Селско

  • 6 973
  • 137
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 161
Но на мен ми е селско.Или не е разрешено?Също така не е "мърсотия",а "мръсотия".

# 31
  • Мнения: X
"....Как да се оцени стойността на обикновения селяндурски мир? Къде да му намерим мястото върху дистанцията между троскота и мен?...
Ако един такъв селяндур излиза сутрин от къщата си и вижда пурпура на изгряващото слънце, драперията на падналата мъгла, леко развълнуваните житни поля и вместо да зине от възхищение, извика: "Прасетата пак са ровили в лука и са го направили на нищо!....", то прости ми,графе, но аз не виждам никакви доказателства, че той е забелязал изгрева на слънцето. Някакъв си тип от античния свят е казал,че човек е толкова пъти човек,колкото езици знае. Аз бих променил това: "Колкото по-голяма е способността на човека да забелязва явленията, толкова повече той е човек."

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Някой обижда на "селянин", а друг на "софиянец".  hahaha Което само показва, че и двамата са с диагноза "простотия до шия".

# 33
  • Мнения: 335
Ако ще се прави разбор на първото мнение, то имате още малко работа.

Не виждам какво общо има това с "манталитета", който трябвало да бъде провъзгласен за "селски".
На мен диалектите не са ми "селски", а селски.
Дори шопския.

Разбира се, тъпо е, ако авторът издава учебник по правопис и бърка.
Или пише тест за матура и пише "загатка" вместо загадка.

Друга е работата тогава.





# 34
  • Мнения: 2 161
Холограма,добре.Темата ми е селска.Третата тема,която намирам за селска.

# 35
  • Мнения: 335
...Темата ми е селска...

В какъв смисъл  Joy

# 36
  • Мнения: 2 448
Темата за селото ми е болна. Била съм на село, работила съм сред селяни, знам какво е.
Това, което най-много ме дразни, е че на село всеки гледа в канчето на другия, ходене по къщите без покана и пресмятане на глас кой колко изкарва от градината, добитъка и т.н.  ooooh!

С извинение не можеш да пръднеш без да се знае в поне пет околни села.

# 37
  • Мнения: 2 161
В смисъл,че от първия ред разбрах,че  е селска.Мога да обясня,но сега съм сънена.

# 38
  • София
  • Мнения: 708
Никой, който използва думата селянин в състояние на афект, няма предвид прякото й значение.

# 39
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 292

 НЕ МЕ ГЛЕДАЙ,ЧЕ СЪМ КАПЕЛАТА - И АЗ СЪМ ОТ СЕЛАТА!

# 40
Има селяни и селяни!

# 41
  • Pernik
  • Мнения: 4
Благодаря ВИ за споделените мнения.С повечето съм съгласна.Имаше няколко,които явно са тук защото скучаят,а не че имат смислено мнение.Аз приключвам с темата.

# 42
  • Мнения: 677
Поименно, моля. Кого нарече "скучаещ селянин"?

# 43
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
На село не съм виждала някой да си изхвърля боклука през терасата.

Странно.
Аз пък съм виждала доста селски дворове, които приличат на кофа за болкук.
Вероятно не са от твоето село, разбира се.

Намирам темата за твърде комплексарска.
Никой човек със самочувствие не би се засегнал от подобно изказване.

# 44
  • Мнения: 17 546
Не познавам кореняк софиянец (поне от 2-3 поколения), който да се изразява така ("селянин", "селско" и т.н.)
Всъщност си прав! Никога не съм нарекла някого селянин, по никаква причина. За такова нещо, за което говори авторката на темата, бих го нарекла кретен или простак, а може би мухльо, но не и селянин.

Вълчо, знаеш ли, че София не е града известен с най-много кестени в България?

Общи условия

Активация на акаунт