Микроби

  • 676
  • 5
  •   1
Отговори
На някои откривали ли са му микриби в урината ?
Аз съм в 8-ия месец и при последните ми изследвания се появи някакъв микроб  "Протеус мирабилис" !?!? Незнам на този етап от бременоста дали може да повлияе на бебето - малоформация ли де да знам - много съм притеснена  Cry , а чак в сряда съм на лекар  .
Четох , че може би е някаква инфекция на пикочните пътища - нека тези които имат някаква представа да ми пишат Моля  Sad

# 1
  • Мнения: 8 505
P.mirabilis е чест причинител на уроинфекции.Биохимичната му активност благопричтства образуване на камъни в бъбреците.Това е съвсем накратко.Няма да навреди на бебо,а теб ще решат с какво да те излекуват,след като са изолирали малкия гад.Стискам палци!

# 2
  • Мнения: 1 383
Я вземи повтори изследването в друга лаборатория. Често има разминаване в резултатите.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 900
Зависи в каакво даваш урина за изследване.Ако е в чашка или шише може да е от него.Продават контейнери за урина,които са стерилни вземи от тях.Ако в контейнер са ти открили микроб повтори изследването.На мене ми се е случвало беше от контейнера.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 341
На мен 2 пъти ми откриват бактерии в урината в лаборатория към ЗК, в която изливат урината впластмасови чаши за кафе и си стоят на една маса отворени по цял ден. И двата пъти след това си изследвах стерилна урина в Шейново и ми нямаше нищо. Сега вече давам само стерилна урина в стерилна чашка от аптеката в частна лаборатория, да нямам притеснения.

# 5
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
на мен ми откриха бактерий в урината,но после ми пуснаха стерилна и се оказа ,че всичко е наред ,когато първият път си занесох от вкъщи превареното бурканче се оказа ,че май е много като колечество/въпреки ,че спазих точно напътствията на лекарката/ и ми пресипаха в пластмасова чашка според мен от там е дойде проблема,но най-добре да си купуваш от аптеката стерилни контейнерчета за урена - проблем няма да има и са по 0.30ст-0.40ст.

Общи условия

Активация на акаунт