ДЕКЕМВРИйската тайфа расте, в нас живее мъничко дете!

  • 9 166
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 551
Добро утро или добър ден мамчета Hug
Добре дошли на новодошлите лека и безпроблемна бременност   bouquet
Йоанка супер си темичката е страхотна  Hug
Аз също не мога да се оправям с тези седмици, изцяло се доверявам на доктора, според него съм в 12-та ама дали е лунарна или друга незнам.За мен е по- важно,че термина ми е за 30.12 и си чакам него Laughing
По въпроса за пушенето- аз също пушех и пиех кафе, като разбрах,че съм бременна продължих, но не за дълго.Почна да става лошо и се наложи да ги спра.Сега даже не се сещам за тях.Тази сутрин ми е второто кафе,но ми се прищя да си топкам бисквити и за това си го направих  Laughing Не знам като се оправя дали няма да ми се допуши пак  newsm78Но ще трабва да издържа поне докато спра да кърмя, ако изобщо имам кърма.Но това са доста дългосрочни планове, няма да мисля сега  Laughing
Лек и усмихнат ден на всички  Hug

# 16
  • Мнения: 20
Като засегна пушенето,аз отказах най накрая цигарите  Hug вече 3 дни не пуша а и не ми се пуши толкова.От време на време имам силно желание да запаля но след 2 мин е изчезнало.

# 17
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Здравейте и от мен! От доста време не съм се разписвала, но ви чета редовно. Просто нямаше с какво да се похваля. Днес бяхме на преглед! Всичко е наред с нас, видяхме гръбначето, пръстенцата, щъкащите ръчички и крачета, едно сладко дупе ииии пола! ама понеже не можеше на 100% да ми го гарантира, все още няма да го издавам  Embarassed
Оказа се, че докато съм била в болницата, са ми правени някакви изследвания. За това сега нямало да ходя да ме дупчат....ама не разбрах съвсем какво са ми изследвали. БХС ли са ми правили  Rolling Eyes Но каза, че всичко е наред, няма от какво да се тревожа, остава ми само да се наслаждавам на бременността. И аз не съм напълняла, даже май само 100 гр  hahaha, иначе талията ми от 59, сега е 71 см.
Лек ден ви желая и дано е изпълнен само с положителни емоции  newsm51

# 18
  • Мнения: 46
Здравейте и от мен Hug
Вчера не ми остана време да включа компютъра и днес бързам и аз да се запиша в новата тема.
Ние с бебчо сме добре. Мисля, че даже на моменти го усещам. Радвам се, че и вие мами сте добре. Ще следя темата с интерес.
Приятен ден  bouquet

# 19
  • Мнения: 65
Здравейте бърборанки!
 Добре дошли на новите мамчета Flowers Bouquet
yoyoana както винаги страхотна темичка, аз съм ти изпратила няколко снимчици за албумчето.
Да се отчета и аз .Вчера бях на доки ,бебчо е пораснал  видяхме му грабначето  ,пръсчетата   но беше си поседнал и неможахме да му видим пола ,махаше с ръчички   Stuck Out Tongue Winking Eye и не спря да се върти . Направиха ми  БХС и след 10 дена ще разбера резултатите ,да минават по бързо ,че вече сънувам резултати.Иначе аз съм качила 1 кг но това да ми е проблема.Живот и здраве на 16.07 като ходя на консултации  ще ме гледат на 3D та тогава вече ще разбера  в какъв цвят ще пазарим розов или син  Wink Grinning
Приятен ден на всички мамчета     bouquet

# 20
  • Мнения: 2 149
Здравейте!
Бях на разходка с малкия, хапнахме и сега сме тръгнели към леглото. Той легна и  заспа, аз сега ще се възползвам да се опъна. Не мога без следобеден сън и това си е. А не обичам да спя през деня.
Цигарите - спрях ги веднагически, не знам дали съм ви писала. А пушех много солидно от есента.
С Тони спрях да пуша щом видях  EFP, после и 8 месеца кърмене откарах. Сега отново спрях веднага щом видях двете чертички. Толкова ме е шубе да не  му стане нещо на бебето, че  предпочитам да вия, отолкото да пафкам. Гаранция-Франция знаем си ние, но аз да съм с чиста съвест. А пушех по кутия на ден, ужасна работа.
Да нзаете, че не се трови плода от цигарите, а никотинът свива кръвоносните съдове, и съответно бебето страда от "задух" непрестанно в корема, затова не се пуши. Това го разбрах с първото бременеене и мисля, че ако много ви се припуши, запалвайте по цигарка, няколко дръпвания и толкова, и не по няколко цигари на ден, една-две. Колкото да не ви друса нервата Mr. Green
Поли, що 10 дни? Обади се в София на Кременски и ще ти пусне резултата още днес по факс или мейл мисля, че може. Или хайде, може днес да не е готов, но утре ще гио имаш!
Абел, аз си купих едни чехли от пазара в Долна баня за 8 лв Joy и смятам да тропам с тях, ако не са удобни или умрат скоро - меткам ги в кофата и толквоа.
Иначе аз търсех нещо точно като първото, което си показала, мноооого ми харесва! Peace Ако откриеш такова на нормална цена - свиркай! Леко е задигнато, което според мен ще е по-подходящо за лятото и краката в топлото време.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 326
Хоп, и аз да се метна в темата.

И ние сме си добре, но нямам постоянно комп около мен и трудно ви следя, нали сме в ремонт на работа.

Много ме мори тази жега. От време на време ме обливат горещи вълни, то сигурно не е от жегата.

Мисля, че още е рано да си усещаме бебоците. Моята докторка каза около 20 г.с. за първо бебе. Но червата определено си ги усещам.

И аз нямам още кила отгоре, може би само 1, но обиколката на талията чувствително се увеличава. Харесах си няколко неща в индийските магазини, и те са подходящи за нас. Приятна е материята и има широчки рокли и туники, без да са много накичени.

Вързах си и червен конец против уроки, че свекървата хич не се зарадва, че ще си има внуче и да не вземе да ме прокълне, че си е доста зла. Тя и за сватбата мрънкаше, но тя по принцип си е такава.

Вие мислите ли вече имена?

Усмивки от мен  Hug

# 22
  • Мнения: 551
Вързах си и червен конец против уроки, че свекървата хич не се зарадва, че ще си има внуче и да не вземе да ме прокълне, че си е доста зла. Тя и за сватбата мрънкаше, но тя по принцип си е такава.
hahaha Такава злоба ли е  newsm78 ужас.
Аз мойта си я харесвам,за сега много ни помага.Изобщо от двете страни се надпреварват,кой ще ни помага повече.Галям кеф  Laughing
Имената съм си ги измислила още като решихме да имаме дете, но като разбера пола ще се спрем по-подробно   Hug

# 23
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ох, как може така! Да не се зарадва! Такива хора не мога да ги разбера! Не им обръщай внимание и не го мисли!
Аз си мисля, че от няколко дни усещам бебо. Не знам възможно ли е, но определено не е от червата  Rolling Eyes Като мъничко потупване е, съвсем като галене. не мога да го опиша. Но първия път така се стъписах  Joy
Колкото до жегата, аз не я понасям. Имам усещането, все едно се задушавам. Вчера до магазина не успях да стигна и се прирах на хладно. Лятото чак не ми се мисли какво ще правя.
Име още е съм мислила...да съм сигурна в пола и тогава  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 20
Bubabo и при мен е така,от 6 години съм с приятеля ми и за тези 6 години така и не ме хареса тази жена,но според него тя никоя не би харесала. Предната ми бременност (неуспешна) той и каза че ще става баба а тя- Никаква баба няма да ставам, аз от тази жена баба не мога да стана  Tired нищо чудно и тя да има пръст в неуспеха който претърпях.Ще взема и аз да си сложа червен конец,тя още не знае де, ама знае ли човек.

# 25
  • Мнения: 265
Маалее ,момичета,каква е тая злоба,не мога да повярвам,как може да не се радват?Мойта не е цвете за мирисане,но поне се радва.Аз отдавна мися за име,но нямам голям избор-трябва да е с буквата "П" и нито едно име не ми харесва SadНо да е живо и здраво,пък ще видим Praynig

# 26
  • Мнения: 19
Направо си е кошмар да имаш такава свекърва. #Cussing out Съчувствам ви, момичета. Whistling
Моята свекърва е в друг град, а и в момента и в друга държава. Чуваме се по телефона, миналата година се прибра за сватбата. Направо свекърва мечта.  Joy Не и като се видяхме, много си допаднахме и тя мен хареса, и аз нея. Засега нямаме проблем. Дано да е така и занапред. Praynig
А за името - за момиче още като видяхме двете чертички мъжът ми предложи име и аз много го харесах. Но ако е момче - ще ни е по-трудно. Да видим. Thinking

# 27
  • Мнения: 688
Благодаря за любезния прием   bouquet
Веднага се включвам с един въпрос относно ЖК в Шейново. Записах се там и ми казаха че ще ми направят фетална морфология около 19 г.с., но съм чула че някъде правели този преглед на обикновен ехограф, а по принцип знам че в Шейново имат и 3D и 4D. Някоя мама, която посещава Шейново случайно да знае с каква апаратура се прави ФМ там, че ако е на обикновен ехограф направо да си записвам час при някой от известните частни ехографисти докато е време?

А за жегите и аз се чудя как ще издържам по-високите температури, още сега се задъхвам и не ми стига въздух, но все пак успокоението е че когато коремите наедреят доста - живот и здраве - ще е доста хладничко и поне жегата няма да ни мори.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 326
Наистина си е много злобна. Не й обръщам внимание, защото дори и да не бях аз пак щеше да е такава. Мъжа й й каза едва онзи ден, а нашите знаят от 9-10 г.с.

За имената - женско си имаме от преди да си направим бебе, за мъжко не съм измислила. Каквото и да кажат за пола аз да съм се осигурила, че винаги стават грешки. Майка каза вчера че като ме гледала мъж щяло да е, и аз така си мисля, пък толкова искаме щерка и двамата. Ама да ни е живо и здраво е най-важното.

Мисля да ходя на БХС около 30.06. Докторката ми каза, че е подходящо между 22.06 и 07.07 да се направи. При нас не искат снимка, странно ми е как ще определят нещата иначе. За ФМ май ще ходя седмица след това.

# 29
  • Мнения: 342
Привет и от мен!  Hug
А аз моята свекърва за 4 год. съм я виждала 2 пъти - живее чааак в Чикаго Laughing Иначе е страхотна жена. Свекъра и той на другия край на света.. абе Слава Богу никой за нищо не ни се бърка. Съответно после няма на кой да разчитаме за помощ Crazy
Поли, още не съм получила мейлчето ти, после веднага ще кача снимките.

Общи условия

Активация на акаунт