Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 353
Моите каки ги пусках когато бяха на 6 и 5 години. В началото за 15-20 минути, след това за повече. Притеснявах се в началото, но никога не съм ги пускала ако няма други деца и поне 2-3 майки. В нашия квартал има много деца и всички се познават.

# 31
  • into the blue
  • Мнения: 771
Момиченцето ми е на 5.5г,живеем на оживено място,тя е много разсеяна,не се оглежда като пресича,абе с две думи й нямам ама абсолютно никакво доверие,така че  да си играе пред блока без надзор скоро едва ли Naughty

# 32
  • Мнения: 4
На 5г.10м. - играе сам пред блока, но за не повече от половин час, наблюдавам го през прозореца от време на време, обикновено играе с други деца на същата възраст, част от които познати.

# 33
  • Мнения: 9 052
zависи какво предсатвлява навън. На полянката пред къщи го пускам и сега, на 2,5, като му хвърлям едно око ... той полива, плеви, копае с една малка лопата , търси бръмбари .. няма проблем .

# 34
  • Мнения: 116
Моята дъщеря е на 6 г. и от тази година започнах да я пускам сама да играе навън. За съжаление играят зад блока, на една голяма поляна, а ние нямаме балкон от тази страна. Играят си една и съща група от съседски деца, от които 1-2 са 12-13 годишни каки. Като знам, че те са там съм по-спокойна, че има кой да ги контролира (не, че не излизам през 15-20 мин да надзърна какво става). Иначе като ги няма каките не я пускам сама.

# 35
  • Мнения: 3 886
от около 5 годишен  Embarassed

# 36
  • София
  • Мнения: 8 931
Ще почна да го пускам, когато сам пожелае. Сега си играе предимно с бебетата в градинките, така му харесва, пренебрегва по-големите. Предполагам, че като тръгне на училище ще има повече познати на неговата възраст и ще поиска да излиза с тях.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
И през ум не ми минава да я пускам сама  Naughty Не става въпрос за това дали й имам доверие - имам й и знам, че сама няма да тръгне нанякъде и че може да се пази на площадката от люлки и т.н., но като си представя какви изроди има... Stop
На нашата площадка има две деца, които нямат още 4 години и играят сами  Shocked На момиченцето, което е приятелка на Калина, майката хвърля по едно око през терасата, а на момченцето дядо му се появява чак като дойде време да го прибира. Не го приемам това за нормално, още повече, че възникна веднъж ситуация, при която трябваше да издирваме дядото по спешност...Но всеки си преценява...

# 38
  • Мнения: 455
Направо ме изумявате.Синът е почти на 7 и нямам никакво намерение да го пускам сам да играе, както и не го оставям в къщи сам за повече от 15-20 минути, докато отида до магазина. Ако живеехме в по-малък град сигурно щеше да е различно, за мен е прекалено рисковано, пълно е с всякакви откачал ки ( забележете само колко хора вървят по улиците и сами си говорят ), има прекалено много коли,  а за агресивността на  по-големите  деца да не говорим.

# 39
  • Мнения: 3 886
Защо се изумявате?Та градинката ни е точно до блока .Аз пък не обичам деца до полите на майките си .Редно е малко по малко да се приучават да са самостоятелни в живота. Hug

# 40
  • Мнения: 660
На 6 и половина е и не го оставям сам никъде. Като тръгне наесен на училище той сам ще усети дали може да се пази сам навън! Засега сме залепени навсякъде!

# 41
  • Мнения: 421
Защо се изумявате?Та градинката ни е точно до блока .Аз пък не обичам деца до полите на майките си .Редно е малко по малко да се приучават да са самостоятелни в живота. Hug
и аз не искам моят син да е все до панталона ми/поли не нося/ Joy,но съм съгласна и с мнението на Вайда,и  в този случай кво правиме?аз специално гледам да балансирам нещата някак си/не винаги се полу4ава де/

# 42
  • Мнения: 45
Зависи от това къде живеете. Моя син го пускам след като навърши 5г.

# 43
  • Мнения: 998
В момента е навън сам. На 9г е, навърши ги преди месец. Но пак не съм напълно спокойна. Единствено връзката по мобилния ме успокоява донякъде. Но има доста ситуации, в които не съм сигурна, доколко адекватно ще реагира. Говорим непрекъснато за непознати хора и предложения  и т.н., но понякога и това не зависи от волята на детето. За съжаление лоши мисли и дела има навсякъде. И не можем да сме спокойни. Но относителна свобода трябва да им дадем.....Затова и аз гледам от балкона;)

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 19:08 от Вълничка (морска)

# 44
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Играе на площадка,която е с висока ограда,в каре от няколко малки блока.
 Познавам всяко едно дете ,което играе с нея там,родителите му също.
 Извън площадката не излиза.Ако иска нещо ми вика и аз се показва скорострелно. Crazy
 Винаги я пускам ,когато има други деца,а май в повечето случаи и родители.
 Квартала е спокоен,децата винаги са една голяма тумба и никое не мърда от там само. Peace

Общи условия

Активация на акаунт