Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 4

  • 36 725
  • 267
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 270
здравейте строителки
И аз да се отчета.Вече имам виза за проектиране newsm44.Днес имам среща с проектантката за сключване на договор и започваме.Архитектурния проект е готов/само трябва архитекта да го подпише/Немога да разбера само,защо трябва ново одобрение от ВИК и ЕЛ при условие,че аз си имам ток и вода и съответно електромер и водомер Thinking.
Материалите за стените/термоблоковете вече съм ги платила и очаквам да си ги получа.Поръчахме пречиствателното съоръжение-ще ни го монтират другата седмица.Реших да не лея плоча за тавана ,а да го направя от греди и дърво/сух под/Отгоре ще бъде мансардата за гости.За кухните-аз ще си сложа един остров само.Една голяма маса със шкафове и чекмеджета,където ще се монтират котлоните,мивката и съдомиалната.Ще направя една ниша и там ще скрия хладилника , фурната , микровълновата, и други дреболии и шкафчета.Ще ги затвора с плъзгащи врати /или някакви други,още не съм решила съвсем/за да ги маскирам все едно,че ги няма

# 256
  • Мнения: 3 770
ani69Hug ! Радвам се , че се завърна сред нас - на мен ми липсваше.  Simple Smile Ще ми бъде интересно да вида как се нареждат термоблоковете и ще се надявам да направиш снимки.

pavletutka , страхотно си се справила с програмата !   bouquet  Не знам дали това е окончателния вариант за подредбата на шкафовете , но ще си кажа мнението.Не ми харесва сбутания в ъгъла аспиратор , бих сложила мивката до прозореца , котлоните на нейно място.Може и да помислиш малко над завършващия шкаф над хладилника - някак си се нарушава линията.
А за цветовете - кажи поне имаш ли представа за пода и стените ? Така да се дават цветови идеи без нищо да знаем за твоите вкусове е трудно.Не че не може , но по всяка вероятност бързо ще ги отхвърляш?!

# 257
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
***Диди*** :Р не е окочантателен проекта.Търпи корекции,но мивката с миялната задължително са там само аспиратора с котлоните може да се дръпне една идея към прозореца.Хладилника ми е по висок ,но в програмата май нямаше.Мисля и още едно малко шкафче да сложа м/у миялната и фурната около 30см.
Но стените и пода ми харесват такива,при нас другата половина ще е трапезарията а там че е ламинат.

# 258
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
pavletutka , аз бих направила и някои от горните шкафове без стъкла, а остъклените повече ми харесват с метални рамки. И според мен трябва да преместиш котлоните, тъй като няма да имаш плот на който да обработваш продуктите, близо до мивка

# 259
  • Мнения: 3 770
pavletutka , тогава аз бих издърпала котлоните с аспиратора максимално до прозореца и така ще ти се образува работен плот м/у мивката и котлоните , което е най-добрия вариант.Добре ще е наистина да сложиш още едно шкафче м/у миялната и фурната.За хладилника да разбирам , че ще е уплътнен до шкафовете ? За стъклата аз няма забележки , но съм и пристрастна - обожавам стъклени вратички и светлини в шкафовете , моята кухня свети вечер като космически кораб.  Grinning За стените - на мен ми се виждат като някакъв отенък на розовото ? Така ли е или моят монитор изкривява цветовете ? Ако е така , то аз бих заложила на естествен дървесен цвят.

# 260
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Извинявайте че ви занимавах с моята кухня.

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 11:29 от pavletutka

# 261
  • Мнения: 101
Здравейте! Ще се запиша при вас, тъй като съм заинтересована, макар че при нас нещата са на етап нереализирана мечта  Mr. Green В момента ни предстои делене на имот, имаме и уговорка с архитекта, но проблема при нас е, че трудно се взима разрешението за строеж, защото се водим архитектурен резерват или паметник на културата или каквото  там  Crossing Arms

# 262
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
pavletutka, аз първо прочетох какво си писала в другата тема, браво че си се справила с програмата! Аз опитах няколко пъти вече, но с английския съм на Вие и ми отне повече време да си търся шкафчетата, отколкото да мисля кое къде да сложа Laughing
ani69, беше споменала, че всичко ще е едно помещение, но щом всичко е готово ще се радвам да покажеш как изглежда това на чертежа Praynig Имаш много интересни идеи Simple Smile

# 263
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
pavletutka, аз първо прочетох какво си писала в другата тема, браво че си се справила с програмата! Аз опитах няколко пъти вече, но с английския съм на Вие и ми отне повече време да си търся шкафчетата, отколкото да мисля кое къде да сложа Laughing

то и аз,но нали съм упорито магаре

# 264
  • София
  • Мнения: 4 397
Взехме най- накрая проекта и сега чакаме от Енергото някъв документ  Embarassed  и подаваме в общината за разрешение  Peace
Проекта не е това което искахме, но нямаме време вече да се разправяме с тази и ще видим в движение да се промени там където искаме и може  Praynig

Аз опитах няколко пъти вече, но с английския съм на Вие и ми отне повече време да си търся шкафчетата, отколкото да мисля кое къде да сложа Laughing

И аз така повече време ми отнемаше да търся шкафовете и мебелите и се отказах  Peace
Първоначално и аз исках кухнята да ми е венге , защото си пада по по- тъмните цветове , но гледах едни дървени и вече съм 100%, че ще е дърво кухнята както и паркета

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 580
     Охоо, вие вече сте на фаза вътрешно обзавеждане, а ние при малко късмет до края на седмицата ще влезем в общината. По накупихме вече повечето материали. И бригада горе долу уточнихме. Сега да уточним цената на бетона остана. Диди, ти като по- напред с материала от мен би ли ми казала на каква най- добра цена намерихте бетона?

# 266
  • Мнения: 10
Бетона и желязото поскъпнаха къде спекулативно, къде реално. Цената му в момента е около 120-130 лева това зависи разбира се от мястото от където ще го вземете, заклето правило е да работите с най-близкият бетонов възел. Ако имате няколко такива изберете задължително тоя с по добри отзиви за качеството. Мина времето когато ще ви пробутат кубик за два, но пък определено не са много стриктни по отношение на смесването на съставките, или поне ние попадахме на такива та добре че човека който ни движи строежа беше доста близък с бетонистите та оправи нещата.

# 267

Общи условия

Активация на акаунт