Как наказвате децата?

  • 5 603
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 452
Вярно е, че децата ми са малки, но си мисля как е правилно да се реагира. Освен това каката много добре разбира за какво става въпрос, нищо, че не може да си оправи лафа  Wink Скоро баща й й опъна ухото, защото съвсем нарочно и умишлено хвърли нещо на пода, след като й бяхме обяснили, че не бива да го хвърля. Та тогава се замислих...

Това, което е направила дъщеря ти е нормално за възрастта й. Тя започва да се усеща като личност и започва да си търси "границите". Агресията (която може да се прояви и като хвърляне на предмет) е присъща на човека и настъпва момент в развитието на детето, когато то започва да проявява агресия. Средно-статистическите деца се отучват от агресия от около 500-600 опита (то прави нещо, което не трябва и ти го "учиш", че така не бива; казват да не им казваме "не", а да им обясняваме позитивно, но моето лично мнение е, че детето трябва да знае значението на думата "не"). Има по-палавички деца, при които може да се наложи да се дават повече "уроци", както и обратно, по-послушнички, които лесно се отучват. Според мен е важно да не се отвръща на агресията с агресия, за да не се създаде впечатление у детето, че това е нещо нормално. Искам да кажа да посъветваш съпруга си да не прилага физически методи ако не е крайно наложително, за да не създаде погрешно впечатление у детето. Както казах по-горе и аз съм пошляпвала, но само в много изключителни случаи. Ако ти се чете, потърси из нета за агресията у малките деца; много интересно четиво е! Всъщност стройната фиданка бе превела няколко статии преди време от немски; нека тя да каже къде са, защото аз не помня.

# 16
  • Мнения: 4 244
Всъщност стройната фиданка бе превела няколко статии преди време от немски; нека тя да каже къде са, защото аз не помня.
Доколкото си спомням Ellypr беше закачила статията в Библиотеката на форума а и Мамма я закачи на сайта

# 17
  • Мнения: 712
Мисля, че наистина наказанието трябва да е адекватно на възрастта и на провинението. Ние като деца сме яли доста бой, но и в повечето случаи сме си го заслужавали.
До скоро бях категорична, че пошляпване трябва да има, но сега виждам, че ми е много трудно да преценя дали да посегна или не. От една страна е редно да се смени средството, когато думите не вършат работа, но и прекаленото потупване няма да доведе до нищо добро. От друга страна сърце не ми дава да вдигна ръка над това малко ангелче с тази прелестна усмивка. Той вече се научи, че повишаването на тона е знак и започва една подготвителна серия от цупене на устни, леко треперещи очички и накрая надува гайдата.
Плеснах го веднъж през ръчичките и после половин час не можах да го успокоя. Такъв артист е, че се чудя да се смея ли, или да плача с него, или може би да го гушна веднага и да го утеша.

# 18
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
Не е лесно да издържи човек на непрестанните бели на малчовците.Аз мой калпазанин когато не ме слага в уши и обясненията не помагат,а то в тази възраст май изобщо не помагат Sad го изкарвам в коридора за минутка и затварям вратата и той не влиза ,а реве пред вратата на хола и като я отворя все едно е друго дете-засега това действа .Е понякога в пристъп на умопомръчение от моя страна е отнасял и по-някое шамарче Embarassed,но май без това не може newsm78
Ами аз пък си имам Том сойер и Хъкълбери в едно ooooh!Такова е палаво и въобще не се свърта на едно място Sad Прилагам какви ли не методи- от убеждаване  през отнемане на права / и играчки/ до бой / в разумните граници т.е.шамари / EmbarassedНяма начин ако не го правя просто ще ме върти на пръста си и няма да ме отразява....Много често е наказан до входната врата в коридора и то ние сме си затворили нашата...Помага много! После е послушен и не прави бели,мъдро си седи и се цупи.Не бих казала че се чувствам добре като съм го ударила обаче ако знаете какво торнадо е  и как се червя с него навсякъде.... Shocked

# 19
  • Мнения: X
Така, така smile3508............я колко мами си признаха за леко тупване по дупето - а аз, като написах в една съседна тема, че все пак има неща, които не са позволени /особено на голямо, разбиращо дете/ и е възможно и до шляпване да се стигне - щото всички сме хора, а и никога не казвай никога, че от каквото бягаш, т'ва те стига - и да видите каква некомпетентна майка терористка ме изкараха и ми нашокаха репата за нула време bash

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Така, така smile3508............я колко мами си признаха за леко тупване по дупето - а аз, като написах в една съседна тема, че все пак има неща, които не са позволени /особено на голямо, разбиращо дете/ и е възможно и до шляпване да се стигне - щото всички сме хора, а и никога не казвай никога, че от каквото бягаш, т'ва те стига - и да видите каква некомпетентна майка терористка ме изкараха и ми нашокаха репата за нула време bash

 Grinning Grinning Grinning

# 21
  • Мнения: 2 332
Абсолютно съм съгласна с това, че децата провокират - веднъж разбрали точно в кой момент ти излизаш извън кожата си много добре те докарват до там. Много добре помня как провокирах баща си да ме напляска - и колко бях доволна (!) когато провокацията ми успееше. Затова се опитвам да съм по-спокойна и да не се поддавам на такива провокации от страна на дъщеря ни. Но дали винаги опитите ми успяват...

Общи условия

Активация на акаунт