Рухна митът

  • 3 760
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 098
Ама  защо да закриват само техникумите?
Най-добре да закрият от раз всички различни училища, да направят уравниловка и единен стандарт - български, математика, английски, вероучение и готово. Хайде и малко история, но география не ни трябва, направо да учат, че България е пъпа на света и никой няма да емигрира, нищо, че пъпът може и анус да се окаже.

И ще бъде голяма глупост.Нали ги гледам тука резултатите.

# 61
  • Мнения: 804
Въобще не съм очудена... на някои места само претенциите са им големи.
И аз не съм Очудена. Ти къде си учила?

# 62
  • Мнения: 24 467
Интересна гледна точка!!! Завършилите средно - икономика, няма защо да учат във ВУЗ, така ли?
или от Търговска гимназия .... стига им, така ли?
Цитат
....
Отново много интересна гледна точка! Значи ГРАМОТНОСТ избирателно, само който е учил в хуманитарна паралелка или вижда бъдещето си във ВУЗ
Не искам да се заяждам! Болно ми е!

Още по- интересна е интерпретацията и влагането на несъществуващ смисъл в чуждата гледна точка. Не прочетох някой да е споменал някъде в темата, че "Завършилите средно - икономика, няма защо да учат във ВУЗ", но това си е нормално точно за клюкарника- приказва се произволно.
Да, често става така, че човек се поболява, когато сам се навива за неща, които не съществуват и влага смисъл, който не е налице, в чуждото поведение или разсъждения. Като например да счита, че грамотност и хуманитарна гимназия са еквивалентни понятия или задължително следват едно от друго.
Въобще се чудя  защо се търсят конфликти насила.
Айде пък да питам дали може да съществува изречение без сказуемо или да започва с малка буква? И аз не се заяждам, влизам в тон.  Laughing
Та да си говорим по същество би било по- добре. Питах, тъй като темата беше такава, какво е чудното в резултатите, какво ви притеснява в тях и въпросът ми беше нормален. До тук се начетох на писанки в разни насоки и на безсмислени заяждания. Щеше ми се да видя все пак нещо съдържателно по този въпрос и го видях в определени участници по темата.
Смятам, че "6" не е "нормална" оценка, а отлична оценка. Така е и според ЗНП. Освен нея съществуват и други, също "нормални". Лично аз нищо не искам, освен нормален разговор. Питах нещо нормално.
 
Калинка, пишеш "Не съм съгласна, че матурите не дават реална представа. Не можах да повярвам, че разликата в оценките е в единици ( линк от Де Ваня), докато тук се движи между 0.1- 0.3 разлика. Правете си изводите сами по какъв начин все още се дават оценки в нашите училища." и вероятно си права. Има и причини за това разминаване. Една от тях е, че у нас от години не е работено в насока зрелостни изпити. Няма вероятно създаден подходящ метод за оценяване, има какво да се изпипва, над какво да се работи. За мен също така определено е слабост сретемежът да се уеднакви изпитът за всички ученици, независимо къде са учили, тъй като, беше споменато в настоящата тема, в отделните училища се учи като обем доста различно по различните предмети. Съгласна съм, че не е нужно всеки да се занимава задълбочено с всичко, предпочитам специализацията в определени насоки, съобразно желанията и възможностите на хората, мисля, че на уравниловката и у нас следва да й е минало времето.

# 63
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

Калинка, пишеш "Не съм съгласна, че матурите не дават реална представа. Не можах да повярвам, че разликата в оценките е в единици ( линк от Де Ваня), докато тук се движи между 0.1- 0.3 разлика. Правете си изводите сами по какъв начин все още се дават оценки в нашите училища." и вероятно си права. Има и причини за това разминаване. Една от тях е, че у нас от години не е работено в насока зрелостни изпити. Няма вероятно създаден подходящ метод за оценяване, има какво да се изпипва, над какво да се работи.

Мисля си, че има и друга причина, а именно как се дават, понякога, бележки в България.
Тъй-като отдавна съм завършила, може ли някой да ми каже дали се изпитва на тестови принцип или все още има рецитиране на урока?   

# 64
  • Мнения: 2 386
Само да се похваля - горда възпитаничка на едно от топ 10 училищата съм. Фръц! bowuu  Mr. Green

Шегата настрана. Щом се шуми толкова целенасочено около тези матури ... може би целта е да се отвлече народното внимание от нещо друго, по - важно в страната? (Малко в стил Холограма)

Общи условия

Активация на акаунт