Бременни чужбински мами - 20

  • 16 771
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 502
Ох, цял ден чакам щъркел да се появи и да съобщи новината, но май аз ще трябва да ви известя. Дано Марински няма нищо против.  Hug

И така, преписвам от отчетната: Днес (23.06.2008) се е родил бебе  Емилиян (3000гр, 50см) на мама Марински

Да е жив и здрав и да бъдат много щастливи цялото семейство!

 smile3525 smile3525 smile3525

Юнските чужбински бебета не искат да се раждат, но почнаха юлските.  Laughing Меган от Холандия и тя преносва. (Днес малко шпионирах из форума)

# 31
  • Мнения: 233
Честито на мама МАРИНСКИ!!! Да са живи и здрави и бебчо да папка много!  Hug
Мале, нашите юнски бебета верно малко мързеливички излязоха. Щом вече юлските ги изпреварват...  Joy

Мамчета, днес бях на доки. Околоплодните ми води са много, плацентата била добре (не е остаряла), тонове добри, за разкритие не ме гледаха... Пращат ме след 2 дни вече в болницата за преглед. Та, тогава ще решим дали и кога да предизвикваме раждането. Доктора каза, че там предлагали 2 варианта: таблетка за разкритие и/или система. Така че май няма да се оттърва и от двете.

Black Mamba, kita99, Martini mama , благодаря ви за споделените преживявания. Hug Наистина, явно нещата са строго индивидуални, както и обстоятелствата, при които се случва да се предизвика раждане. Мисля, че никой никого не е обидил, просто всеки споделя какво е преживял!  Peace

Аз днес ще пера и гладя, като си нямам друга работа Wink

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 16:21 от Sleeping Beauty

# 32
  • Мнения: 11 314
Днес е ден на валеж от бебета!
Майра е родила бебе Ноеми! С манекенски мерки 55 см и 3580 г.
Явно повечето са чакали първия ден на Рака, като моята щерка преди 8 г.

Да е честит сина на Марински!  bouquet

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 16:24 от Вечерница

# 33
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Честито на мама Марински!!! Добре дошъл на Емилиян! Много радост да носи!
Честито на Майра! Добре дошла Ноеми!
Вечернице, ти ме разби, аз чаках Майра и бях спокойна, ами сега .....
Днес е вече 3-тия ден на рака. Явно са чакали датата Simple Smile
Честита ти голяма пораснала Мирел Клементин  /пиша тук, че вече идея нямам къде се поздравява/ Да е все така усмихната! Скоро щъркела да и донесе нова играчка Simple Smile
Black Mamba, не си ме обидила. Няма за какво, всичко е толкова индивидуално.
Мда, нали много говоря, ама и Ели една уста зяпнала и тя. Та да се оплача: Моя доФтор снощи се обади, че спешно трябва да замине за Германия /за една седмица, но може и повече/, ако искам да ми предизвика раждането днес или утре. Направо бях шокирана, но ще чакам. Така де, след малко съм на преглед /плануван/ ако мамуната не е решила да се роди незабелязано, ще си я чакаме да излезне, ако се върнал доФтора Ок, ако ли не ще се ражда при другия шемет.

# 34
  • Мнения: 847
Леле, айде стига де, аз отидох за два 4аса на лекар , а те рояк бебета са появили... Laughing Hug
4естито на мама Марински , да е жив и здрав малкият юнак!4естито на Майра , да е много щастлива малката Ноеми !

Кита , може пък и твоят бебок , при толкова хубави новини да реши да излезе и така да си родиш при твоя доктор.. Peace Hug
Слипи , и мен ме гледаха ,вси4ко е наред ,но още е рано , така 4е ще се възползвам от летните намаления- по4ват утре , пък той когато реши да излезе..макар , 4е днес имам пове4е контракции от друг път .. Wink
Ве4ернице, да ти е жива и здрава щерката !
Хайде из4езвам , 4е тук едно слънце пекна ,след лекият дъжд , лудо време..
аз сериозно си мисля , 4е термина ми е объркан , ама той бебо си знае... Whistling Hug

# 35
  • Мнения: 502
Честито на семейството на Майра!
Добре дошла на Ноеми! Да е здрава, послушна и много щастлива!


# 36
  • Мнения: 410
честита дъщеричка на мама майра!
http://www.picvalley.net/u/1195/283734120.JPG
честито на марински! http://www.picvalley.net/u/807/1048630709.JPG


Максимално допустим размер на изображение, публикувано в мнение:
ширина - до 470 пиксела
височина - до 600 пиксела

Когато желаете да покажете дадено изображение в мнение, но изображението е с по-голям размер или обем, може просто да укажете линк към него - така, хората, които проявяват интерес ще могат да го видят без да се натоварва трафика на останалите потребители.
Изображения в мненията, неотговарящи на условията, ще бъдат замествани с техния адрес, указан като линк.

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 16:45 от Дивиана

# 37
  • Мнения: 1 242
Да са честити рожбичките на Майра и Марински!
Да растат здрави и засмени!  bouquet

Вечерничке, много усмивки и вълшебства желая на Мирел!  bouquet

# 38
  • Мнения: 392
ЧЕСТИТИ РОЖБИ НА МАЙРА И МАРИНСКИ!!!
Много да радвам мама и тати, да растат здрави и с много късмет!!!  bouquet  bouquet

# 39
  • Мнения: 5 713
Най- сетне да успея да се разпиша. Simple Smile
Вкъщи съм си от неделя на обед.
Много ви благодаря за пожеланията!  Hug
С Ясен се кърмим упорито и затова нямах време. Днес определено ми взе здравето, през час на гърдата. Много е лаком.
Копвам разказа си за раждането от друга тема:

От началото на седмицата ме бяха почнали леки болки. Вторник срещу сряда почти не спах и сутринта отидохме до болницата. Имахме час за преглед. Резултатът чести и редовни контракции, но 3см разкритие, само 1см от неделя до тогава. Гинеколожката, която ме прегледа на ехото каза, че всичко е наред: води, плод; имам голям шанс да родя нормално, почнал е първият етап от раждането. Прати ме вкъщи и да чакам. Ако се засилят болките, да взимам вана. И каза, че по всяка вероятност до вечерта ще се върна. Забравих да спомена, че от понеделник бях почнала да взимам едно хомеопатично лекарство, което ми помогна много за контракциите. Аз този ден много се движих. И привечер вече не можех да си седя на краката от болки. Към 10-11ч работата стана много сериозна, едвам дишах, контракциите бяха на 1-2мин, чести и продължителни. Викам си ще почна вкъщи да раждам и се озовахме на бърза ръка в болницата. Метанаха ме да ме преглеждат. Да, ама разкритие само 4см. Вързаха ме с коланите и докато чакам да ме приемат, водите изтекоха. Казаха, че ако искам, веднага ще сложат епидурал. Мен адски вече ме болеше, но нали съм голям инат- отказах. Приеха ме и след час и нещо си поисках упойката. Веднага ме хвана, само в далечината усещах едни леки напъни. През нощта ме прегледаха пак за разкритие, не беше мръднало. Сложиха ме на окситоцин малка доза, че се страхуваха за предишната ми операция. Контракциите се засилиха, но тоновете падаха при всяка една. Към 6-7ч сутринта го спряха и казаха, че ще дойде гинеколог да ме види и да решим какво правим. Предупредиха, че работата отива към секцио. В 8.30ч дойде лекарят и се оказа, че Ясен хич не е " намерил правилния път " и се блъска някъде в лявата ми част. Вариантите бяха или операция докато сме все още добре и двамата или още малко да почакаме. Аз естествено му дръпнах един рев. Обсъдихме с мъжа ми какво правим, доуточнихме някои неща и се съгласих. Приготвиха ме за операция, спиналната упойка беше ужасна. Не че не ме хвана, всичко беше наред, но аз трудно я понесох. Не можех да дишам и преглъщам по едно време, направо имах чувстовото, че ще умра. И така в 11.06ч се роди Ясен, мъжът ми беше през цялато време до мен. Знаете, предполагам, процедурата по- натам.
Много съм доволна от персонала, нямам никаква забележка. Съобразиха се с всички мои изисквания.
Само мъжът ми недоволен, че в операционната и като ми слагаха епидурала не го оставиха да гледа. Ама той болем мозък, било му интересно.  И само се надигаше да гледа от време на време и ме информираше до къде били стигнали. Естествено му се правеше забележка да сяда. Секциото няма нищо общо с това в България.
Ние двамата сме добре. Кърмя го, той веднага засука. Гърдите ми вече са разранени, но се надявам това бързо да отмине. В стаята държаха малко ниски температури и сега нослето му май май е запушено. Умряхме от студ там. Аз съм подута цялата, но казаха, че до 10-на дена и това ще отмине. Маги е много щастлива. Засега не ми прави проблеми, даже помага, но ще видим до кога ще е това състояние.
Утре ще кача и някоя друга снимка. А да, едно малко доуточнение: Ясен е 53.5см, много е важна половинката. 
Друго не се сещам засега.

Честити бебоци на Майра и Марински!   bouquet   bouquet   bouquet
Да са живи и здрави и много да ги радват!  Heart Eyes

Гледам Слипито се ослушва нещо... Simple Smile
Айде бягам аз сега.
Снимки тия дни. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 919
Честито на Вери, Майра и Марински bouquet Да са ви живи и здрави бебоците Heart Eyes
Вери съжалявам че не се е получило съвсем по плана, но важното е че вече си гушкаш бебока

Аз днес имах час при акушерката, дадоха ми да си направя сама стреп В- то теста, дано да е отрицателен Praynig Записаха ми и всички часове до 41 седмица, надявам се да не стигам до там Crazy
Друго нищо интересно, бебето не изглеждало да е голямо, което определено ме успокои. Напоследък доста се бях попритеснила, че прекалявам със сладкото, а дребната много взе да ми опира в ребрата Embarassed

# 41
  • Мнения: 6 390
Честита радост на Майра и Марински!  Hug Hug Hug
Да са ви живи и здрави дечицата и много радост да ви носят  Hug


Ама какво става тука бе  Party Whistling
Къде го чука, къде се пуска  Wink Mr. Green
Майра, Марински... направо ви завидях  Blush Hug Hug Hug Hug
Страхотна изненада...
За Слипито, Смърфито, Китето и тн да не изборявам че все някой ще пропусна.... е хайде де  Party Mr. Green

Вечке
честит рожден ден на Мирел!!!
Здрава, усмихната и щастлива да расте!

# 42
  • Мнения: 410
честит рожден ден на Мирел!
http://www.picvalley.net/u/1393/1899102768.JPG
честито на всички именници днес!http://www.picvalley.net/u/1096/1299685027.BMP

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 02:30 от Дивиана

# 43
  • Мнения: 1 545
Понеже отдавна не съм се включвала -
                                      ylinfant
Честини бебета на Вери, Майра и Марински!
                                        nbirthday
Честит рожден ден на Мирел, да расте все така хубава и умна!
Много завиждам на всички обебили се и на тези, които тези дни ще раждат...... Аз имам още месец и не знам как ще го изкарам. Бебо рита ужасно много, изобщо не се спира. Никакъв апетит нямам и направо се насилвам да хапна нещо, а после имам киселини. Спрях да качвам килограми, от около месец към на +10 и не мърдам, а корема си расте ли, расте. Жегата хич не допринася за по-лесното понасяне на последните седмици, та.... Поне в неделя пристига майка ми, та помощ за домакинската работа ще имам. Не че съм се пресилила нещо да правя, малко съм позанемарила всичко, ама то стига пералнята почти всеки ден и гладенето после.
Вери, моя доктор вече ми е назначил секцио за 24 юли, именно щото според него много често се стига до рязане след сума ти мъки за нормално раждане, още повече след първо секцио. Тъй че той директно ще ме реже. Не се противопоставих, доверявам му се изцяло. Първото мина доста добре (на четвъртия ден се возех на мотор даже) , надявам се и с второто да е така. Стига да изчака до 24-ти, че както е активен, все се чудя да не реши да тръгне преди това.

# 44
  • Мнения: 5 713
Честит Рожден Ден на Мирел!
Здраве и щастливи мигове й желая!

  bouquet   bouquet   bouquet

moia kukla, по принцип едно секцио не е предпоставка за следващо такова. Има момичета, които са успели. Имаше цяла тема тук във форума за вагинално раждане след секцио. Аз бях длъжна да опитам и не съжалявам. А и както казах, докторите ме оставиха прилично да си пренося и после да родя нормално.
Самото секцио няма нищо общо с това в БГ. Много по- бързо гледат да те възстановят и не само.

Общи условия

Активация на акаунт