въпрос към тези които са на НА мляко

  • 667
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
здравейте мами,искам да попитам тези от вас които дават на бебчетата си НА мляко по колко наддават те и възможно ли е да се качват повече когато бебчето е на такова мляко,ние сме на 2 месеца и половина и на първата консултация и на втората бяхме качили по 1,500 но пък растем с по 6-7 см на месец,доки ни каза че наддаваме доста и може да развием рахит,а има и друго нещо денис се роди 2790кг и всеки ми казва че бебчетата които са се родили по мънички качват по повече,вие как мислите

# 1
  • Мнения: 219
Много не разбрах въпроса ти миличка,но мисля,че млеката са долу горе еднакво калорични. 6,7 см. на месец ми се струва доста,но кг.са ок.Все пак всички деца са различни. Аз давх по 130 мл. през втория месец общо 6 хранения,сга сме на 3,5 и давам по 150 мл. всяко бебе има различен апетит. Колко см. се роди бебчо? Сега колко см.е? По колко мл. мляко му даваш?

# 2
  • Мнения: 173
Ние също бяхма на НА мляко в началото, после минахме на обикновенно.Наддавахме по около 1кг в първите месеци и по окол 3см, но се родихме големички. Не мисля че хипоалергичното мляко е по-различно от обикновеното АМ и определено няма разлика от гледна точка на наддаването. По-скоро може да се сравняват АМ и кърма.

# 3
  • Мнения: 254
денис се роди 2790кг и 47см,сега е 5800 и 60см,в деня в които направи 2 месеца почна да яде по 5 пъти на ден а от една седмица изяжда по 150гр,притеснявам се да не развие рахит,доки с това ме плаши

# 4
  • Мнения: 552
Напротив-даже ХА млеката са по-ниско калорични Peace
Те педитата само това си пеят-като наддава много-рахит...като малко-че незнам си там какво Crazy
Първите месеци е нормално да наддава повече...моя само на кърма първите 2 месеца наддаде общо 2700гр Peace
Роди се 2600 Peace

# 5
  • Мнения: 254
благодаря ви за успокоителните думи и аз така като го гледам не ми се струва дебеличък, а и мисля че за 2 месеца 13 см не са малко,а и има и друго нещо ака през 2-3 дни,не е запечен просто не ака редовно дали може и това да е причина за наддаването,ох аз маи много се вманиачавам

# 6
  • Мнения: 1 763
Моето дете първите 5 месеца пиеше хипоалергенно мляко. В началото наддаваше доста, въпреки че се роди едричък. През петия месец беше наддал само 260гр. Докато захраня акаше веднъж на 2-3 дни. За съжаление има и рахит, откриха му го като беше на 4 месеца, но така или иначе не можем да влияем на растежа на бебоците. Единственото, което те съветвам да правиш, ако ти се занимава, е да го събличаш голичък за половин-един час дневно. Така ще му е по-свободно и ще може да рита повече, един вид да спортува и евентуално да регулира теглото си. Не знам колко ще помогне, но поне няма да навреди  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 672
Моят се роди 3,400 и 49 см.
Първият месец наддаде 1,550кг и 6 см, а вторият 1,200кг и 5см- хапваше си Фризопеп (хидролизирано лечебно мляко).
Не мисля, че има нещо тревожно при вас-бебето е било мъничко при раждането и сега си наваксва  Peace
Нещата ще се нормализират и ще спре да наддава по толкова. Ние сме на 10месеца и сме 9,950кг, което е съвсем нормално...

# 8
  • Мнения: 219
Притеснително е ако ака на 5,6 дни и повече на 2,3 няма нужда да се тревожиш,но ако стане по рядко се консултирай с педи Peace

# 9
  • Мнения: 91
няма страшно и ние сме на такова мляко а бяхме надали 1700 и 10 см бяхме пораснали и нашта каза да внимавам с рахита ама то  детето си  ядеше точно по график те верно едно си знаят и едно си баят споко

# 10
  • Мнения: 254
ами те заради рахита предупреждават иначе доки си каза че не е дебел просто трябва да наддава по 1 кг а тои по 1,500,дано всичко да е ок 

Общи условия

Активация на акаунт