Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 31 май 2004, 17:09 ч.

Как се справихме с коликите

• 18 414
  • 18
  •   1
Отговори
  • на ОколовръсТното в ПАЛАТка
Mili mami,
Iskam da spodelia moeto prikluchenie s kolikite.
Davah na moia maluk sin SAB SIMPLEX , no vse reveshe i dori se zapenvashe ot plach. Obadih se na doktorkata mu i tia preporucha da smenia kapkite SAB s ESPUMIZAN i vmesto vodichka da mu pravia chai protiv koliki na HIPP i ot togava niamame problem.
Ako niakoi e otchaian ot kolikite na malkoto si angelche moze da probva. Pri men pomogna ot purvia put.
Uspeh.
Dano sam bila polezna.

# 1
  • ....
shte probvam, merci!

# 2
  • София
Цитат на: Mamica
Mili mami,
Iskam da spodelia moeto prikluchenie s kolikite.
Davah na moia maluk sin SAB SIMPLEX , no vse reveshe i dori se zapenvashe ot plach. Obadih se na doktorkata mu i tia preporucha da smenia kapkite SAB s ESPUMIZAN i vmesto vodichka da mu pravia chai protiv koliki na HIPP i ot togava niamame problem.
Ako niakoi e otchaian ot kolikite na malkoto si angelche moze da probva. Pri men pomogna ot purvia put.
Uspeh.
Dano sam bila polezna.

Дано наистина да ви е помогнало, защото и в Еспумизан и в саб симплекс има симетикон  Shocked

Само ще ви кажа нещо интересно. В книгата на Хр. Михов пише, че разни комшийки и приятелки ще ви кажат всякакви неща, които помагат с/у коликите, но на вашето бебе ще му помогне последното нещо, което опитате, просто защото коликите отминават сами.  Grinning
Това не го кавам във връзка с постинга на Mamica.

# 3
az puk na savoi red da kaza che bebeto mi e na 25 dena.

# 4
  • Sofia
На нас комбинацията от SAB SIMPLEX  и чая на HIPP не ни помогна.Дори Ради отказва да пие вече чая. Сега и давам само капките и чакам природата да свърши своето, тоест да и минат с израстването. Не знам как е при вас, но моето бебче няма всеки ден колики. Има 2 или 3 критични дни и то по 1 максимум 2 часа на ден, но когато я хванат е страшно. Вече е на 2 месеца и 10 дни и се надявам, че скоро ще я отпуснат. Успех на всички родители в борбата с коликите. Simple Smile

# 5
  • BE, 2260
На нас педиатъра ни предписа в краен случай да даваме по 3-4 капки от ампула Но-Шпа и това имаше ефект.

# 6
  • Sofia
Нашата история е едно към едно с тази на Мамица.
Скоро писах в една друга тема за това.
Щом смених Саба с Еспумизан се куртолисахме поне от голямия зор!
И при нас определено имаше ефект.
Коликите продължиха, но в много по-нормални граници.
Само дето смених и чая на Хип със запарка от семена копър.
Лайката и анасона не ни действаха добре, тогава.
Сега пие само чай против колики, неясно защо, май се пристарсти към анасона  Grinning

# 7
  • Балчик
Ние също имахме доста тежки колики. Започнаха ни малко след като излязохме от болницата и до към 3 месец се обаждаха. Аз давах Саб симплекс по лекарско предписание преди ядене, но нямах особен ефект. Докато една приятелка не ми каза друг метод. Капките да се дават в момента на започване на коликите. Те бързо се абсорбират и до 5 минути всичко утихваше. Беше ми особенно полезно нощем, защото нас тогава най-много ни мъчеха. Ние чай и вода не пиехме, така че това остана единствения метод за спасение. Дано да съм била полезна на някой.

# 8
А по колко пъти на ден давате Еспумизана?
Мойта лекарка каза до 8 пъти на ден по 20 капки, но като четох упътването пише, че за деца над 1г. се дават от 3 до 5 пъти дневно по 20, как е възможно тогава на едномесечно кърмаче 8 пъти?!!

Иначе съм доволна, щом ги пие после спи като къпан, но засега не смея повече от 3 пъти на ден да му давам.

# 9
Цитат на: Nadia79
Мойта лекарка каза до 8 пъти на ден по 20 капки, но като четох упътването пише, че за деца над 1г. се дават от 3 до 5 пъти дневно по 20, как е възможно тогава на едномесечно кърмаче 8 пъти?!!

Иначе съм доволна, щом ги пие после спи като къпан, но засега не смея повече от 3 пъти на ден да му давам.

privet Nadia
az sashto chtoh oputvaneto i v nego pishe che moze za kurmacheta da se dava. Pishe , che predi iadene se dava s lazichka za kurmacheta ili v shisheto po 20 kapki ako bebeto iade ot biberon.
Az go davam predi vsiako iadene. kakvi 8 puti? Nali bebeto iade 6 ili 7 puti dnevno.

# 10
  • Букурещ
Цитат на: Nadia79
за деца над 1г. се дават от 3 до 5 пъти дневно по 20

Много се извинявам за невежеството -  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked но за каква над 1 год.  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked става дума? Този препарат не е ли против колики?? Какво е това - над 1 година? Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

# 11
  • Sofia
Цитат на: Liorena
Много се извинявам за невежеството -  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked но за каква над 1 год.  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked става дума? Този препарат не е ли против колики?? Какво е това - над 1 година? Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

Ми той Еспумизана става и за възрастни, само дето се приемат по-голямо количество капки и аз съм го пила като ме боли корема Wink

# 12
  • Букурещ
Цитат на: Valeria

Ми той Еспумизана става и за възрастни, само дето се приемат по-голямо количество капки и аз съм го пила като ме боли корема Wink

Никога не съм ги купувала. Мислех,  че са само за кърмачета при колики. Затова се учудих страшно много.

# 13
  • Sofia
Никога не съм ги купувала. Мислех,  че са само за кърмачета при колики. Затова се учудих страшно много.

И аз не съм го давала срещу колики, понеже така или иначе нямахме, но го давам като ни хване гадният вирус с разтройство и повръщане.

# 14
  • при ОП
Цитат на: Vache
но на вашето бебе ще му помогне последното нещо, което опитате, просто защото коликите отминават сами.  Grinning

Много вЕрно Wink  Sign Exclamation

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт