Море и цикъл

  • 23 984
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 708
Момичета, дайте ми някакъв съвет. Както се очертава, планираната почивка на море ще е в неподходящ за мен момент от месеца. Случвало ли ви се е и какво правите? Дали използването на тампони и къпането с тях в морето е безопасно? Има ли шанс да си докарам някакви проблеми?

# 1
Тампоните са най-добрият вариант, при това дори биха предпазили "входа" от нечистотиите във водата.
Колкото до безопасност при къпането - чувала съм че не трябва да се къпеш веднага след обилно хранене, след употреба на алкохол също съм чувала, една жена получи инсулт като влизаше във водата, но това защото беше прекалила със слънцето преди това а и беше на възраст... честно казано не съм чувала някоя да се е удавила, щото била с тампон...

# 2
  • Мнения: 1 699
Според мен не е много желателно да се къпеш по време на икъл макар и с тампон.По принцип може да предпазва входа но ако по някаква случайност достигне водата до тампона и се напои.... представяш ли си тази мръсотия да ти стои във влагалището.....?Незнам може да не съм права.А и излагането на силно слънце продължително време според мен може да ти засили кръвотечението.

# 3
  • Мнения: 5 001
Ами на мен често ми се случва да съм в цикъл когато съм на море,обаче не ми пука изобщо.Слагам тампон и толкоз.Само първите дни стоя под чадъра,после няма проблеми...
Иначе си се къпя без проблем.Нищо не ми е станало...

# 4
  • Мнения: 1 237
Миналата година щеше да ми се случи да съвпаднат с морето  и започнах да пия Примолут-Нор.Спрях ги в края на морето и ми дойде след 2-3 дни.Така  си изкарах спокойно почивката ,без да се притеснявам.

# 5
  • Мнения: 2 821
Можеш да се къпеш с тампон. Просто го смени като излезеш от водата.

# 6
  • София
  • Мнения: 708
Момичета, мерси за отговорите  Hug

Elsinor, точно това с мръсотията ме притеснява.  Confused

# 7
Точно тампонът представлява преграда, която евентуално може да спре морската вода да те изпълни  Crazy отвътре.
Помисли малко - не ти ли се е случвало като си седиш след плуване на кърпата на плажа да се "подмокриш" с няколко капчици?

# 8
  • София
  • Мнения: 708
Точно тампонът представлява преграда, която евентуално може да спре морската вода да те изпълни  Crazy отвътре.
Помисли малко - не ти ли се е случвало като си седиш след плуване на кърпата на плажа да се "подмокриш" с няколко капчици?

 Laughing
ми аз като седна на кърпата водата тече от всякъде- коса, бански, кожа.. не мога да установя точно от къде са капките.
А водата не се ли пропива в тампона, като така влиза "по-навътре"? То е ясно че след плуване следва смяната му, ама все пак... ?

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 5 447
Стига да не ти е много силно кръвотечението спокойно можеш да използваш тампони. Добре е да смениш тампона след влизане в морето, защото конецът му ще се е намокрил. Ако не влизаш във водата обаче няма да имаш никакви проблеми.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 966
Аз от много време ходя на плуване и независимо дали съм в цикъл или не съм плувам с тампон, гинеколожката ми така ме посъветва. Принципно съм имала проблеми с гъбички и бактериални инфекции, но откакто я послушах за тампоните не съм имала такива проблеми. Избягвам да плувам само първите 1-2 дни от цикъла тъй като обикновено ме боли корема и в общи линии се чувствам доста отпаднала, та в тази връзка и аз да се включа с въпрос по темата Simple Smile За нещастие трябва да ми дойде точно първите дни на морето, пия противозачатъчни Ясмин, ако пропусна последните 2-3 таблетки от тази опаковка ще ми дойде ли със сигурност по-рано и ако започна следващата опаковка след обичайната 7 дневна почивка (броейки и пропуснатите дни) има ли опасност от забременяване?

# 11
  • Мнения: 4
За мен най-добрия вариант в такава ситуация е да пиеш Примолут-нор. Прочети указанията за прилагане. Аз съм го правила два пъти и съм много доволна. Единствено проблем има ако пиеш противозачатъчни. Тогава е невъзможно. А с Примолута просто отлагаш цикъла за след морето.

# 12
  • Мнения: 234
Миналата година щеше да ми се случи да съвпаднат с морето  и започнах да пия Примолут-Нор.Спрях ги в края на морето и ми дойде след 2-3 дни.Така  си изкарах спокойно почивката ,без да се притеснявам.

При мен се получи същото нещо.Не вярвях,че ще стане,но се получи.Не ми е бил напрегнат корема.Не ме болеше.Пиех си хапченцата и последния ден от почивката  ги спрях.След два дни  ми дойде. PeaceМоже да ти кажат,че тези хапчета правят цикъла ти променлив и нередовен.Няма такова нещо.  Peace Всичко си ми е наред. Hug
Приятна почивка   grinning039

# 13
  • Мнения: 121
Консултирай се с гинеколог или питай в аптека има и други таблетки, които забавят или променят цикъла.

# 14
  • Мнения: 234
Когато аз ползвах тези таблетки/Примолут Нор 5/ първо се консултирах с гинеколог.Точно той ме посъветва да използвам именно тях,защото за тази цел те са най-малкото зло. Hug

Общи условия

Активация на акаунт