Имам една идея, но и нужда от помощ

  • 1 869
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 866
Наистина ли има хора, които пазаруват всеки ден? На мен ми се струва ужасна загуба на време. Правим 1-2 големи пазарувания месечно, а през другото време само докупуваме плодове, зеленчуци и мляко, но не по-често от веднъж седмично.

Още едно предложение към zori-gb: телешко с патладжани, в момента се готви долу на печката.   chef

# 16
  • Мнения: 9 680
А това е моето предложение за днес:

ПЪЛНЕНИ ТИКВИЧКИ

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 23:36 от zori-gb

# 17
  • Мнения: 1 352
Много пъти съм се опитвала да планирам какво ще се яде за напред, но до сега без успех. Не за друго, но искам да си спестя време в ежедневно ходене до магазина. Не знам защо все при мен не се получава. Когато сготвя по - голямо количество храна, за да има за няколко пъти винаги се оказва, че точно тогава или ще ядем навън, или сме на гости и т.н. и храната остава и отива в кофата и аз много се ядосвам #Cussing out когато пък се опитам да планирам какво ще се яде за няколко дни напред мъжът ми все отговаря, че не знае какво ще му се яде утре и така всичко се прецаква ooooh!

По принцип готвенето при мен е вечерята. Закуска и обяд - сандвичи, палачинки, банички, пици, омлети и т.н, разбира се и това се предвижда в менюто. Никога не готвя по много, просто защото не обичам да ям една манджа три дена. Дори и да остане ще е малко и може да се изяде на другия ден за обяд. Когато пък ядете навън нищо не се променя, просто на другия ден си продължаваш по менюто. Аз лично сама си съставям менюто според това, което на мен ми се яде. Егоистично е, но ако на някой не му харесва да се залавя той с готвенето. Капризи по този въпрос не търпя Naughty, мъжът е такъв, какъвто си го научиш. Избирам си ден за риба, постно, супа и т.н, старая се да е разнообразно, винаги да има плодове и зеленчуци. Ако не ми се яде това, което е предвидено за деня, просто сменям с друг ден.


# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
има една програма, в която като си напишеш рецептата и ти експортира и списък за покупки.
аз си спомнях, че тествах, но нещо ме изнерви, не помня какво. newsm78
не помня как се казва, ама беше free и си я намерих в гугъл.

аз съм решила проблемът с пазаруването и седмичното готвене по следния начин:
готвя в зависимост какво има купено  Laughing

за мен е абсурд да направя менюто за цяла седмица и тази база да пазарувам.
аз готвя каквото ми се яде.

Общи условия

Активация на акаунт