Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 юни 2008, 21:00 ч.

Странни пробождания ниско в корема

• 1 144
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета! Преди време се консултирах с вас относно мерките, които трябва да вземем със съпруга ми при неуспешно забременяване вече 9 месеца. Записахме си час при доктор Владимиров през октомври, направих си хормонални изследвания и всичко беше в норма. Предстои спермограма на съпруга ми през следващата седмица. Има обаче нещо, което ме притеснява последните два месеца. През един и същи период от цикъла- 19, 20 ден, чувствам леко захапване, пробождане или присвиване в долната дясна част на корема, но мисля, че не е яйчника. Продължителността е 1-2 дни.В началото реших, че става въпрос за прехапване на нерв или друг моментен проблем, но след като се повтори ситуацията, се притесних. Ще  си направя един преглед при специалист в най-скоро време, но ми се искаше да споделя и с други бъдещи мами, можи би някоя от вас е имала подобни проблеми. В момента единственото, което ми идва в главата   е, че се опитва да се внедри яйцеклетката, но не успява. Момичета, ще се радвам, ако ми дадете някакъв съвет! Благодаря ви от сърце!!! успех на всички в сбъдването на съкровената мечта!  bouquet

# 1
възможно е да е овулация - това се разбира от преглед с вагинален ехограф. Намираш си един гинеколог, който има накрайник (трансдюсер)  на УЗД-то за вагинален преглед и следите цикъла. Проверявате фоликулите как растат и задължително на 18 ден гледате какво става и след като премине това "пробождане" - пак. Ако до 18 ден има фоликул и след това изчезва- болката е от пукането му, ако не - ще кажеш има ли овулация въобще и тогава ще мислим други варианти. Може да ти се струва невярно, ама колежката ми е с късна овулация и 4-5 дни пред началото на цикъл, пука фоликули, та нищо, че е към 20 ден от цикъл - напълно е възможно да е от това.

# 2
Мишинка, мислех си за овулацията, но тъй като си правя всеки месец тестове  и според тях тя е на 13-ти, 14-ти ден. Но непременно ще обасъдя с гинеколкога след седмица дали ще ми направи тази поредица от прегледи. Благодаря ти за насоката! Радвам се,че откликна толкова бързо! Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт