В Канада лятото дойде, хайде всички на море! -27

  • 18 731
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 319
Шемет, може и розеола да кара малкия. И Тарик беше с температура няколко дена и доктора отсече вирус, но пък след това избиха едни пъпчици и понеже педиатъра беше решил точно тогава да е на почивка  ooooh! се обадих в инфо санте и жената след няколко въпроса, веднага напипа проблема. Да не говорим, че половината интернет изчетох. Но може и от зъби да са температурата и обрива. Дано да се оправи мъничето, че доста изстрада напоследък  Praynig


Tarikmom, температура с после избили пъпчици имаше и Флоранс, точно една седмица след ваксините на 1г. Аз тогава писах тук в темата и някоя от мамите (сори, ама не помня коя) писа, че според нея това е резултат от ваксините. Температурата я вдигна 6-7 дни след ваксината, като я поддържа 1 седмица, а след това избиха ситни пъпчици по гърба и корема. Така и не разбрахме дали наистина беше от ваксините, или пък розеола, или пък зъби ooooh! Лекарите казаха: Нищо й няма (май често казват така Confused). Виж на Марти едва ли е от ваксините, неговото може и шарка да е, кой знае newsm78

# 16
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Нашето стана преди да му бием ваксините, а и не му растеше зъб тогава (виж в момента растат 3 едновременно  ooooh!), затова съм сигурна, че беше розеола - тя се проявява точно със висока температура, внезапно стихване на температурата и избиват пъпчици - нашите бяха по лицето и по тялото, но най-много по гърба и корема. Дано да оздравява бързо малкия Марти.

# 17
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Точно розеола мисля че е - утре сме на доктор та да чуем по-височайше мнение. Само че първо сме пипнали някакъв вирус и точно като е отшумявал ни е тръшнала розеолата - та ни се събраха не 5-6 дни температура а 10 и то температура дето няма сваляне - таман слезне на 38 градуса и тръгне нагоре пък още не е минало достатъчно време за да дадеш следваща доза лекарство ... голяма отврат.
Ваксините ни бяха отдавна та за сега няма да ги намесваме  Wink

# 18
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Честито бебче на Вери и от мен!

Да е живо и здраво и много да ви слушка!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 313
Хора, на нас ваксинация ни предстои - съвсем ме ошашквате с тия шарки - не им ли действа ваксината ?

# 20
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
smutty тази шарка е безобидна - най-страшна е температурата в нея защото от бързото качване на температурата детето може да направи гърч иначе самата шарка няма последици или странични ефекти. Не е и от шарките против които ваксинират.

# 21
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не се притеснявай, ще ти дадат едни листовки за всяка ваксина и там пише какви може да са реакциите, ако има изобщо някаква реакция. А ваксината си действа, обаче ММР ваксината не е изцяло умъртвена, каквито са били всички до 1-годишна възраст и затова може да се очаква реакция. Всичко е напълно нормално, те ще те накарат да стоиш 15-тина минути след като ги бият за да го държат под наблюдение и после по живо по здраво  Peace

Иначе розеолата е безобидна, за нея няма ваксина, само преболедуването си създава имунитет. Всъщност, Шемет е писала преди мен.

# 22
  • Canada
  • Мнения: 231
Вери, честито бебче Ясен! Да е жив и здрав и много да ви радва!   bouquet

shemet_neveroiaten, бързо оздравяване на Марти!
А като се изучиш в областта на медицината, само теб ще търсим. Sunglasses

TarikMom здрасти Simple Smile с другия ник се чудех как да се обърна към теб Simple Smile

Гаргамелчо, май ти си наред вече. Simple Smile

mamamia, мерси за темата!  bouquet Много ми харесва заглавието, но и аз май море няма да видя това лято.

# 23
  • Мнения: 1 199
Много ми харесва заглавието, но и аз май море няма да видя това лято.

Ау, това ми звучи малко нагло Simple Smile Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 313
 
Много ми харесва заглавието, но и аз май море няма да видя това лято.

Ау, това ми звучи малко нагло Simple Smile Heart Eyes


Joy  Може да се иде до гаспезииско море Simple Smile
Ама без плаж, че ще измръзнем - плажа е по басейните по наште земи Confused
Сега сериозно - дайте идея къде могат да се гледат китове и по кое време ? Идеи за хотели и въобще места за спане? Чувала съм , че се виждат на Tadoussac   - така поне звучи, не съм сигурна как се пише. Някои ходил ли е на Lac-Saint-Jean ?

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 18:07 от smutty

# 25
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
shemet_neveroiaten , аз Владко го спрях от детската градина точно заради боледуванията, капака беше след като няколко дни дигаше температура 40 градуса и аз щях да рухна /вирус беше някакъв, та чак антибиотик се наложи да пие на два пъти/. За 4-рите месеца дето беше на градина имаше температура, диария, зачервени очи и залепени от гурели, тъкмо едно го пусне и се почне с другото, редуваха се. Вече 6 месеца си е в къщи и една температура не ми е вдигнал, проблеми никакви не сме имали. Та за мен детската градина беше кошмар. Дано твоето детенце се оправи скоро, твоето преживяване надминава моето, мъчно ми е като гледам как лекари не могат да помогнат от незнание.  Аз от нашия лекар оплаквания нямам, но когато е в отпуска се е налагало да се срещаме и с бездипломни доктори.

За морето - гледам тук хората ходят по езерата и там се къпят и пекат. Аз някак го считам за не хигиенно езерото /хехе, сигурно и морето не е по-чисто, но нали съм свикнала с него/. Та ако не се очертава море, може поне на езеро да отидете.

# 26
  • Мнения: 5 713
Здравейте, момичета!  Simple Smile
Благодаря ви за пожеланията!  Hug
Ние от днес сме си вкъщи. Родих на 19-ти в 11.06ч сутринта. Да, мамамиа позна, че се стигна до секцио, но важен е резултатът.  Heart Eyes Аз съм доволна, че все пак опитах и ме оставиха до последно да родя нормално.
Сега да ви разкажа:  От началото на седмицата ме бяха почнали леки болки. Вторник срещу сряда почти не спах и сутринта отидохме до болницата. Имахме час за преглед. Резултатът чести и редовни контракции, но 3см разкритие, само 1см от неделя до тогава. Гинеколожката, която ме прегледа на ехото каза, че всичко е наред: води, плод; имам голям шанс да родя нормално, почнал е първият етап от раждането. Прати ме вкъщи и да чакам. Ако се засилят болките, да взимам вана. И каза, че по всяка вероятност до вечерта ще се върна. Забравих да спомена, че от понеделник бях почнала да взимам едно хомеопатично лекарство, което ми помогна много за контракциите. Аз този ден много се движих. И привечер вече не можех да си седя на краката от болки. Към 10-11ч работата стана много сериозна, едвам дишах, контракциите бяха на 1-2мин, чести и продължителни. Викам си ще почна вкъщи да раждам и се озовахме на бърза ръка в болницата. Метанаха ме да ме преглеждат. Да, ама разкритие само 4см. Вързаха ме с коланите и докато чакам да ме приемат, водите изтекоха. Казаха, че ако искам, веднага ще сложат епидурал. Мен адски вече ме болеше, но нали съм голям инат- отказах. Приеха ме и след час и нещо си поисках упойката. Веднага ме хвана, само в далечината усещах едни леки напъни. През нощта ме прегледаха пак за разкритие, не беше мръднало. Сложиха ме на окситоцин малка доза, че се страхуваха за предишната ми операция. Контракциите се засилиха, но тоновете падаха при всяка една. Към 6-7ч сутринта го спряха и казаха, че ще дойде гинеколог да ме види и да решим какво правим. Предупредиха, че работата отива към секцио. В 8.30ч дойде лекарят и се оказа, че Ясен хич не е " намерил правилния път " и се блъска някъде в лявата ми част. Вариантите бяха или операция докато сме все още добре и двамата или още малко да почакаме. Аз естествено му дръпнах един рев. Обсъдихме с мъжа ми какво правим, доуточнихме някои неща и се съгласих. Приготвиха ме за операция, спиналната упойка беше ужасна. Не че не ме хвана, всичко беше наред, но аз трудно я понесох. Не можех да дишам и преглъщам по едно време, направо имах чувстовото, че ще умра. И така в 11.06ч се роди Ясен, мъжът ми беше през цялато време до мен. Знаете, предполагам, процедурата по- натам. Simple Smile
Много съм доволна от персонала, нямам никаква забележка. Съобразиха се с всички мои изисквания.
Само мъжът ми недоволен, че в операционната и като ми слагаха епидурала не го оставиха да гледа. Ама той болем мозък, било му интересно. Simple Smile И само се надигаше да гледа от време на време и ме информираше до къде били стигнали. Естествено му се правеше забележка да сяда.  Simple Smile Секциото няма нищо общо с това в България.
Ние двамата сме добре. Кърмя го, той веднага засука. Гърдите ми вече са разранени, но се надявам това бързо да отмине. В стаята държаха малко ниски температури и сега нослето му май май е запушено. Умряхме от студ там. Аз съм подута цялата, но казаха, че до 10-на дена и това ще отмине. Маги е много щастлива. Засега не ми прави проблеми, даже помага, но ще видим до кога ще е това състояние.
Утре ще кача и някоя друга снимка. А да, едно малко доуточнение: Ясен е 53.5см, много е важна половинката.  Laughing
Друго не се сещам засега. Simple Smile

Шемет, в голяма въртележка сте се вкарали с тези болести. Дано скоро всички неприятности са далече от вас и Мартин да оздравява.
Съгласна съм, че като не могат да хванат какво му е на детето и веднага лепват отит. Нали и мен ме разиграваха април месец покрай Маги. Идваше ми и на мен да ги убия. Добре, че тя бързо се оправи.


Поздрави от нас

# 27
  • Canada
  • Мнения: 231
Много ми харесва заглавието, но и аз май море няма да видя това лято.

Ау, това ми звучи малко нагло Simple Smile Heart Eyes
Joy Защо така, heureuse?  Joy Може и да бях 3 седмици във Варна, но беше пролет. Sunglasses

Вери, здравей! Simple Smile Тук май всички с притаен дъх те очаквахме. Радвам се, че сте вече вкъщи и сте добре. Бързо възстановяване ти желая. Чакам с нетърпение да видя Ясен.
Когато аз раждах, с мъжа ми успяхме да направим температурата в стаята 22 градуса и де що мина персонал, все им беше жега.  Rolling Eyes

# 28
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 710
За съжаление и аз ще пропусна морето тази година ( не броя почивките в др държави- за мен морето си е Черно море), но пък другата седмица ще отида на Банф да открия сезона тук.

# 29
  • Мнения: 3 271
Вери, добре дошла! Важното е, че всичко е минало вече и сте добре и двамата. Разказа ти ми напомни моето първо секцио, много сходно се разивха нещата. Юнака се оказа с увита пъпна връв, при него от това са били проблемите с липса на разкритие. Всичко е добре, когато свършва добре. Леко и бързо възстановяване и много усмивки!

Общи условия

Активация на акаунт