Отказа картоф

  • 1 644
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 168
Днес пробвах да дам на дъщеря ми картофено пюре - домашно приготвено, за втори път - първия път беше преди 1 месец, но отказа и и дадох каша. Сега пак опитах, то не бе цупене, давене и пускане на сълзи. А вече ни е време за зарзават - с какво да пробвам - с морков ли, че е по-сладък? newsm78

# 1
  • Мнения: 554
Защо не пробваш морков и картоф Thinking

# 2
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
купи готово картофено пюре мисля на ХИП имаше, моята щерка също не харесва домашно приготвено пюре  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Пробвай с тиква.  Peace

# 4
  • Мнения: 4 753
На Хип няма само картоф... Има морков и картоф, тиква и картоф, тиквички (за които знам, че трябва да се изчака) и картоф...  Аз лично почнах с морков, но не го хареса... После минах на моркоф и картоф - същото положение... С тиквата нещата се ядваха, днес ябълката си я изяде, та съм сигурна, че я хареса... Тепърва ще давам банан, после круша и мисля, че ще му харешат...  Peace

П.С. По съвет на педиатърката, захранвам с купешки, а след това евентуално ще си ги приготвям...

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Не е ясно колко голямо е детето. Във всеки случай чист картоф и аз не бих яла. Никога не съм пробвала сина си, който по принцип яде всичко. Морковът е вкусен, сладък, а и вероятно си го давала на сок. Към него може да се добави картоф.

# 6
  • Мнения: 5 940
Тиква или морков са също подходящи за захранване.

# 7
  • Мнения: 4 433
Тиква или морков са също подходящи за захранване.
Точно така!!!

# 8
  • Мнения: 1 168
След седмица ще навърши 6 месеца.
Не ми се ще да започвам с купешки, после може да откаже съвсем "манджите на мама". Утре ще пробвам морков /и без това ще е две лъжички, трудно ще го смеся с картоф/ и после да взема постепенно да добавям и увеличавам количеството на картофа и така мешано да давам.
То че купешки ще яде след месец като отидем на почивка ще яде, но да свикне преди това с домашно приготвено.
А тиквичка от кога мога да давам. Освен морков, картоф, тиква и тиквичка друго има ли подходящо за такава възраст?
Мерси!

# 9
  • Мнения: 165
Дъщеря ми я захраних само с картоф, в началото не го искаше,но свикна и си го хапва.Пробвай малко по малко...аз имах проблем с оризовата каша - действах така и вече я ядем с апетит...То тиква сега няма от къде да вземеш за да и приготвяш ти пюре,но пробвай с морков.. и картоф...
Как приготвяш домашното пюре от картоф?

# 10
  • Мнения: 1 168
Ами от сварен картоф и АМ. Педи каза да слагам сол, захар и краве масло, но ми се струват малко неподходящи "подправки" на този етап

# 11
  • Мнения: 165
Можеш вече да слагаш по половин кафена лъжичка (от най-малките) масло,аз започнах да слагам преди седмица,но никаква сол или захар Naughty
Естествено,ако нямате алергии...

# 12
  • Мнения: 4 753
Аз не бих слагала масло... Лично мнение, но това е млечен продукт, който не се внася в менюто на 6 месечно бебе... Солта и захарта въобще няма да я коментирам...  Peace

# 13
  • Мнения: 1 168
Ох, днес направих морков със съвсем малко картоф вътре - същата работа. За утре съм взела купешко. Ако него го яде, май ще се наложи да слагам захар в домашното, иначе такива физиономии прави, каквито съм виждала само майка ми, като я караха да яде варени с черупката охлюви! Sad

# 14
  • Мнения: 4 753
В купешкото май не слагат захар (поне в Хип)... Ако не харесва морков, няма да яде и купешко... Започни с тиква или с плодово пюре, но после зеленчуковото съвсем няма да го иска... Другият вариант е да сложиш пюрето в АМ... Ние бяхме така първите два-три дни, щото се оказа, че трудно понася настъпилите промени...

# 15
  • Мнения: 4 003
И аз да добавя - пробвай пюрета, които съдържат малко картоф , напр. морков с картоф или тиква с картоф на ХИП.
Скъпи са, но поне ще разбереш дали ги харесва или не, а после може да я "излъжеш" и с някой Ганчев... Grinning
Домашни пюрета ние сме яли само два пъти и то пак с добавен морков от готово пюре

# 16
  • Мнения: 30 971
Домашно картофено пюре не прояде, само купешки. Оскоро пробваме с готвено ядене, но още се предпочитат готовите пюрета. Пробвай Хип. За захар не те съветвам. Свиква се много бързо и няма отърване.

# 17
  • Мнения: 172
Ние също започнахме с картоф и претърпях провал .Затова започнах с тиква,тиква и картоф,тиква и морков .Пробва ли да смесиш купеното с домашното пюре?Иначе  сме въвели и спанак,капия,домат,понеже попита за други зеленчуци.

# 18
  • Мнения: 2 100
И ние по същия начин претърпяхме голям провал - и с картоф, и с тиква. Ако не бях настоявала нямаше и досега да е захранен. Започнах с пробите от 5 навършени месеца, чаках да се сети и да му хареса и така 2 месеца  ooooh! На 7 като стана го понатиснах и вече нямаше де да ходи-мрънка, мръщи се, но лека полека се получи. Просто трябва търпение  Peace

# 19
  • Мнения: 167
Ние не понасяме купените пюрета, незнам защо. На чист картоф също се цупихме, но когато започнох до прибавям морков, чушка, тиквичка, грах и царевица в различни комбинации по 2 или 3, много го хареса. Преди да смеся успявах да дам всичко на всичко 2-3 лъжици. Толкова я захраних и прибавих новия зеленчук. Сега ядем и местни пюрета, които също готвя аз.

# 20
  • Мнения: 76
А КАК ГО ПРИГОТВЯШ,СЛАГАШ ЛИ МЛЯКО, СИРЕНЕ,МАСЛО..........

# 21
  • София
  • Мнения: 3 249
Мляко (всякакво, различно от АМ или кърма), сирене, масло, сол и захар НЕ се слагат в пюре за захранване на 6 месечно бебе. Naughty Личното ми мнение е, че на децата не може да им липсва вкус, който не познават. Няма как яденето да им е безсолно или ... безсиренно и т.н.... защото на 6 месеца е рано и за сол, и за сирене. Захранването не цели да нахрани детето от първия ден, а да го запознае с нови вкусове и консистенции на храните.

Към авторката - пишеш за каша, но не ми става ясно нея яде ли я и отказва картоф или изобщо отказва лъжицата? Дъщеря ми имаше един такъв период, в който отказваше зеленчукови пюрета и наблягаше на кашата. Беше вече захранена със зеленчукови пюрета, ядеше ги и в един момент спря. Бях се стреснала да не откаже съвсем не-сладките храни (защото кашата си е сладка, въпреки че е без захар) и няколко пъти разбърквах малко каша най-отгоре в пюрето. Така първите 2-3 лъжици бяха почти изцяло каша, следващите 2-3 смес и надолу си продължаваше зеленчуково пюре.

Та мисълта ми е, че ако яде каша, значи ти трябва плавен преход от сладкия вкус на АМ и кашата къмто картофа и зеленчуците изобщо.

Също така обърни внимание на консистенцията. Дъщеря ми отказваше да приеме лъжицата и храната, които й приготвях в почти течно състояние - като боза, че й по-рядко. На 4-5 ден опити й дадох гъсто пюре и прояде от раз.

И в заключение, че стана дълго - аз захраних дъщеря ми с домашна храна и тя така и не пожела да яде купешки пюрета. Броят се на пръсти случаите, в които е благоволявала да хапне. Това си е до дете, но да имаш едно на ум, че се случва и на почивката ви след месец може да кара само на АМ. Ние бяхме така, когато отидохме на море (беше почти на 8 месеца) и там не вкуси друго, освен АМ, каша 1 път на ден и банани. Peace

# 22
  • Мнения: 52
Не е ясно колко голямо е детето. Във всеки случай чист картоф и аз не бих яла. Никога не съм пробвала сина си, който по принцип яде всичко. Морковът е вкусен, сладък, а и вероятно си го давала на сок. Към него може да се добави картоф.
Peace

# 23
  • Мнения: 17
И моето дете много трудно свикна със зеленчуковите пюрета. Въобще не хареса нищо купено от магазина. Важното е да се заредиш с постоянство и търпение. Аз предлагах всеки ден повече от месец преди да започне да го яде с желание. Слагах 1мерителна лъжичка АМ и малко масло. Сега бебо е на 8месеца и общо взето яде всичко с удоволствие. Моят съвет е да не се добавят сол и захар.

# 24
  • Мнения: 1 168
Вчера дадох няколко лъжици картоф и морков на Ганчев /според съпруга ми - чиста тиква Joy/. Много се цупи, но поне преглъщаше. Днес дадох малко повече - пак се цупи на първите няколко лъжички, но после почна да отваря уста сама. Лошото е, че в това пюре има захар. Май ще почна да смесвам купешко с домашно и така постепенно .... Понеже плодово пюре яде отдавна, май проблема е в сладкото. И кашата яде с охота, лъжицата и е любим предмет /вкл. за игра Laughing/

# 25
  • Мнения: 172
И Гери гледаше малко подозрително на зеленчуците,след въведените плодове,но свикна и с тези вкусове.Сега си ги хапва с удоволствие.На Ганчев наистина имат и захар.На ХИП са без.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Слагай АМ в пюрето

# 27
  • Мнения: 27 524
Синът ми никога не прие картоф. Много деца не го ядат. Изобщо не го насилвай.  Stop Обикновено тези деца умират за червените зеленчуци - морков, домат, тиква, чушка и не ядат картоф, спанак, броколи, тиквички...  Simple Smile

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Аз също се опитах да захраня с картоф, но неуспешно  Simple Smile Продължих с тиква, която за разлика от картофа много хареса, после с морков и т.н. В пюретата на Хип няма добавена захар /изкл. пюретата от сини сливи/. Имах една позната, която ги купуваше и добавяше преди хранене в тях сол или захар, за да му е по-вкусно на детето  Tired. В повечето случаи родителите се ръководят от собствените си вкусове. Щом на тях им е безвкусно, значи и за детето ще е така, което е напълно погрешно. Съгласна с Ним , че на децата не може да им липсва вкус, който те все още не познават и смисъла на захранването е именно да запознае детето с непознати за него до този момент вкусове. Някои от тях ще хареса, други не. Въпрос на предпочитание Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт