саморазливна замазка: лак или боя?

  • 3 902
  • 8
  •   1
Отговори
Имаме ново жилище и сложихме саморазливна замазка във всички стаи. Обаче ще слагаме паркет, мокет и други след няколко месеца (като посъберем пари и като изсъхат добре подът и стените). Дотогава смятаме да си живеем директно върху саморазливната замазка.

Въпросът е какво покритие да положим върху замазката, така че да не я повредим? Лак или боя? Ако е лак, какъв лак (винилов, винилестерен, епоксиден, нанолак, полиуретанов, ...). Ако е боя, каква боя? Трябва ли да се грундира?

В момента като бутна пода и ръката ми става бяла, дори след почистване. Трябва нещо да сложим отгоре - боя, лак, грунд, знам ли какво.

# 1
  • MJF
  • Мнения: 8 528
стари килими ,мокети....... или от подложката за ламинат,тя се продава на ролки и е евтина.временно ви е така ,че подръчни средства.

# 2
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не съм чувала да се боядисва или лакира замазката.  newsm78
Но идеята със стари килими и мокети е добра.  Peace

# 3
Ами чета на разни места, че има лакове специално за саморазливна замазка, примерно тук: http://www.chimatech.bg/corrosion2.htm#c05. Ако сложа килими, ще съхне по-бавно. Аз чакам да изсъхне добре пода, за да може да се сложи масивен паркет есента.

# 4
  • София
  • Мнения: 978
Независимо от това какви са покритията лакови или бояджийски, те се нанасят върху добре изсъхнали повърхности. Препоръчителната влажност на циментовата замазка при полагането е 4%.
Циментовите замазки съхнат /набират якост за 28 дни. Това се отнася и за саморазливните, независимо, че са с по-малка дебелина.
Най-удачното решение и според мен е временното ползване на подложки за ламинат.

# 5
  • Мнения: 30
Ми то добре,че искаш да изсъхне замазката,ама ти с тоя лак точно ще запечаташ влагата вътре.Слагай нещо временно-пдложки за ламинат,стари килими или мокети,каквото и да е.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Тънка шпакловка с Теракол или друго подобно лепило, мисля че ще свърши работа, не се рони и не цапа, в къщи сме го правили. Или ако намериш от някъде стари черги. Трябва да е нещо, което ще пропуска влагата да излиза. Подложка за ламинат, според мен не е подходяща.
За тези лакове не съм чувала нищо. Защо не питаш, хората които ще слагат паркета, те сигурно ще имат идеи

# 7
  • Мнения: 901
А каква е цената на саморазливната замазка?

# 8
А каква е цената на саморазливната замазка?

Ами моята беше някаква скъпа и я имаше само на 2 места в София. Излезе ми 200 лв. материали (за 50 кв. метра) + по 4 лева на квадрат за работата.

Общи условия

Активация на акаунт