Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Дъщеря ми е на 3г. и не иска да си сваля чорапките. Знам, че може да звучи смешно, но ...спи с тях, в яслата също, а когато се опитам да ги махна, започва страшно пищене. Когато трябва да се къпи-няма проблем сваля ги..., но само тогава. Как да процедирам? Не съм имала проблем с биберон, никога не си е лапала ръцете, не си смучи палеца, просто това е единственото и " пристрастяване " newsm78

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 16:54 от kopche

# 1
Ние имаме противоположния проблем - не понасяме чорапи. Събува ги когато и където си иска. А що се отнася до вашия проблем - чувала съм, че някои деца се срамували да си показват краката. Може би ако и обясниш, че има хубави крачета, чу хубавите неща трябва да се показват от време на време, тя да те разбере и да ги махне.

# 2
  • Gabrowo->Sofia
Не съм имала точно такъв проблем, но понеже не е жзиненоважно да си събува чорапите, може би бих почакала да и писне и да започне да ги събува сама... Не, че преди няколко дена не оставих Ваньо да реве и да се тръшка 15 мин. защото не му разреших да си облече яке при температура 30 и кусур градуса...., но чорапите може би бих ги преживяла  Joy

# 3
  • София
Не ми звучи смешно, защото и моята щерка имаше такъв период в живота си. Според мен и при твоята е период.

Скоро бях писала как Дияна преди време спеше с дебел чорапогащник и пижама (зимата). Било й студено. И беше почти невъзможно да й сваля чорапогащника. И ревове и писъци е имало.
Спрях да й обръщам внимание. След време сама реши, че е крайно време да спи "нормално" облечена.

# 4
  • В заешката дупка
Какъв е точно проблемът?  Аз бих оставила детето да спи с чорапите като иска и щом не мога да го убедя да ги свали.

# 5
ти раzбра ли zащо така иска? Аz не бих оставила дребния с чорапи при над 30 градуса. все щ?се намрри начин да гиостави доброволно  newsm78

# 6
  • Пловдив
Период е, да. И ние минахме през същото. Сега сме в друг период - завива се с одеяло, при положение, че в стаята е 26 - 27 градуса. Не мога да изляза на глава с нея, затова я изчаквам да заспи и тогава го махам.

# 7
Никак не е смешно,спокойно.И при нас проблема е същият.Или може би не е проблем а по-скоро прищявка.И аз се надявам да отшуми,че при тия температури с чорапки.....  ooooh!

# 8
Еееее,това да ви е проблема!Щом иска да спи с чорапите ,какво пък!Сега лятото като вземе да и припарва  на табанчетата сама ще ги свали! Laughing

# 9
Съчувствам. И разбирам. С най-дебелия суитчер на 30 градуса. Писъци. Крясъци. Отскоро на градина и докато сутрин беше хладно, по къси панталони и горе тениска + тънка памучна блуза с дълъг ръкав. Не дава блузата на никого. Нито в градината, нито на мен. Хващаме се 2ма души, запушваме си ушите и събличаме. Ако е период, то е доста продължителен период. Не съм от най-търпеливите.

# 10
Период е, да. И ние минахме през същото. Сега сме в друг период - завива се с одеяло, при положение, че в стаята е 26 - 27 градуса. Не мога да изляза на глава с нея, затова я изчаквам да заспи и тогава го махам.

И ние сме същите. Дъщеря ми сега се завива с едно дебело одеяло, така че само главата й се вижда. Не мога да се преборя с нея.
"Чорапеният" период ще отмине.

# 11
  • Ланкър, планините Овнерог
Племенника ми на същата възраст правеше същото нещо. Даже със сестра ми се смеехме, че ще е свръх вече, ако и на плажа не ги маха. Е, махна ги, мина този период.

# 12
вече съм по-спокойна. На мен по-скоро ми пречи заради температурите, вечер се изпотява, но опитам ли се да ги събуя, веднага усеща и адски писък. Дори насън си ги бълнува тези чорапи. Детски работи Laughing

# 13
  • Бургас
Уф..аман с тези чорапи и при нас.Същото е.
Едвам махнахме дългите ръкави и анцузи. Embarassed Embarassed
Ще следя темата и аз.

# 14
Ама вие не сте ли чели темата за "Кризата на третата годинка"????
Я малко ров в архива, миналото лято бях умряла от смях от разказите там. Естествено, на някои майки хич не им беше весело Mr. Green

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт