Задължително гласуване, гласувате ли на избори...

  • 1 798
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
    Прави ми впечатление,че подобни теми много бавно вървят и интересът към тях е слаб.Защо така?Живеем в едно доста непукистко общество,вече не ни интересува нищо,свързано с държавното управление,защото цялата система е за ремонт.Всяка сутрин Бареков,Цолова и колегите им по НОВА коментират различни беззакония,купуване на гласове и т.н. ,но кучетата си лаят,керванът си върви.Истината е,че вече на никой не му пука!Повечето от хората си казват:"Няма оправия!Да става каквото ще!".Днес един професор каза по БТВ,че ако се въведе задължително гласуване,ще се избегне купуването на гласове.Това не е вярно,разбира се,но те се мъчат пак да прокарат по някакъв начин своите си интереси.Някой да ми обясни-защо ако гласуването е задължително,нещата ще се подобрят?И как по-точно ще се подобрят?

# 16
  • Мнения: 212
Извинявам се за отклонението от темата

Нали потребители със статут "гост" нямат право да публикуват мнения в "Клюкарника". Поне така беше до скоро. Как тогава този потребител Мишолин е пубиликувал тук тема като "гост".  newsm78

Край на отклонението

# 17
  • Мнения: 139
Ще ме хванат за дедовия. Ако ме закарат с полиция да гласувам, ще пусна невалиден глас. Баси театъра за овце, мечтаещи за права.

Ами затова цялата ни държава се поклаща на един по-дебел дедов. С извинение.

# 18
  • Мнения: 606
Или си политичка или грам не отбираш какво става в БГ. Властта е подчинена на сивата икономика. Който и да е на "власт", все тая, защото не управлява той. Това с изборите е театър. Залъгалка за наивници. Приятно гласуване и скорошна промяна. Няма повече да спамя пързалката.

# 19
  • Мнения: 502
Или си политичка или грам не отбираш какво става в БГ. Властта е подчинена на сивата икономика. Който и да е на "власт", все тая, защото не управлява той. Това с изборите е театър. Залъгалка за наивници. Приятно гласуване и скорошна промяна. Няма повече да спамя пързалката.
  По точно е да се каже,че властта е в ръцете на сивата икономика,която за едни е сива,за други лилава,а за трети шарено-пембяна!Сива икономика вече няма,има едър монополен и безскруполен бизнес,който от сивото пространство излезе на светло.Вече не е срамно да кажеш,че си крупен производител на зеленчук,например,и си дал само три хиляди лева,за да си осигуриш място в местния общински съвет. Mr. Green     

# 20
  • Мнения: 94
Пак започна да се говори за избори и ми мина една идея през главата-  Вместо да се гласува задължително, не ли по-добре да се въведе отрицателния вот. Така ще излязат повече хора да гласуват. Защото повечето хора не знаят кой искат да ги управлява, но знаят кой не искат...

Хихихи,май и това не знаят....Не знам аз мисля че и да е отрицателен вота пак няма да има хора за гласуване.Всеки прави това,което чувства ThinkingАз ако не искам да гласувам какъвто и вот да въведат пак не могат да ме накарат да гласувам #2gunfire

# 21
  • Мнения: 2 018
Няма да си дам мнението и аз се присъединявам към тези, които питат "Кой пита и защо?"

# 22
  • Мнения: 502
Няма да си дам мнението и аз се присъединявам към тези, които питат "Кой пита и защо?"

  Права си.И аз спирам по темата,докато не се разкрие авторът.

# 23
  • Мнения: 1 095
На мен пук не ми пука кой е авторът ! Naughty
Какво ще ми направи като съм си казала мнението ? Twisted Evil

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Зефс го е обяснил перфектно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2 480
Помните ли как преди 20 години, партийните и ОФ активисти обикаляха по домовете на тези, които не са гласували до обяд? А и тогава според Тодор Живковата конституция гласуването беше право, а не задължение. Тогава бяхме длъжни да гласуваме за Майката-Партия! А сега пак тя същата ни предлага други най-различни партии отново с нейни хора! Великолeпен избор! Ние трябва да се радваме! А народните ни избранници се оказват пряко подчинени освен на тази Партия и на Мафията! Човек не може да разбере кой управлява-Партия, Мафия или Тайните служби!
Може би много малко хора си спомнят че през 1997г. Първанов(Гоце) рече следното:"Ние имаме наши хора в синята парламентарна група!" Какво да кажем на това???           

# 26
  • Мнения: 25 571
Какво да кажем на това???           

Абе, кво ти пука? Ти гледай как съфорумките, привърженички на задължителното гласуване вече стягат списъците и сопите, за да обикалят по къщите да ни подкарват да си пускаме "конституционното право" в урните.  Mr. Green
Еххх, дежа вю, мили ми дечица. Преживели сме го и пак ще го преживеем, нищо, че някои от нас помнят и продължават да се обриват от думата "задължително"...

# 27
  • Мнения: 3 826
Човек не може да разбере кой управлява-Партия, Мафия или Тайните служби!
       
така е , ама догановите избиратели винаги гласуват и са най-верни .. и човекът става все по - мощен

# 28
  • Мнения: 1 897
На мен по ми се ще да има за кого да дам положителния си вот и то не защото гласуването евентуално ще е задължително.
В тая посока искам да се променят нещата, а не да слушам призиви за отрицателен вот,  за да изберем най-малкото зло и абсурдни идеи за задължително гласуване.

# 29
  • Мнения: 143
 Харесва ми един лаф- Гласувам, за да има кой да псувам. И направо ми е страшно като гледам тълпите роми пред избирателните секции всеки път, когато има избори.

Общи условия

Активация на акаунт