Афти и висока темература?

  • 58 782
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 097
Стискам палци. Звучи ми точно като при нас.
Много боли и гърлото и ухото и афтите.
Това което мен ме посъветваха и направих, беше след антибиотика задължителни кръвни изследвания и ушен лекар. Даже това стана днес, ушния каза че още има инфекция в ухото и  даде капки. Понеделник сме на контролен преглед пак.
Дано малката кукла да се оправи по-бързо и да минат тия болки!

Дъщеря ми е с импланти в ушите - наскоро й махаха третата сливица и дори да има възпаление, секретът ще излезе през вентилационните тръбички без да създава проблеми. Затова и ушите не ме притесняват толкова.
За кръвни изследвания никой нищо не каза, но няма да е лошо да направим и ние. Лошото е, че последният път колабира като й взимаха кръв и то от пръста и не ми се мисли...Още от този кошмар с афтите не мога да се отърся, пък какво остава за друг...

НАти какви мазила ви изписаха?
да това са лимфите дето ти е казал доки - може и на врата отзад отстрани да забележиш като топчеца

То е оток, а не като топченце. На мен затова ми призля като го видях.

Изписа витамин А на капки да й капя в устата; Генгигел /или нещо такова/ - това е бебешки гел за венци и Индекстол - това е много ефикасно и аз съм го ползвала, но е адски горчиво. Него изписа за устните й, не за по-навътре. Освен това витамини и Зинат.

# 46
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ох милите дано, бързо се справите че наистина е гадно и болезнено  Praynig
сега за афтите ще ви кажа нашия "опит" с каката: преди време след боледувате+АБ,накрая и се появиха и афти за първи път се случваше и направо ме порази - вдигна Т 39,подуха и се венците и имаше няколко афти в устата ... пръвия ден мазахме с какво ли не Дактарин,сода и прочие предписани от педито на втория подобрение почти никакво и я заведох на стомотолог,защото страшно и се подуха венците,тя ни успокои че е нормално но ни каза да мажем с калеева тинктура,пробвахме и на следващия ден след второто намазване имаше подобрение и така за два дене всичко утихна ... вчера беше кисела и я накарах да си покаже езика,имаше една афта но Т и други признаци няма - намазахме с калеева тиктура веднага ,днес също и афтата е по-добре ... явно е някакъв гаден вирус дано да ви помогне и да мине бързо ... стискам палци  Peace
ПП сещам се че бях чела и за мазане с Гранофурин също помага

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Не съм влизала няколко дни в нета,че караме нещо подобно,но афтите ни са в гърлото.4 дни не можахме да свалим с нищо Т.Седи си на 39,5 и това е.Рядко я сваляше до 38,6 за по 1-2 часа.Всяка вечер с мокри чаршафи действахме за да може да спи.Накрая на 4я ден се предадох и започнахме Зинат.На 5я ден продължи да вдига,но само до 38,8.На 6я вече не вдигаше,а вчера на прегледа лекарката видя и гноен налеп на сливиците.Тери не се оплакваше от гърло,но тази Т просто я изцеди.
Нати,надявам се че вече и при вас има подобрение!

# 48
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Като чета направо ми става лошо.
Нати- явно при вас са доста сериозни нещата.Дано вече да започне да минава, че се измъчихте.
Моята докторка излезна права, че трябва да скачам до небето,че толкова леко го изкарахме този вирус.
Пожелавам бързо оздравяване на всички дечица.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 097
Не съм влизала няколко дни в нета,че караме нещо подобно,но афтите ни са в гърлото.4 дни не можахме да свалим с нищо Т.Седи си на 39,5 и това е.Рядко я сваляше до 38,6 за по 1-2 часа.Всяка вечер с мокри чаршафи действахме за да може да спи.Накрая на 4я ден се предадох и започнахме Зинат.На 5я ден продължи да вдига,но само до 38,8.На 6я вече не вдигаше,а вчера на прегледа лекарката видя и гноен налеп на сливиците.Тери не се оплакваше от гърло,но тази Т просто я изцеди.
Нати,надявам се че вече и при вас има подобрение!

При вас херпангината е преминала в гнойна ангина  Rolling Eyes Всъщност и при нас положението е почти същото. От вчера вечерта сме на Зинат, но засега не виждам подобрение  Rolling Eyes

Бързо оздравяване ви желая  Hug

desytka, бързо възстановяване и на твоята дъщеричка  Hug

Момичета, благодаря за добрите думи и пожеланията!

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
При нас подобрението настъпи чак след 4я прием на АБ/изписан е 3*2,5мл/.Направо като се сетя какво преживяхме и чак не ми се вярва.И до болница стигнахме,но се отказах да влизам.Дано всичко се нареди и при вас.Бързо оздравяване. Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 7 097
При нас подобрението настъпи чак след 4я прием на АБ/изписан е 3*2,5мл/.Направо като се сетя какво преживяхме и чак не ми се вярва.И до болница стигнахме,но се отказах да влизам.Дано всичко се нареди и при вас.Бързо оздравяване. Hug

На дъщеря ми дозата е 4 мл на 12 часа, т.е. по два пъти на ден. Зинатът е 250/5 разфасовка.
Аз също не мога да повярвам, че боледува толкова тежко  Tired Какво ли не ни е минало през главата - и две операции и вируси разни, но такова чудо не е било  ooooh! Все едно не е моето дете - само спи, плаче в останалото време и дума не обелва, а като й говорим, все едно не ни чува - никаква реакция...
Да не ме чуе дяволът, но и при нас май се забелязва някакъв ефект от антибиотика - не вдига такава висока температура вече и не спи непрекъснато, а чак преди малко заспа.

Благодаря, още веднъж бързо възстановяване и на вас  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 6 461
Нати , как е малката днес?
Зинатът е много силен АБ.Предполагам ,че това неразположение е и от това.

# 53
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Нати  Как сте днес? По добре ли е малката?
Дано вече отшумява това чудо.

# 54
  • София
  • Мнения: 7 097
Пред пълно отчаяние съм  Tired Имам чувството, че тъпчем на едно място. Афтите са все в такова ужасно състояние /особено тези на езика й/, само дето температурата поспадна малко. Тази сутрин е 37,2, а й давах температуропонижаващо последно вчера след обяд. Тя си е все така - лежи или спи, не говори и приплаква. Нищо не яде и пие Зинат на гладно  Tired Одеве изпи само една чаша мляко с какао. И докторът, който извиках да я лекува явно се тревожи, защото вчера вечерта не изчака да му звънна, а той се обади. Според него Зинатът е започнал да действа щом температурата е поспаднала, но очакваше и афтите да са по-добре, а те не са  Tired Довечера пак ще говорим, да видим какво ще предприемем.
Аз съм на прага на полудяването вече - всяко мазане на афтите и даване на антибиотика е първо увещания и разговори, после заплахи, накрая ревове и чак тогава като сме се разстроили и двете дава да извършим манипулациите  ooooh!

# 55
  • София
  • Мнения: 625
Щом температурата е спаднала значи нещата са много по-добре!

# 56
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Нати има лек напредък щом температурата е по ниска значи лекарствата действат.
Афтите минават бавно.Успех мила.......

# 57
  • Мнения: 958
Нати спокойно, афтите минават бавно и мъчително. А докато са бели (гнойни) те също са предпоставка за температура.
При нас също бяха писъци на всяко мазане и даване на антибиотик. Всичко насила. Мойто е по-малко и не яде нищо цяла седмица, агументин пи на гладно и то 3 пъти на ден. Само гледах течности да поема много. Силни са децата, спокойно, справят се. Ние май по-тежко приемаме нещата.
Стискам палци,с коро да изчезнат афтите, но продължавай да ги третираш  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 7 097
А докато са бели (гнойни) те също са предпоставка за температура.

Точно това ме притеснява най-много, че са бели и гнойни и не започват да се оправят. Утре ще стане 1 седмица, а никакво подобрение.
Само някои от тях са по-жълтеникави, сякаш това е коричката им. Какъв цвят всъщност трябва да започнат да стават, каква е коричката - жълтеникава каквато я виждам ли или червена трябва да е като при раните?

# 59

Общи условия

Активация на акаунт