За или против климатиците?

  • 8 661
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 539
Предпочитам да ми подухва през 2 отворени срещуположни прозореца на апартамента. Но понякога и от климатик си има нужда. Миналото лято няма да го забравя - сигурно е било най-топлото в човешката история, а пък аз отгоре на това и много бременна. Тогава ако нямах климатик, щях да загина.
Това лято още не съм усетила нуждата от духало. И не се налага да се карам с никого, аз съм шефът вкъщи, поне през деня Wink

А от климатика в колата ме заболява гърлото. Там винаги се караме с мъжа ми, той намаля градусите, аз ги увеличавам, аз затварям шлюзовете в мойта зона, той ги отваря Mr. Green Кел файда, че климатикът се водел двузонов... с мъж на глава не се излиза ooooh!

# 31
  • Мнения: 599
Аз съм ЗА климатика.
В жегите няма как просто.
А относно големите разлики в Т, аз знам, че разликата вън/вътре трябва да е 5 градуса.
При външна температура 35 гр., мисля, че 27-28 с климатик е добре и няма опасност от настинка.

# 32
  • Мнения: 957
Аз не съм тръгнала да убеждавам някои, това също си е мое лично мнение към което прикрепям факти, защото миналата година, една колежка имаше ушна инфекция и изкара климатика виновен, че то понеже ушни инфекции само от климатик стават.
И при положение,че 6 човека са жулили  навън и искат да се приберат на хладно в офиса..да ги лъхне още по голяма жега заради 1 индивид..е НЯМА ДА СТАНЕ.

# 33
  • Мнения: 212
Против съм всичко което ми духа... Особено климатик, особено студено и особено в кръста.
В пълна с хора стая където и да го сложиш климатика все на някого ще духа...

# 34
  • София
  • Мнения: 6 043
Против съм всичко което ми духа...
Ти пък... много категорично... Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 1 103
Аз не съм тръгнала да убеждавам някои, това също си е мое лично мнение към което прикрепям факти, защото миналата година, една колежка имаше ушна инфекция и изкара климатика виновен, че то понеже ушни инфекции само от климатик стават.
И при положение,че 6 човека са жулили  навън и искат да се приберат на хладно в офиса..да ги лъхне още по голяма жега заради 1 индивид..е НЯМА ДА СТАНЕ.


Извинявай, ама ако колежката ти наистина има здравословен проблем, който се влошава от климатика според мен е по-добре да се съобразявате с нея дори да се поизпотите малко, защото утре някой от вас може да е на нейното място. Хора сме все пак.

# 36
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
За - нито обичам да ми е топло нито да душа нечии телесни миризми.
Климатик, ако се ръководи от грамотен, изобщо не може да ти навреди, (има си термини -  посоки на възд. струя, нейната сила и термостат)

# 37
  • Мнения: 2 759
Аз не съм тръгнала да убеждавам някои, това също си е мое лично мнение към което прикрепям факти, защото миналата година, една колежка имаше ушна инфекция и изкара климатика виновен, че то понеже ушни инфекции само от климатик стават.
И при положение,че 6 човека са жулили  навън и искат да се приберат на хладно в офиса..да ги лъхне още по голяма жега заради 1 индивид..е НЯМА ДА СТАНЕ.


Извинявай, ама ако колежката ти наистина има здравословен проблем, който се влошава от климатика според мен е по-добре да се съобразявате с нея дори да се поизпотите малко, защото утре някой от вас може да е на нейното място.
                     Да бе, и аз това се замислих... Не ти пука, ако другите са болни или че това ги разболява? Верно ли? А ако утре ти си на тяхно място? Кво правим?

# 38
  • Мнения: 957
miramar  Да..а какво да обясним на клиентите които идват за сделките,че колежката има проблем ли? Климатика в този офис в които тя работеше беше на минимум 20 крачки от нейното бюро. Не искам да кажа,че подценявам болестта и, а това ,че климатика не е причината. Защото това е системно..не само заради ухото..а по принцип.

# 39
  • Мнения: 212
Между другото, който не вярва за вредата от климатиците върху нашето здраве и разболяването от тях, може да си направи един много прост експеримент. Срещу духащ климатик поставете едно цвете. Давам му живот максимум 2 дни и ще увехне. А някои не издържат и толкова. Дори в указанията за отглеждане на цветя и домашни животни (като хамстери и птички) изрично се посочва да не стоят на струята от климатика.

# 40
  • Мнения: 2 070
Амии, не знам. Още не съм го включила, може би ще се възползвам през август в най-най големите жеги. От еко съображения, а и за да не се разглезвам особено, мн ми става гадно да стоя на климатик и после да изляза на 30-40 градуса, не ми е нормално. Предпочитам вентилатор и да стоя на течение, ама вечер като се разхлади. Ако имах вентилатор не бих се замислила да си го пусна сега. И по-малко бръмчат.

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
какво да кажа?  Twisted Evil
В къщи ги пускам на 18-20 градуса, на макс. вентилация и излизам от стаята. След 20-30мин. ги спирам и пребивавам в нея. Пускам в стаята от която идвам на 18-20. и така.
Но на 26-28 градуса на low режим на вентилация мисля, че би могло да се изтрае.

# 42
  • Мнения: 2 759
...Не искам да кажа,че подценявам болестта и, а това ,че климатика не е причината. Защото това е системно..не само заради ухото..а по принцип...
                    Много хора се разболяват от климатика. Или това е една голяма лъжа? Някакъв международен заговор? А къде ще те удари вече е въпрос на организъм. Ние пък не ползваме ароматизатори, защото на колегата му дразнят очите. Да не говоря за бившия колега, дето беше алергичен към морки кърпички (към миризмата). Хора разни, съобразяваме се и така...
                     А да си смениш работното място (бюро) не е толкова лесно. При нас е невъзможно.

# 43
  • Мнения: 2 700
какво да кажа?  Twisted Evil
Но на 26-28 градуса на low режим на вентилация мисля, че би могло да се изтрае.

Шани, то ако ставаше дума за 26-28 градуса, надали щеше да има толкова много недоволни. Не знам при другите спорещи как е, но в моята службата борбата е за под и над 20, което си е чист студ. cold

# 44
  • Мнения: 957
Добре , но то може през лятото да се разболееш и от това ,че някой е кихнал в автобуса. Изследвания ли се правят ,за да се разбере ,че е точно от климатика? Не се ли парфюмираш преди да излезеш?Това няма ли да му пречи на колегата ти? Ами ако са алергични към котешки косми, и ти случайно имаш на пуловера?
В моята кола климатика е на максимум 20 градуса за да не ми е топло, а като се возя в на леля ми колата на 23 градуса ми е студено, много са относителни нещата.

Общи условия

Активация на акаунт