Меден месец през септември- давайте идеи

  • 896
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 917
Подразбира се от заглавието - предстои ни меден месец този септември  Crazy
Търсим идеи  Flutter
Единствено условие е да не е студено, а по-топличко  Crazy
Засега няма ограничения за бюджета.
Ако сте доволни от някое местенце, или познавате доволни - споделете  Flutter

# 1
  • Мнения: 1 710
През Септември е подходящо за широко предлаганите дестинации - Турция, Тунис, Египет, Испания, Гърция, евентуално европейските столици. За по-екзотичните места е рано, подходящите температури са от ноември до към април.
За сватбено пътешествие най ми приляга Марбея в Коста дел Сол, Испания. Луксозни хотели, прекрасни градини, спокойствие, има и какво да се види, руснаците са сравнително малко, вероятно защото им идва по-скъпо, отколкото в Турция. В началото на септември температурата беше около 40 градуса. От другите курорти на Испания не съм във възторг, но имам впечатления само от Коста Брава и доста западналата Палма де Майорка. Всъщност на Майорка ако се избягват Палая де Палма и Ел Аренал, другите биват.
Аз самата пътешествах сватбено в Египет - Кайро и Хургада. Хем видяхме Чудото Пирамиди, хем се насладихме на почивката си. Обслужването в хотела беше наистина първокласно, но ние отседнахме в хотел от световна верига. В арабска държава хотела трябва да се избира внимателно, ако очакванията ви са големи. Ако търсите динамика обаче, не знам дали ще я намерите там. Ние очаквахме уединение и спокойствие и получихме точно това. Не знам как се получи, но имах чувството, че бяхме сами в хотела. За мен беше абсолютно изумително това, че си забравихме камерата край басейна и 5-6 часа по-късно я открихме на същото място, непокътната. Пътувахме през октомври и температурата беше около 35 градуса.  Между другото в Шарм-ел-Шейх ми харесва повече.
В Тунис е хубаво, интересна култура, хубави градини, но през септември започва да захладнява. Бях там в от 9 до 16 септември и освен, че вечерите бяха студени, имаше дни, в които вали и на връщане в самолета имаше много кашлящи и подсмърчащи. По принцип знам, че през септември там е подходящо за почивка, но всичко е до късмет, за разлика от Египет и Коста дел Сол, където е наистина много топло.
В Турция /само в Анталия съм била/ почивката е най-хубава и предлага най-много забавления, но по едно време ми се стори, че децата са повече на брой от възрастните. Това значи никаква тишина, никакво спокойствие и почти никакво уединение. И все пак фактът си е факт - който и мой познат да е отишъл в Турция има непреодолимо желание пак да отиде.
Турция и Тунис не бих ги препоръчала за сватбено пътешествие, а за семейна почивка през следващите много години брачен живот.
Ако сега избирах за себе си място за сватбено пътуване, бих отишла в Париж или в Барселона, но не на екскурзия и задължително за повече от 7 дни. Това за мен са местата, на които разглеждайки си почиваш, трупаш емоции и релаксираш.

С това май се изчерпват познатите ми места, подходящи или не дотам подходящи за сватбено пътешествие през септември.

# 2
  • Мнения: 1 710
Чак сега видях, че темата я има два пъти, а се чудех защо никой не е отговорил. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт