Staphylococus haemolyticus?

  • 9 800
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 730
Момичета  да попитам ви попитам вас, че сте доста по-наясно от всички дофтори взети накуп!!! Някой би ли могъл да ми каже какво точно е Staphylococus haemolyticus? Откриха ми това при микробиология. Ще съм благодарна, ако някой има повече информация какво е точно - гъбички някакви или нещо друго.
Предварително мерси

# 1
  • Мнения: 7 716
Бактерии -  упорити, но лечими. Трябва и партньорът да се лекува.

Последна редакция: вт, 14 юни 2005, 07:46 от Lali

# 2
  • Мнения: 856
Стафилококите са бактерии и се лекуват с антибиотици!

# 3
  • Мнения: 288
Според мен са по-скоро бактерии. А за хемолитичния стафилокок май съм чела, че ако не се лекува напада бъбреците или нещо там се влошаваше - не си спомням точно. Със сигурност обаче ако не го излекувате индикацията беше за някакви сериозни увреждания. Така че направи антибиограма за да разбереш към какъв антибиотик е чувствителен и почвайте да го пиете.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 730
Добро утро мили момичета!

Първо благодаря на модераторите, че са сметналите питаненето ми за важно и са му отделили цяла темичка  Heart Eyes На вас, момичета, благодаря за отговорите. Признавам си, че сега съм доста притеснена. При самата микробиология ми направиха и антибиограма - маркирани са пеницилин, оксацилин, ампицилин, доксициклин, амикацин, моксифлоксацин. Моята лекарка първо ми предписа Калциум фосфо С и промивки с Тантум роза - 5 бр. Аз ги свърших и сега се чудя дали пак да си правя микробиол.изследване. Другото, което ме притеснява, че два пъти "сгазихме лука" Embarassed с любимия и сега чакам резултат в края на месеца. А един прием на антибиотици вероятно ще попречи. Та затова не знам, казано честно какъв път да хвана. Не знам доколко стафилококите пречат на забременяването или влияят при една евентуална бременност?

# 5
  • Мнения: 7 716
Направи си още едно изследване. Съмнявам се, че това лечение е помогнало. Партньорът също трябва да се лекува.
Бактериите са опасни за износването /може евентуално да проникнат, макар, че вероятността е малка до плода/, но особено са опасни при нормално раждане.
Също така са опасни и за твоето здраве.
Така че, изчакай да видиш как ще се развият нещата и се лекувай сериозно.
Стафилококите са бактерии, допуснала съм техническа грешка, нещо съм се разсеяла. Embarassed

# 6
  • Мнения: 856
Gia,

Аз не знам как влияят стафилококите на забременяването и на плода евентуанло, но задължително трябва да си направиш ново изследване, след лечението, което си направила. Не знам колко сриозна е инфекцията при теб, но Ерол е права - стафилококите могат се разпространят по различни вътрешните органи.
Аз имах жестока стафилококова инфекциа на сливиците преди много време и се лекувах с антибиотици. При това оралните не ми подейтваха и се наложи да мина на инжекции. Не се притеснявай излишно, не е голям проблем, просто трябва да се лекува навреме и с подходящи антибиотици.
Освен това е добре да вземаш витамини, за да си подсилиш имунната система. Коките се активират при отслабена имунна система.
Лекарката ти защо не ти изписа антибиотици след като са ти правили и антибиогарма? Най-добре да се консултираш отново с нея.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 730
Здравейте момичета!

Доста се бях притеснила за тези стафилококи  Cry. Току-що говорих с докторката си и малко се поуспокоих. Трябва като ми дойде, на 2-я ден да отида и да ми изпише антибиотик. Тогава уж лечението било най-ефикасно. След това ще ми направи нова микробиология и дано тогава вече да ги няма тези бактерии или поне да са малко /ако може така да се каже/. Иначе е добре да се пазя, но слава богу и да стане нещо, каза, че не е толкова фатално. Само, че е добре наистина първо да ги разкарам и после да забременявам. Затова сега ще чакам леко притеснена края на месеца да ми дойде и дано всичко да е ОК.
Благодаря на всички ви за отзивчивостта.
Целувам ви.

Общи условия

Активация на акаунт