Пред дилема съм. Помогнете

  • 11 336
  • 120
  •   1
Отговори
# 30
  • до канала
  • Мнения: 518
Девня,  Провадия  newsm78

# 31
  • Мнения: 1 054
Аз пък залагам, че някой си мечтае за описаната дилемка  Laughing Де да беше всеки да се двууми дали да живее в палат  newsm78 И то, кой ще избере да изнемогва с парите пред това да е осигурен... ми вие като взимате толкова наем всеки месец, след известно време ще си купите кола и понеже е близо ще си работите във Варна.
  И все пак... хем не знаеш къде да заживееш ама, ей така сигурно случайно, изтъкваш повече недостатъци на живота в големия град.. в случая Варна. Билетите... апартаментчето... малките заплати... няма ти къщата... магазините... ами като намираш повече недостатъци в големия град - стой си в малкия. Там и продукти от градината, спокойствие, повече пари, по-просторно жилище, двор (осигуряващ достатъчно пространство и забавление за децата), басейн...

# 32
  • Мнения: 35
 smile3538 smile3538 защо някой си мисли, че хората са плиткоумни .....
къща,басейн .. космически кораб с който ора градинката. Глупости.

# 33
  • Мнения: 4 916
smile3538 smile3538 защо някой си мисли, че хората са плиткоумни .....
къща,басейн .. космически кораб с който ора градинката. Глупости.

Нищо, де, в тази жега не мога да излизам много-много навън, та единственото ми забавление е форума, особено в работно време  Laughing Съгласна съм и на пързалки. Иначе ще заспя върху клавиатурата.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 422
Един добър човек, Николас Негропонте, е казал "В Интернет никой не знае, че си куче"...

Тука всеки проблем може да е напълно истински, напълно измислен или напълно объркана комбинация от факти и измислици....

Кой знае какво става в мозъка на питащата, може би има фактори, които тя не може или не иска да види и спомене...

Ака пита мен - оставам си в къщата, намирам си приятна работа в малкото градче и си живея живота... Обаче аз съм родена в единия от бленуваните "големи градове" и ми се иска да живея в малък....

# 35
За къщата сме теглили заем от 100 хиляди лева, няма как да изтеглим друг заем. Трябва или да продадем къщата или да останем в нея да живеем. Виждам как всички ми се нахвърлихте и като че ли не разбирате, че нйстиа съм пред дилема. Трябва да вземим труден избор от който ще зависи не само нашия живот, но и този на бъдещите ни деца. Как се живее в един апартамент с толкова хора- като се има в предвид, че може да имаме едно или две деца. Питам ви, заото мисля, че в къща се живее по просторно отколкото в апарнтамент. Вие как живеете. Харесва ли ви този начин на живот. Нищо от това което пиша не е пързалка, никаква шега, не знам защо си го помислихте. Просто ви моля за вашето компетентно мнение по темата. Не ми харесва да живея сред турци и да гледам как в България живея, а не мога да си намеря свястна работа, а само турците  назначават. Града е малък пак казвам- 7-8 хиляди души....и това ако ви се струва голямо. Вярно, че тук е много тихо и спокойно, но пък няма работа за хората. Всички гледат да се занимават с частен бизнес- но защо да го правят след като няма бъдеще за децата им. Единствените забавления за деца са интернет залите и люлките пред блоковете, който са около 10-на. Има танцова и певческа група, но те не излизат от града, докато на други места правят спектакли и ги пращат по други градове, че даже и в чужбина. Имаме читалище, но в него не пускат нито кино- филми нито правят спектакли, какво останало за театър. Такова бъдеще очаква децата. Има около 10 барчета и 5-6 кръчми, нищо повече. Строят практикер и Била, имаме си КОП и други мяагазини, магазините за дрехи се броят на пръсти. Накъдето и да погледнеш все мазни и гадни цигани виждаш. Има 3 детски градини и 1 ясла в който на група има по 1-2 българчета, а да не говорим за училищата, там и 1 българче е много за един клас. Училищата са 3 на брой, като само едно от тях е начално училище, другите две са гимназии. Набутахме се като постройме къщата и теглихме заем за нея, но не знаехме, че ще се превърне всичко в турски град. Кмета на града е турчин, то всъщност никога не е бил българин. Абе това си е типичен турски град. Всичко това е реалността, затова ви питам кое е по- добре, кой е по- добрият вариант. Ако имаше къщи във Варна да се продават на достъпни цени- към 60-70 хиляди лева бихме си взели къща, за да останат пари за ремонт и обзавеждане...все пак няма какда теглим друг заем....Но във Варна няма как да стане това.... освен апартамент друг избор нямаме.  Надявам се,че вече няма да има нападки от ваша страна.

# 36
  • Мнения: 2 471
Добре де, те мюсюлманите са си били там и преди да си построите мечтаната къща. Сега ли разбрахте, че не искате да живеете с тях?  И сега ли установихте, колко жители има в него? И едва ли преди да си построите къщата, живота там е бил различен? Малко след дъжд - качулка. И чак пък да зависи и живота на бъдещите ви деца от този избор? Те децата, като пораснат сами си чертаят пътя. Бихте променили радикално нещо, ако заминете в чужбина. Ма да се чудите София, Варна или Бургас.......... Нещо много филми гледате и едва ли решенията за бъдещето на нероден Петко, ще се намери във форум.

# 37
  • Мнения: 356
Ще си кажа  моето мнение.Твърдо ЗА съм за къщата.Първо,разбирам,че е направена с много труд и любов от съпруга ти.Второ,направена е по ваш вкус.Трето,близо е до Варна.Съвета ми е да си купите кола - все пак 1000 лв на месец са много приличен доход.Така,ще можете да пътувате всеки ден и да работите в големия град.Със сигурност децата биха имали по-спокойно детство в по-малкото градче.Не е проблем когато поотраснат и тях да запишете в градинка във Варна.
А между другото какво мисли съпруга ти по въпроса?

# 38
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
Половината ми роднини се изнесоха там и не могат да свържат двата края, като много от Варненци, но за сметка на това не желаят да се върнат тук.

 ooooh!  първо: кой ти каза, че много варненци едва свързват двата края? роднините ти? или други подобни "варненци"?
второ: роднините ти защо не се приберат в родния ти град Tired
благодаря ти, за уважението, че ни изписваш с главна буква!

# 39
  • София
  • Мнения: 5 726
На мен ми стана много любопитно - кой е този малък град? Сподели моля те.

# 40
  • Мнения: 1 054
Стефче... нещо май нито едното искаш нито другото. Съберат се мнения да си останете в къщата и ти веднага почваш "Ама има турци, цигани, няма развлечение" След малко няколко мнения за това да отидете във Варна... и ти се явиш и пак "Ама то там скъпо, как се живее, ама тесен апартамента" ... ми елате да живеете в Стара Загора бе? И апартаментите не са кой знае колко скъпи.. имаме си развлечения... Биллата вече Е посторена, ако на това се държи, строят ни и кино Арена дори  Mr. Green
И какво е това
Цитат
Как се живее в един апартамент с толкова хора- като се има в предвид, че може да имаме едно или две деца. Питам ви, заото мисля, че в къща се живее по просторно отколкото в апарнтамент. Вие как живеете.
Всеки живее според чергата си. Ми ние сме например в 60 квадрата апартамент(и 65 може да е.. не знам и не ме касае цифрата).. и детето си един ден ще гледам в същия. Да, ама за мене е важно не колко ще ми е голям хола, а това да го имам това дете, с мъжа ми да сме щастливи, за да отгледаме от детето един щастлив човек. Като не мога да си позволя по-голям апартамент и към тоя съм се приспособила, като знам, че нищо не е вечно и един ден и аз ще си заживея на мечтаното местенце.

# 41
  • Мнения: 2 471
А дали е град със 7-8000 души в него?

# 42
  • Мнения: 2 471
Всеки живее според чергата си. Ми ние сме например в 60 квадрата апартамент(и 65 може да е.. не знам и не ме касае цифрата).. и детето си един ден ще гледам в същия. Да, ама за мене е важно не колко ще ми е голям хола, а това да го имам това дете, с мъжа ми да сме щастливи, за да отгледаме от детето един щастлив човек. Като не мога да си позволя по-голям апартамент и към тоя съм се приспособила, като знам, че нищо не е вечно и един ден и аз ще си заживея на мечтаното местенце.
[/quote]
 Peace Много истински думи, споделям мнението  bouquet

# 43
  • Мнения: 34
Хич не се и замислям. Няма ли добри училища за децата ми, забавления за тях и за нас, разбира се - кина, театри, увеселителни паркове, какво да правя аз там. Дори и да си останете, един ден децата ви ще избягат от това място, нали трябва да учат, да се развиват - те сами ще изберат големия град. Така че, на ваше място бих действала още от сега. Продавайте къщата, връщайте кредита и се установявайте във |Варна - все пак не на всеки град пише: "Най-добрия град за живеене в България". Успех!!!

# 44
  • Мнения: 19 474
Ако трябва да кажа своето мнение, добре е да се живее в просторна къща И в голям град....То сигурно е добре да имаш и яхта и собствен самолет, но пък не всеки мже да си го позволи. Затова - всеки според чергата си. И както е писало едно от момичетата - и в 60 кв. апартамент може да имаш дете и да си щастлив. Аз няколко години така съм живяла - не боли. Стига любов и разбирателство да има. А дилемата май вие със съпруга ти ще трябва да си я решите сами. Тук всички са с различни финансови възможности и мироглед.

Общи условия

Активация на акаунт