Как да и кажа, че съпругът и си има любовница?

  • 19 054
  • 190
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 508
Ако аз съм на мястото на приятелката ти, бих искала да знам!

Но хора всякакви, има и такива, които си крият главата в пясъка, ти я поснаваш по-добре и знаеш от кои е, прецени много добре, преди да правиш някаква стъпка.

# 46
  • Мнения: 4 068
И аз като Никол бих искала да знам. Не знам дали аз бих казала на приятелката си в такава ситуация, но за себе си знам, че предпочитам да ми кажат.

# 47
  • Мнения: 29
Направи така, ако е възможно де, че тя сама да разбере. Защото тя трябва да знае истината, но при въпрос от негова страна-"От къде знаеш", пък и без него, тя ще трябва да отговори. А и, когато видиш истината с очите, само тогава вярваш.

# 48
  • Мнения: 191
Аз съм крайно откровен човек и очаквам същото от най-близките си! Малко е егоистично да разсъждаваш "ама после ще си развалим приятелството" - представям си какво е било то... На мен ми казаха, когато приятелят ми кръшкаше, до ден днешен съм признателна за това на моята ИСТИНСКА приятелка, тя не се поколеба и не се беше уплашила за нашето приятелство, беше откровена - такава каквато трябва да бъде! Разделих се с въпросния и сега съм щастливо омъжена. Разликата в твоя случай е, че тя има семейство и деца. Но аз пак бих казала, мразя лъжата, предателството и изневярата.

# 49
  • Мнения: 2 803
Аз съм крайно откровен човек и очаквам същото от най-близките си! Малко е егоистично да разсъждаваш "ама после ще си развалим приятелството" - представям си какво е било то... На мен ми казаха, когато приятелят ми кръшкаше, до ден днешен съм признателна за това на моята ИСТИНСКА приятелка, тя не се поколеба и не се беше уплашила за нашето приятелство, беше откровена - такава каквато трябва да бъде! Разделих се с въпросния и сега съм щастливо омъжена. Разликата в твоя случай е, че тя има семейство и деца. Но аз пак бих казала, мразя лъжата, предателството и изневярата.
Peace

# 50
  • Мнения: 274
Аз съм крайно откровен човек и очаквам същото от най-близките си! Малко е егоистично да разсъждаваш "ама после ще си развалим приятелството" - представям си какво е било то... На мен ми казаха, когато приятелят ми кръшкаше, до ден днешен съм признателна за това на моята ИСТИНСКА приятелка, тя не се поколеба и не се беше уплашила за нашето приятелство, беше откровена - такава каквато трябва да бъде! Разделих се с въпросния и сега съм щастливо омъжена. Разликата в твоя случай е, че тя има семейство и деца. Но аз пак бих казала, мразя лъжата, предателството и изневярата.
Peace
Абсолютно съм съгласна. Направо паднах, като видях колко хора те съветват да НЕ й казваш! Нали сте най-добри приятелки, в края на краищата, а приятелите са именно за това! Бих й казала на момента, пък ако иска после да ми се сърди. Или да ме обвинява. Мой дълг като нейна приятелка е именно да й спестя болката от това да научи нещо подобно от кварталната клюкарка.

# 51
  • Мнения: 139
Ако човекът до мен поддържа паралелна връзка и няма доблестта да дойде и ми го заяви в очите, оставяйки ми избора да опитаме отново заедно, или и аз да потърся нова пътечка в живота си, бих искала поне близките ми хора (приятели, семейство) да не гледат отстрани как разиграват душата ми като маймунка на въженце. Аз изключително държа на откровенните взаимоотношения. Бих казала на най-близката си приятелка и искрено се надявам, че и тя би ми казала.

# 52
  • гр.София
  • Мнения: 380
И аз мисля, че не трябва да й казваш. Истината няма да я направи щастлива, а само ще я изправи пред необходимостта да вземе решение. Фактът, че друг , близък на семейството човек, знае истината, ще напарви решението й още по-трудно. Тя ще се чувства едва ли не "длъжна" да предприеме нещо, за да не изглежда глупачка в твоите очи. Но в същото време може това решение да не е най-доброто за нея и семейството й. Тя усеща, че нещо не е наред, въпрос на време е да разбере всичко, но все пак ако реши да остане със съпруга си/а при две деца това е почти сигурно/ ще й бъде много по-лесно, ако не знае подробностите.

# 53
  • гр.София
  • Мнения: 380
И още нещо-има разлика дали става въпрос просто за изневяра на гадже или за изневяра на съпруг в семейство с 10-год. брак и две деца. В първия случай, ако кажеш, ще направиш услуга на момичето да не се обвързва с неподходящ човек. Във втория случай се решава съдбата на много повече хора. За да се стигне до изневяра може да има много причини и не само един виновник/не че оправдавам съпруга/. Приятелката ти интуитивно е усетила, че нещо не е наред, няма нужда да правиш дисекция на случилото се пред нея. Тя не живее в неведение, има представа какнво се случва. Нека сама да прецени всички "за" и "против" решението да съхрани брака си. Възможно е да приеме, че съпругът й има качества, които заслужават да даде шанс на брака си. Много по-безболезнено ще бъде за нея, ако не се налага да се оправдава и обяснява пред приятелката си защо въпреки станалото е решила да остане с него.

# 54
  • Мнения: 4 513
Каквото и да направиш, все ще си виновната. Ако кажеш, ще има "и защо ми каза", ако не кажеш, ще бъде "охоооо, ти си знаела и не си ми казала!" Просто нещата вече няма да са същите, както и да постъпиш.

# 55
  • Мнения: 606
Ако кажеш, ще поемеш една отговорност върху плещите си, която може да се окаже твърде тежка, за да я носиш. Не се бъркай в съдбите на хората, за да не ти се върне някой ден.

# 56
  • Мнения: 332
Аз също бих искала да знам и ако разбера, че приятелката ми е била в течение и не ме е "светнала" бих прекратила отношенията си с нея.
Щом казваш, че го виждаш често с любовницата, защо не каниш по-често приятелката си на гости, така може и тя самата да го хване.

# 57
  • София
  • Мнения: 13 204
Съгласна съм, че има значение дали си с гадже или със съпруг. Чета тук из темата и виждам лентички "Щастливо женени от..." И се питам дали наистина бихте искали да чуете, че мъжът, с който мислите че сте щастливо омъжени е кръшнал? Ами аз не бих искала. Целият ми живот ще иде на кино, защото ще му бия шута, детето ми ще остане без баща вкъщи и ... абе само при тая мисъл не искам да знам. Ако има серизона връзка рано или късно нещата ще стигнат до разпадане на семейството. Това което пише не означва, че одобрявам изневерите, но съм реалист човек!  Laughing

# 58
  • Мнения: 2 556
И аз като Ваче, даже съм предупредила приятелки и близки, ако видят мъжа ми в крачка, да не ме уведомяват. Ако е нещо мимолетно, предпочитам да не знам, а ако е сериозно, така или иначе ще науча.

# 59
  • Мнения: 1 243
Много субективно е в различните случаи дали трябва да се каже такова нещо. Имам приятелка, която ясно си е казвала, че и да се случи такова нещо, не иска да знае. Ето - на нея не бих и споделила, защото знам становището и по въпроса. Нак-добрата ми дружка съм я предупредила - разбере ли такова нещо, непременно да ми каже. Аз съм горд човек,няма да понеса мисълта да ме гледат със съжаление. Изневярата ако е налице, не искам и от приятелката си излъгана да остана, с мълчанието си тя точно това ще прави.

А в твоя случай ми се струва, че приятелката ти иска да знае истината. Дали ще се разделят е отделен въпрос. А и мъжът и май хич не се и крие, ако много обича жена си, а това само е за развлечение, поне  да се потруди да не я излага пред хората...На него му е спокойно, че приятелката ще си трае, що да не си развява байрака пред цялата махала  Sick

Понякога истината боли,но това не означава ,че лъжата лекува!В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна. Джон Стайнбек

Общи условия

Активация на акаунт