Синът ми пишка често

  • 8 729
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 244
Лекарката ни питаше, дали не е наказван скоро и такива работи, та да не търсел начин да му обръщаме повече внимание.
Дали в детската градина нещо не го травмирало и др. подобни. Thinking newsm78
Копче - напълно е възможно да реагира и така!
Децата са понякога страхотна загадка - опитай се да го разпиташ за детската градина да не би наистина да го притеснява нещо там

# 16
  • Мнения: 3 743
Копче, изследвали ли сте кръвната захар?
Казваш, че от малък пие много течности, но сега ли започна да пишка често?
Може и крачетата да са му истинали и за това да пишка повече.

# 17
  • Мнения: 4 244
Копче, изследвали ли сте кръвната захар?
Свасева, няма да е  захар, защото тя пише че не е нощно време а само през деня
А при диабета обикновено нощно време се пишка повече отколкото през деня!

Ама за всеки случай питай Джипито дали са я изследвали, че те го правят с унифицираните лентички, където има и захар

# 18
  • София
  • Мнения: 9 470
Копче - напълно е възможно да реагира и така!
Децата са понякога страхотна загадка - опитай се да го разпиташ за детската градина да не би наистина да го притеснява нещо там
А, това за детската градина -не знам. Съмнявам се. А бе, и аз не знам. Rolling Eyes Confused
По принцип, там госпожата ги наказва за щяло и нещяло Twisted Evil. Ссинът ми смятам, че вече е претръпнал на тези неща (или на мен така ми се иска Wink).
Вчера ми каза, че госпожата го е наказала, за дето е ритал топка или пък тичал, ей такива ми ти провинения! #2gunfire
Та смятам, че за 4 години ходене на детска ясла/градина все е свикнал, някак си и не се впечатлява толкова.

Все още е загадка за мен това с пишкането. Sad Сега като, че ли намаля честотата на ходене до тоалетна или просто се поуспокоихме, някак си.
Нощно време категорично не става да пишка. Но пак тази сутрин поне 3-4 пъти, от как е станал до 9,30-когато се върнахме от УНГ. ooooh!

Другото, което ме тревожи е, че от известно време насам, мине не мине и казва, че го боли ушенцето Thinking. Та си мисля, дали пък наистина не е изкарал или кара някаква настинка. Така, на крак? Tired
Та взех направление и за УНГ и днес го водихме за преглед на ухото.
Престанахме да обръщаме внимание толкова на пишкането, след като изследването показа чиста урина. Сега изследваме ушите. Ще се окаже май трета сливица. Поне д-рката смята така... newsm12
А бе, дете!  cry cry

Последна редакция: чт, 16 юни 2005, 14:20 от kopche

# 19
  • София
  • Мнения: 9 470
Копче, изследвали ли сте кръвната захар?
Казваш, че от малък пие много течности, но сега ли започна да пишка често?
Може и крачетата да са му истинали и за това да пишка повече.
На мен ми се ще да вярвам, че наистина нещо е настинал и затова така начесто пишка. Confused
Иначе, от бебе си пиеше по едно шише вода на нощ. И сега си е такъв. Пие доста вода през деня. Баща му е същият-ляга си с едно шише вода до леглото. Simple Smile
Но, никога не ми е правил така. Това е сега за пръв път, така интензивно.
А изследването на урина вкл. албумин и седимент и още нещо, но не беше захар. Thinking

# 20
  • Мнения: 4 244
Копче - възможно е да са сливиците, по скоро 3та.
Тя прави доста проблеми. Аз си спомня моя брат беше на 8 като го оперираха защото беше с хроничен синуит вече  и не помня колко пъти имаше възпаления на ушите, ангини и прочие.
Много е неприятно за детето, особено характерно е че хъркат.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 470
Е, верно е, че това ми дойде някак изненадващо, ама някак си отказвам да приема, че трябва да се оперира тази 3-та сливица! Wink
Още повече, че той няма нито един от гореизброените симптоми. Praynig

Тя (д-рката УНГ) ни изпрати за снимка, а утре ще му вземат и гърлен секрет, та ще се види.

Мъжът ми е получил вече снимката на сина ми и там са видяли (рентгенолога), че няма никакви изменения и че всичко е нормално.
Да видим д-рката какво ще каже сега за това. Thinking Thinking
И дали  има връзка с пишкането... newsm78

# 22
  • Мнения: 4 244
И дали  има връзка с пишкането... newsm78
Едва ли - трябва да е карал чести ангини, да не са лекувани навреме, че да се повредят бъбреците и да получи гломеролунефрит, често усложнение при стрептококови инфекции. Най добре се вижда ако има подобно заболяване на ултразвук.

# 23
  • София
  • Мнения: 9 470
Най добре се вижда ако има подобно заболяване на ултразвук.
Ох, дано няма такива проблеми! Sad Praynig

# 24
  • Мнения: 2 792
   И аз имам, такъв проблем с Момчил, от неделя горе-долу пикае страшно, ама страшно на често. Буквално през 10-15 минути, аз си мислех че е настинал и го отдавах на това, иначе нищо му няма, само това пикаене ooooh! и от вчера се хвашта за пишката и вес се драпа, та след малко отиваме на доктор, само да по премине опасното слънце. Не пишка по много, а по-малко, като го питам дали го боли един път вика "да", друг път "не", отдавах го и на опит за концентриране на вниманието към него, но ми е едно такова притеснено. Пълни изследвания съм му правила преди 3 месеца и нищо му нямаше, от 2 седмици са във ваканция и са си в къщи(сестра му свърши предучилищната и така се получи, че от рано ни почна ваканцията), така че не може да е вирус от детската, ако въобще е проблем и аз съм объркана, нощно време си спи, не се напикава, въпреки че в неделя се беше напишкал на леглото, защото не беше успял да стане навреме, аз за това го отдавах на настинка..........
 Отиваме на лекар, пък след това ще пиша, какво може да е Thinking

# 25
  • Мнения: 2 792
 Копче сега се усетих, извинявай, аз хич не ти помогнах, а само си наприказвах, мойте притеснения Confused

# 26
  • София
  • Мнения: 9 470
Копче сега се усетих, извинявай, аз хич не ти помогнах, а само си наприказвах, мойте притеснения Confused
Дано му няма нищо на момченце! Praynig

При нас лекарката му гледа и пишока. Ама нищо му нямаше. То и аз го наблюдавам, а и го питах-боли, сърби, пари??? Преди, по време, на карая на уриниране... Казваше, че не усеща нищо, просто му се пишкало...

Кажи непременно после, какво са ви казали! Thinking

# 27
  • Мнения: 2 792
  Ходихме при педито, утре ще пускаме урина за цистит, при нас това е за сега, след като излязат изследванията, ако има нещо в урината, ще се пусне и стерилна, но ако няма нищо, аз смятам да ходя направо при уролог.
  Момчил и той така казва, че просто му се пишка, между другото не изпикава голямо количество, а все по малко и след пет минути пак...
 Ще видим какви, ще са изледванията утре Rolling Eyes Praynig
 Стискам ви палци и на вас Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 9 470
Аз не знам, дали да го водя моя на уролог. newsm78
Обадих се на лекарката ни и и съобщих резултата от изследването на урина. Казах и, че всичко е наред и резултата е О.К.
Тя пак каза, че може и на психологична основа да е. Tired Thinking
Иначе, и той така, пишне по 5-6 капки и това е.
Но сега ми се струва, че вече доста по-големи стават интервалите.
Дано! Praynig Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 792
 Излязоха и на Момчил изследванията, всичко е или отрицателни, или в норма т.е., няма възпаление. Днес определено пишкаше по-малко и голяма част от ходенето до тоалетната, беше като стане дума за това, демек вече почва да се прави на интересен Wink
 Лекарката ни каза, че вороятно си е настинка, аз реших да изчакам до понеделник и ако нещата продължат в същия дух и няма промяна, ще търся директно консултация с  уролог.
 Може пък, наистина да са настинали нашите пикльовци Laughing
  Днес на по-големине интервали ми прави впечатление, че си изпикава и по-голямо количество.Според мен и да е настинка, сега когато се усетиха, че това привлича внимание и предизвиква притедснение, ще по прекалят с пишкането, ей така за кеф......, поне от Момчил очаквам такова нещо.
 Сутринта, стана пишка и след това се забрави, аз на обяд го питах дали му се пишка много и то почна  отново редовните прибежки до тоалетната Thinking, та мисля че сега трябва да се справим и с леко преиграване, но да е жив и здрав, пък да преиграва колкото си иска Laughing Laughing Laughing
 

Общи условия

Активация на акаунт