Хол и кухня - обединени или разделени

  • 20 980
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 215
Не винаги се налага разнасяне от стая в стая - ако кухнята е достатъчно голяма, може да се храните там.Освен това ако помещението е едно,но голямо - пак разнасяш...Всичко зависи от начина на живот, навиците и предпочитанията хората.Е, и от пространството, с което раполагат. Peace

# 46
  • Мнения: 2 942
И при мен е 3 в 1 и много ми харесва - не се притеснявам да готвя и мия на мивката - по-добре така и с всички, отколкото като заточенец в кухнята. Имам тераса, на която изнесах вградена печка и керамичен плот - такаче нямам проблем с миризмите.

# 47
  • Мнения: 824
При нас е 2 в 1.Първото предимство за което се сещам,е това,че винаги когато имам гости кухнята е чиста.Не бих си позволила да виждат колко съм хаотична.Приготвям всичко предварително и след отсервиране всичко се подрежда веднага на мястото си.Когато бяхме на квартира с отделна кухня,след гости ми бе нужно не малко време за почистване на кухнята.


П.П:Аспираторът работи по-ефективно,когато прозорците в помещението са затворени.

# 48
  • Мнения: 2 587
Ние сме така и като пусна абсорбатора не се усещат миризми(дори и когато е нещо пържено).Така ми е по-удобно и по-просторно.

# 49
  • Мнения: 60
Аз също съм 3 в 1 - за мое голямо съжаление. Винаги като готвиш мирише на манджа, а като имаш гости всичко е пред очите им.
Ако имаш възможност отдели с плъзгаща врата зоната на готвене от другите  - така няма да се разнася силна миризма (която абсорбатора неможе напълно да премахне), а когато искаш винаги можеш да отвориш и да си лафиш със семейството. Или поне направи барплот или друго, което визуално да прикрива работния ти плот от гостите и присъстващите в стаята, щото ние жените (особено аз) понякога готвим доста артистично - разбирай хаотично  Wink

# 50
  • Мнения: 2 891
Ясно стана само едно - всеки има своите съображения и вкус  Laughing

# 51
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Живяла съм и при двата варианта разпределения. И двете имат плюсове и минуси. Предпочитам хола и кухнята да са отделени /ако ще и само с плъзгаща врата/ именно заради миризмите и евентуалния хаос в кухнята при готвене.

# 52
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Когато нямаш много голям избор , се принуждаваш да постигнеш максимално най добрия вариант ! От двустаен апартамент 58 м2 / кухня 8 м2  , спалня 20 м2, хол 20 м2/ кухнята стана на спалня , спалнята на детска , хола на ВСЕКИДНЕВНА с кухненски шкафове голяма маса и ъгъл . А терасата / имаме само една / стана на кухня , там ми е печката и там си готвя ! Нямам проблеми с миризмата на манджи , затварям си вратата  и не  мирише .
   .....Забравих да отбележа , че сме на 1 ви етаж , и това ни предостави възможността да прекараме В и К инсталацията   от банята , през мазите в сегашната всекидневна  Peace

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 11:33 от meridichka

# 53
  • Мнения: 3 826
отделно , разбира се ,
ние ги съединихме уж за удобство , въобще не съм доволна ,
миризмите си ги има , абсорбаторът бучи здраво , да не говорим , че и съдомиялната и пералнята са там , и те бучат ...
и не само това ,
 дори не си падам по готвенето , но от цялото помещение почва да ''лъха'' на нещо кухненско , не само в прекия смисъл на думата- на манджа , на чинии , на сосове , на трохи , на гъби , и препарати  ...

холът си е съвсем друг тип стая - за филми , кафе , музика , релакс , разговори , книги , телевизия , нет , нещо извън това да се наплющим с ядене ...

предполагам след време българският ''гений '' ще навре и спалнята там - ще стане 4 в 1 , за удобство , разбира се

# 54
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
При нас кухнята, трапезарията и хола са на едно място. Взехме това решение, за да имаме две големи спални, но така или иначе този вариант много ми харесва Simple Smile Оформя се много уютно, просторно помещение!
И при нас е абсолютно същото.Все още нямам опит,тепърва ще се местим и ще видим как ще е .Не ме притеснява това,че ще мирише на манджа.

# 55
  • Мнения: 1 558
Отделни! Обаче май в момента в къщи е оптималния вариант - имат обща врата и трапезната маса ми е на 2 м. от нея, почти няма разнасяне на чинии. Ако правя запръжки, затварям вратата и пускам аспиратора, а ако просто режа салата си оставям отворено, така си си говоря с другите или слушам телевизора.

# 56
  • Мнения: 539
Отделни помещения ! С удобна връзка помежду си ! Преди 8 години , когато купувахме апартамента , за да заменим панелката , бях привърженичка на общите помещения.Сега ще строим къща - проектирах кухнята и трапезарията отделни , като в кухнята направих малък кът за сядане , т.е. да хапнеш нещо на бързо.Колкото и да ми е мощен аспираторът винаги има някаква миризма !
Но след като вече сте ги свързали , не виждам смисъл да питаш тепърва!

Моят опит е с отделни стаи, и трябва да ви кажа, че непременно ще ги обединя в новия апартамент!
Когато готвя, мия или ръчкам нещо друго в кухнята, домочадието се присламчва полека-лека - кой за морковче, кой за целувка или сладка приказка... И така, малко по малко семейният живот се пренася в кухнята...
И ако тя е от ония, панелните - ок. 9 квадрата  - за какво са ви изобщо другите стаи? Thinking (осв. спалните, де)
Семейството обикн. се събира вечер и в почивните дни - именно времето, в което най-много се готви и чопли по кухнята...
Направо се родих, откакто се преместихме в жилище с голяма кухня - има място освен за кът за готвене и за диванче (не че много го ползваме, обикн. мъжете се въртят около мен и масата), и за компютърното бюро... Така сме заедно максимално дълго. Жалко, че нямаме и легло, да се излягаме...
Е, има и друго - обичам да си приказваме, докато работя... Но смятам, че възможността да прекарате още няколко минути заедно в едно приятно и просторно помещение, вм. поотделно или заврени в мъчително малката кухничка, където трима трябва да станат от ъгъла, за да излезе четвъртият, си струва да потърпите миризмата на манджа... А и моят мъж обича тези аромати   chef
Вече четвърта година живеем четири етажа над ресторантче и редовно им миришем манджите през отдушника... (вентилаторът не помага - явно техният абсорбатор е твърде мощен). Трябва да ви кажа, че мъжът ми изпада в екстаз, когато открие, че миризмата, която се носи не е от ресторанта... Дано и вашите мъже са гастрономи...
За мен просторното помещение с няколко функции определено е по-удобно!

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В нас е 2 в 1 поради липса на място. Кухнята е детска стая. Имам добър абсорбатор и не се умирисва.

# 58
  • Мнения: 1 427
И ние сме с общо помещение-24м2,направихме декоративна стеничка,която да отделя бокса( за да не се вижда мивката с мръсните чинии) Crazy. Още довършваме и дори не сме и монтирали абсорбатора,но си готвим и няма проблем с миризмите. В по-голямо помещение не се усеща така,както в малка кухничка.А и като седнем да се храним,на кой му пука дали мирише на манджа Mr. Green А на мен ме е много удобно да си готвя и общувам със семейството си едновременно,хвърлям и по едно око на телевизора и така не се чувствам като изгонената в кухнята слугиня.

# 59
  • Мнения: 3 215
Защо мислите, че кухнята непремено трябва да е миниатюрна.Когато пространствот позволява, кухнята може да е достатъчно голяма за изброените от вас неща - диван, маса за хранене и т.н. А отделно може да си има всекидневна или хол (както искате го наречете), където да се гледа тв, чете, слуша музика...
А иначе и моят мъж е гастроном, но също е и естет.

Общи условия

Активация на акаунт