38 г.с. и нищо???

  • 15 823
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 629
Здравей!  Grinning Преносване се води от 41-ва г. с. Ти си в 38-ма. Знаеш ли колко неща могат да се случат за 2 седмици. Бебето може да е слязло ниско долу и да се преноси, а може и да не дава показания за излизане, пък да родиш за 3 часа. Това е малко Божа работа. Бебето и организмът на майката решават кога да започне процеса. Не някаква си лекарка, която дори при правилно разположен плод набърква секциото. Може да родиш нормално, може да се наложи и секцио, може да стане за 3 часа, може да е и за 2 дни. Няма лекар, който на 100 % да ти даде точен отговор. Това е чудо на природата. Имаш още 2 прекрасни седмици да си бременееш и да помечтаеш с усмивка на уста. После вече ще действате с лекарите според конкретното положение. Освен ако бебчето не реши нещо друго  Laughing Не се притеснявай.  Hug

# 16
  • Мнения: 770
Аз родих в 38 г.с., така че не мога да ти дам съвет, предполагам, че като бременна с едно детенце нещата ще се случат към края, имаш още 2-3 седмици все пак. Успешно раждане и здраво бебче  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 1 603
Зори се роди 2 дни преди термина, преди това и при мен "нямаше нищо", просто си бременеех и си чаках  Grinning.
Трябва да имаш наум, че много лекари, предпочитат да правят секцио на родилките, с които имат уговорка. За тях това, освен че е финансово по-изгодно, е и доста по-добре - отделят 1/2 или 1 час в удобно да тях време, вместо да рискуват да им звъниш посред нощите и да раждаш часове наред. А да имаш доверие, означава, да си сигурна, че ще направи това, което е най-добре за теб, често с цената на личен дистомфорт и провалена почивка.

# 18
  • Мнения: 1 243
Здравейте!
Пиша за пръв път и се надявам да споделите вашия опит и знания Simple Smile
В 38 г.с. съм и бебето някакси няма никакво желание да излезе. Почти не усещам контракции; вчера бяхме на консултации и се оказа, че не се е наместил още (според лекарката е трябвало да го направи още преди седмица и повече) и че е много на високо, нищо че е с главата надолу. Повече не обясни, каза само че му дава още една седмица да се намести. На мен ми се иска да родя естествено, но според нея нещата вървят към секцио.
Имате ли представа какво е това "наместване"? Иначе каза, че няма никакво проблеми, плацентата е 2ра степен, а и той не спира да шава.

И аз бях като теб мислех си дори че ще пренося а родих 4 дена по рано.Ще се намести спокоино не се притесняваи излишно Peace

# 19
  • гр.София
  • Мнения: 380
Без да съм раждала /от утре влизам в 39 г.с. според линийката/мисля, че нямаш повод за притеснение и да мислиш за секцио е рано. Ако преносиш може да бъде предизвикано раждането и пак да родиш вагинално.

# 20
  • Мнения: 3 376
Виж, ако нямаш някакви особени религиозни причини за вагинално раждане, секциото е доста по - леко за теб, за бебето и за лекарския екип - за всички, с изключение на Касата... Не се страхувай!

 Ти сега какво,да ражда секцио ли тръгна да я убеждаваш?

Точно сега беше времето и мястото да го кажеш.А ако момичето не иска да ражда секцио и държи на НОРМАЛНО раждане?

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Да бе,тъкмо мислех да го кажа.
 Темата е за съвсем друго нещо,а пак ще се намери някой да я обърне към безрезултатен и ненужен спор. ooooh!

# 22
  • Мнения: 1 763
Моето бебе си беше високо до самото раждане. Преносих 6 дена като преди това не съм усещала контракции. Родих си нормално и сравнително лесно така, както си беше високо бебето, освен това беше голямо и тръгна с ръката напред. Но дори при теб да се стигне до секцио, не се тревожи, какво толкова-важен е резултатът  Peace

# 23
  • Мнения: 959
Много благодаря Simple Smile
Не искам да си мисля, че на докторката ще й е по-лесно секциото, но ми се промъква някакси ... Със сигурност няма да ме остави да преносвам. Казва, че малкият таз не бил достатъчен широк и по-добре да мислим в тази насока ...
Аз й имам пълно доверие, но по ми се иска да родя естествено!

jejinka, след като имаш, доверие на лекарката си, слушай какво ти казва, и следвай препоръките и. Peace
Ако таза ти е тесен, по добрият вариант е секцио......но, принципно не виждам смисъл, тук ние да гадаем, да даваме препоръки и т.н., за това си има специалисти.
Мисли позитивно и ще видиш, че всичко ще се нареди. Успех.  Hug

# 24
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Моята принцеса беше високо, не слезе в малкия таз, НО беше седалищно като си вееше краците ту едното долу под дупето, ту другото, затова и направиха секцио, а и пъпната връв се виждаше много къса. Оказа се че се е омотало диването като с колани на кола  ooooh!
При теб като чета няма нищо подобно, просто не се е позиционирало още детенце, ама пък имаш време до термин. И да ти кажа едно разбрах, от притеснения и планове полза няма, както каже детенце и както е най добре в МОМЕНТА
Леко раждане ти пожелавам  Hug

# 25
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Само спокойствие, не се терзай излишно.И аз бързах и исках по-скоро да стана мама, а докторката ме успокояваше, че няма да съм вечно бременна, все някога ще родя Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 4 585

jejinka, след като имаш, доверие на лекарката си, слушай какво ти казва, и следвай препоръките и. Peace
Ако таза ти е тесен, по добрият вариант е секцио......но, принципно не виждам смисъл, тук ние да гадаем, да даваме препоръки и т.н., за това си има специалисти.
...

Съгласна съм. Peace
Аз лично бих послушала лекар, на когото имам доверие, ако се налага бих потърсила и второ мнение...

Пожелавам ти да родиш както ти искаш и да мине леко и безпроблемно! Hug

# 27
  • Мнения: 4 753
Може да потърсиш второ лекарско мнение за твоя случай с малкия таз, но все пак имаш още две седмици, тъй че има време за всичко...  Peace

# 28
  • Мнения: 4 335
Имаш още време,не се притеснявай Peace

# 29
  • Мнения: 4 335
Имаш още време,не се притеснявай Peace

Общи условия

Активация на акаунт