Моля за съвет!(за спиране на кърма с достинекс)

  • 3 868
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
Момичета, налага ми се да спра кърмата...От вчера пия достинекс, по половин таблетка сутрин вечер, досега три половинки. Ефекта обаче е никакъв, гърдите са ми страхотно напрегнати и на бучки. Снощи и сутринта изцедих по малко за да се махнат бучките. Дали е правилно? И ако тези 2 таблетки не свършат работа, да продължавам ли с други 2 таблетки? Да се цедя ли за да освободя напрежението?
Не стига, че се чувствам достатъчно зле психически, че трябва да я спра, ами и това...
 CryА пък и малката  изобщо не хареса вкуса на адаптираното мляко, което и дадох тази сутрин  Cry
 

# 1
  • Мнения: 780
Съветът ми е да се обърнеш към лекаря ти.Ще ти определи дозировката и продължителността.

# 2
  • Мнения: 4 784
При мен ефекта беше седмица след приключване с приема на хапчетата.

# 3
  • Мнения: 210
Много добре те разбирам  Hug
Консултирай се с лекаря си за продължението на лечението.Хапчето спира производството на кърма. Би трябвало утре да нямаш проблем с гърдите, просто трябва да потърпиш и като стане неприятно да цедиш... Не е опасно да изцедиш няколко пъти до облекчение...

# 4
  • Мнения: 3 069
Моята я спряха с Бромокриптин и пак ми се наложи да го пия на два курса.

# 5
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз първо пих бромокриптин и Парлодел и спря,но след няколко дена пак се появиха капки .И сега съм на достинекс.Обаче моята лекарка ми каза да взе ма 3 хапчета,по едно на седмица днес изпих второто и другата седмица ще изпия другото-последното и значително ми намаля кърмата почти вече изчезна.Каза ми че това са най-силните хапчета.все пак направи консултация.

# 6
  • Мнения: 2 908
Пих Достинекс.Цедих по малко ,колкото да те облекчи,защото гърдите ми ставаха същински камъни,не се пипаха.Същото е при теб-аз обаче от страх пих общо 5 хапчета на половинки сутрин и вечер-може би не трябваше толкова,но ме беше страх,че няма да спре.Доктора ми беше казал само 2,но аз си купих от страх 8 броя общо и пих 5 от тях на по 1/2 т. сутрин и вечер.Ами спря си-с цеденето,без превързване-не се шашкай само,аз бях паникьосана,че не правя нещо като хората-ще спре-това му е действието на хапчето-задейства Централната Нервна Система,от там следват импулси,които командват да спре производството на кърма-спира,няма начин,командата е дадена.Просто не трябва да се шашкаш и да изчакаш,като се изцеждаш все по-рядко ,в зависимост от това как се чувстваш-на мен ми спря след 5-тия ден някъде.

# 7
  • Мнения: 3 457
и аз да се намъкна в темата Mr. Green а имат ли странични ефекти хапчетата?
И след като ви спре кърмата ако детето иска да сучи и докато разбере ,че няма повече продължи да дърпа-това няма ли да я стимулира и отново да тръгне newsm78

# 8
  • Мнения: 210
Благодаря на всички  Hug
Аз пих две хапчета през ден и цедих до край два пъти за тези три дни , и на третият ден гърдите ми бяха меки ...

# 9
  • Мнения: 2 614
А каква е причината да си спираш кърмата с лекарства? Т.е. можеш да си го спестиш, и да я оставиш просто да си спре. Пий Лецитин, против запушванията!

# 10
  • Мнения: 3 457
аз искам да спра да кърмя защото ми писна и не се 4ужствам ве4е комфортно,сматам 4е достатъ4но съм му дала на моя младеж ве4е вървя и падам-нямам сили ,аз дето съм едва жив 4овек ми идва в пове4е това кърмене-въпросът е 4е ако не пия нещо малкия няма да се откаже да дърпа ,а като ревне на мен ми става мило и му давам  Mr. Green

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 250
Писах в първата тема, която намерих, но май тази е по-подходяща и се извинвам, ако ме прочетете два пъти  Hug
И аз постепенно започнах да цедя - първо за всички хранения, а сега едва за 1-2, защото започна бебка да суче трудно и да писка. Сега много се мръщи на кърмата вече. Чак нарочно се дави. Чудя се дали да искам от Доки медикаменти или да продължа с разреждане на цеденето...

Общи условия

Активация на акаунт