Кръвосмешението

  • 39 742
  • 128
  •   1
Отговори
# 90
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 178
С мъжа ми сме четвърти братовчеди  Flutter Все си мислех, че в някаква степен живеем в грях  Mr. Green А се оказва, че дори и втори братовчеди да бяхме, проблемът е нулев  Simple Smile

# 91
  • Мнения: 4 965
Амиии, особено в по-големите родове е трудно да познаваш всичките си роднини. Аз лично познавам само първите си братовчеди и много малка част от вторите (само с няколко от тях се чувствам наистина "роднина", защото сме близки приятели).
Преди години бях започнала да излизам с 1 момче и се виждахме 3-4 пъти, докато не поканихме моя братовчедка с нас на дискотека - оказа се, че тя го познава и бабите ни са сестри (т.е. бяхме 2-ри братовчеди). Много се смяхме на съвпадението и прекратихме връзката си, но останахме много близки приятели - положителното беше, че още не бяхме "хлътнали", а и не бяхме правили секс. Досега се виждаме и си викаме "брат'чед", а дъщеричката му носи моето име.
Не бих могла да изпитвам обаче каквито и да било "мераци" към роднина - въпрос на възпитание.
С мъжа ми съм убедена, че не сме роднини.
По същия начин случайно открих моя 3-та братовчедка (затова съм и убедена, че по някакъв начин "кръвта говори" и ни привлича към близките ни хора) - с нея бяхме състудентки, веднага станахме много близки приятелки и при едно мое гостуване у тях се оказа, че бабите ни са 1-ви братовчедки (дъщери на 2-ма братя).
Зависи най-вече от възпитанието и от начина на живот в едно семейство, според мен. Моите 1-ви братовчеди за мен са като братя и сестри (дори помежду си ставаме кръстници, кумове и т.н.). Моите дъщери и техните 2-ри братовчеди (и от 2-те страни) ги отглеждаме също като братя и сестри и държим да имат точно такива отношения). Не бих приела някой ден отношенията им да станат интимни...

# 92
  • Мнения: X
Аз помня доста добре три от прабабите си, последната почина наскоро. Нередно ми се струва да имам връзка с човек, който има същата прабаба като мен. А бабите ни са сестри!?
Но пък ако не знаеш тези факти, родата не поддържа близки отношения и връзките са прекъснати...дори и впоследствие да откриете някаква роднинска връзка, какво от това?

# 93
  • Мнения: 4 841
В тази връзка, тъй като вуйчо ми е имал доста бурна младост, като станах тийнейджърка, баба ми само ме предупреждаваше по кого да не се заглеждам, защото вуйчо ми е имал "това-онова" с майката, и като нищо можело да сме братовчеди  Crazy Така за да не вляза неволно в кръвосмесителна връзка, се наложи да си търся партньори с корен извън София, та дори и извън Бургас (че там е служил в казармата)  Joy

Познавам братовчедите си, тъй като по едно време имаше кампания за родословните дървета и една амбициозна леля направи такова. Организираха и родова среща, и така опознах хора, за които не бих предположила, че са ми роднини.

Не мога да си представя да "залитна" по братовчед, за който знам, че е такъв, дори и да е по-далечен.
Но пък и не мога да се поставя на мястото на хора, които го правят -  хора - разни.

# 94
  • Мнения: 3 405
Амиии, особено в по-големите родове е трудно да познаваш всичките си роднини.

Знам, че когато се подават документи за сключване на граждански брак се прави някакво проучване дали има близкородствена връзка между кандидатите. Защото наистина не е възможно да се познават абсолютно всичките роднини.
При съжителствата без брак, обаче, такова проучване няма.

# 95
  • Мнения: 1 517
Пък на мен никой не ми отговори на въпроса.............  Crossing Arms

# 96
  • Мнения: 4 965
Амиии, особено в по-големите родове е трудно да познаваш всичките си роднини.

Знам, че когато се подават документи за сключване на граждански брак се прави някакво проучване дали има близкородствена връзка между кандидатите. Защото наистина не е възможно да се познават абсолютно всичките роднини.
При съжителствата без брак, обаче, такова проучване няма.

Така е, но (според мен) проучването е леееко формално, защото би отнело прекалено много ресурси, а и стои въпросът за достъп до личните данни. Максимум могат да проучат до степен родители и братя и сестри, но ако близките са разпръснати (примерно, моите са в около 7-8 града в БГ, в 5-6 града в Гърция, в Канада, в Германия и т.н., а мъжът ми има роднини в Сърбия, в САщ и т.н. - вкл. част от тези роднини изобщо не са български граждани) проверката съвсем става безпредметна...

# 97
  • Мнения: 3 405
Доколкото в ЕСГРАОН имат инфо проверяват. По ЕГН имат възможност до някое коляно Simple Smile

# 98
  • Мнения: 4 965
Един въпрос малко не по темата: ако български гражданин сключи брак с чужденка, докато има съществуващ такъв с българка носи ли някаква наказателна отговорност (ако се разбере де  Wink ) ? Т.е. датата му на развод с българката е след датата на сключване на брак с чужденката и брака е сключен в другата държава.
Ко прайми тогаз?

На този въпрос ли?
Да, носи наказателна отговорност и в 2-те държави, като вторият брак се обявява за невалиден.

# 99
  • Мнения: 1 517
Значи е време за шантаж  Mr. Green

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 366
И аз имам познати първи братовчеди женени с 2 деца. Майките им са сестри. Дали са правили сватба не знам, но предполагам беше по татово време когато съжителство на семейни начала не беше от позволените. Защо са го допуснали пак не знам. Само знам че той е 3 години по-малък от нея и имат средно образование. Не са глупави или ненормални, но...

# 101
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Е това пък за първите браовчеди хич не го разбирам и не бих го допуснала. Втори също ми е кофти. Някой ден внук ми примерно да се ожени за дъщерята на племенницата - ужас.

Четвърти и нагоре го приемам, но до трети, макар и позволено от закона, за мен е неморално.

# 102
  • Мнения: 311
Сега се сетих мой първи братовчед се ожени за своя браточедка тя му се пада 3-та. Децата са страхотни. Имаше проблем обаче с бременноста и на двете дечица, подуваше се цялата и децата се раждаха със секцио още на първия ден от 9-я месец. Сега се замислям, че никога не съм изпитвала ужас от това,че те са браточеди. Странно ми стана чак.Те са ми близки и го обичам, може би заради това. Но от чужди хора се "гнуса".

# 103
  • Мнения: 1 159
Ами гнусете се,какво да ви правя,само се молете да не ви се случи някой ден Praynig

# 104
  • София
  • Мнения: 309
Мой пример-първи братовчеди-съседи на свекърва ми са женени и си имат две прекрасни дечица.Любов-к'во да пра'иш!
Иначе и на мен ми е странно,но чак "гнусно"-малко пресилено е.По-скоро се страхувам за поколението-има много примери от далечното минало,когато за да запазят кралското си потекло са се женили графове и графини роднини помежду си и са се раждали уродливи деца...така поне знам.

Общи условия

Активация на акаунт