МАРТенички покажете се

  • 16 115
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Вили и аз съм с теб миличка. Успех ти пожелавам и дано това е поредната грешка на лекарите!!! Стискам палци всичко да е наред  Praynig

# 46
  • Мнения: 2 829
Вили, а дали не е възможно да си забременяла по-късно и затова плодния сак да е по-малък? Не може ли да се изчака още малко и да се види дали няма да има развитие?
Моля се да е грешка и всичко да е наред!

# 47
  • Мнения: 189
момичета, стискам палци на всички

вили, надявам се да се случи възможно най-доброто.  Praynig

и мен ме болеше ниско долу корема и се чудех дали да не се тревожа, но щом и вие така казвате ... може би е нормално.
иначе имам час за днес за преглед и за по-сигурно си направих още един тест - пак е положителен  Laughing след което  Thinking странно - спря да ме боли ниско долу ...

ами, това е. засега сме казали на близки и далечни познати, които ангажирахме да стискат палци, но родителите нищо не знаят. чак се чудя дали са заслужили - само ни тровят  Twisted Evil. и като разберат, ще станат непоносими - съвети, грижи ...  #Cussing out

е, това - в рамките на шегата

  bouquet лек ден, сладури

# 48
  • Мнения: 3 595
Вили, не бързай с решението, ако пак потвърдят потърси още едно мнение и както Яна каза, може просто възрастта на бебето да е по-малка Praynig

# 49
  • Мнения: 489
Вили, стискам силно палци все пак нещата да се подредят. Изчакай да се види хубаво какво точно става. Моля се за теб и бебчо.  Praynig

Аз вчера бях на лекар и тя потвърди. Даже се видя една съвсем мъничка точица, но другата седмица ще ходя пак да я видим по-добре. Иначе и мен доста ме стяга корема, но други симптоми нямам много - чувствам се като Белла.  Embarassed
Ние казахме на родителите и на кумовете, и аз на 2 приятелки. Само се моля всичко да е наред, че старата ми гинеколожка много ме беше изплашила този месец. Затова вчера бях при друга и мисля при нея да остана, колкото и да е неподходящ моментът за смяна.  Thinking
Лек и усмихнат ден на всички!  Hug

Слънцето - в коя тема се срещаме - както ми пожела   bouquet

# 50
  • Мнения: 1 187
Привет на новите мамчета,страхотно е,че темичката ни се увеличава! Hug


villi дано да е някакво недоглеждане,стискам силно палци! fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

Janitsa мисля че най-рано 5-6та гс.може да се чуят тоновете,забравила съм. Rolling Eyes А за вагиналния ехограф съм чела доста противоречиви мнения.Според мен ако не е наложително,не дей да ходиш.Коремния си върши чудна работа. Peace

На мен днес трябва да ми дойде, ама силно се надявам следващите 9м.да спестя от превръзки. Mr. Green Вчера пак си  направих тест-вече чертата е доста наситена,и въпреки че се старая да мисля позитивно,хич не ми е спокойно докато не чуя туптящо сърчице! Praynig

Постоянно ми се спи,и не ми се гади от цигарите... Rolling Eyes Много искам да ги спра,кога ако не сега!С първата си бременност имах страшни проблеми/след 5мес./вследствие катастрофа,претърпях две операций бременна и още три след това,и ви казвам че ако не попушвах по 2-3 на ден щях наистина да откача!! Само си представете последните три месеца до раждането да не си стъпвате изобщо на крака... Айде че се отплеснах,ама такива неща се помнят не е вярно че се забравят...  Sad

Иначе гаденето от първите дни засега изчезна/чак започнах да се притеснявам всичко наред ли е  Mr. Green/ вчера малко се изслилих с Дарина и колелото и,та виках баща и на помощ,вечерта имах леко придърпване към пъпа,но сигурно защото малко се поскарахме с половинката,та днес ми е криво и също така спокойно,че ще се видим чак довечера.  Mr. Green Whistling
Пия фолиева киселина вече месец и половина,а от днес почвам Центрум-матерна.

Само дано всички тук си останем до края здрави и щастливи,и се радваме на чудото,наречено майчинство! preggo Hug

# 51
  • Мнения: 6
Вили, стискам палци всичко да се развие възможно най-благоприятно за теб.  Hug Сигурна съм, че лекарите ще вземат най-доброто решение. По отношение на вътрешните чувства, аз също много им вярвам, те понякога ни подготвят да преминем през изпитания. Опитай се ако можеш да не се стресираш и да се довериш на живота. Каквото и да се случи, то ще е най-доброто за теб в тази ситуация.  Hug Hug
Janitsa, изглежда не само сме дружки по съдба, но и по душевни терзания.   bouquet  Аз също имам епизодични болки тук и там ниско долу и имам кръв от носа. Преди два дни ми се зави свят доста силно и страшно се изплаших, но след като се нахраних, всичко мина. Чета във форума и гледам всички момичета вече са били на лекар. Миналата година като забременях живеех в Англия и там се правят 2 или 3 задължителни УЗИ през бременността. Първото е 9-12г.с. Тук във Франция има 3 задължителни УЗИ, а първият преглед и начални кръвни изследвания трябва да се осъществят до 14г.с. Затова и не съм се хукнала по лекари все още. Аз съм само в 5г.с. Предполагам ако имаше проблем, щях да го усетя. И аз съм чувала, че не е добре честото подлагане на плода на ултразвук, но при кървене или сериозни болки разбира се се прави изключение.
П.С. Доколкото знам в 6г.с. със сигурност се отчита сърдечна дейност.

# 52
  • Мнения: 4 428
Вили, стискам палци за добри новини все пак  Praynig

Аз си записах час чак за другата седмица в петък. От сега нямам търпение, но искам, като отида да се види всичко - дали яйцето си е на мястото и дали е пълно. Надявам се тогава вече да се види и сърдечната вълничка. Тогава вече ще съм спокойна, че всичко е добре за сега  Grinning

А това за вагиналния ехограф са глупости. Трябва да те преглежда някой пълен некадърник, за да стане нещо. Той не се вкарка въобще толкова, за да стигне до матката. Моята АГ го слага в началото на влагалището и това е. Тя винаги ме преглежда с такъв ехограф, дории при нормален преглед. Първия път чак след 15г.с. включи коремния.
А пък това да отидеш на преглед чак 13г.с. си е пълна безотговорност и към бебето и към бъдещата майка  ooooh!

Ние още не сме казали на никой. Искам да мине прегледа и тогава. Само съм се похвалила на съфорумките от другия мартенски отбор  Grinning

# 53
  • Мнения: 70
Много се радвам че групичката ни се увеличава.
Благодаря че споделихте коя кога е ходила за първи път на Док,
реших да изчакам до 6г.с. което ще е около 18.07 да отида на преглед.
А дотогава не знам как ще спра да мисля дали всичко е наред. И с това придърпване от ляво и отдясно дано да не
излезе извънматочна   Sad

# 54
  • Мнения: 3 621
Ето ме и мене в отбора, и аз чакам бебе през март на 01.03.
В момента съм и много изплашена и много щастлива , миналата година изкарах една абсолютно безпроблемна бременност и  заради лекарска грешка изгубих бебето на 07.03. тази година.
Сега още като разбрах че пак съм бременна , първото което си помислих е че този път всичко ще е наред и този път ще си гушна бебето...
Пожелавам само хубави емоции на всички нас.  Hug Hug Hug

# 55
  • Мнения: 70
Nefertity наистина съжалявам за голямата загуба,
и искрено се радвам че си в нашите редици.
Много кураж, много късмет и здраво бебе на финала ти желая.

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 15:37 от Janitsa

# 56
  • Мнения: 4 428
Нефертити, добре дошла  Hug

Сигурна съм, че този път всичко ще е наред  Peace Много се радвам, че гледаш така позитивно и ти  Grinning

# 57
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте момичета,
да докладвам след прегледа при моята лекарка. Още с влизането й показах снимката от снощи и тя веднага каза няма смисъл ако наистина е така, по-добре да го махнем, даже дори ми каза, че няма смисъл и да ме преглежда. Но аз бях на нокти чакала 3часа за прегледа заедно с каката която не се спря и й казах все пак да провери надявам се, че е стнала грешка. Така, че след прегледа тя реши, че нещата не са съвсем безнадежни и според нея имало шансове да се появи ембрион, виждало се нещо, но все още не е сигурна какво. Та отложихме тежкото решение за 15.07 вторник отново съм на преглед и ако тогава няма ембрион и то със сърдечна дейност може и да стигнем до кюртаж. Искрено се надявам всичко да се оправи Praynig

А каката макар да я бяхме отделили с параван по-време на прегледа се мушна и видя всичко и като излезахме отвън съобщи на всички, че на мама и бъркали в дупето, защото един комар я ухапал. Умрях от срам Embarassed

Благодаря на всички за подкрепата  bouquet

Добре дошли на новите мами  bouquet

# 58
  • Мнения: 2 495
Здравейте и от мен,
villi миличка наистина стискам палци всичко да е наред Praynig Praynig Praynig
Nefertity, съжалявам за загубата ти....това, което ти се е случило е ужасно...но вярвам, че с Божията намеса този път всичко е наред  bouquet Praynig

# 59
  • Мнения: 6
Вили, стискам палци на теб и на всички ни в темичката. Дано всички сме щастливи мами в женския месец догодина!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт