Гледане на бебе в летните горещини?

  • 5 688
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 342
Здравейте, моля мамите с летни бебета да споделят на каква температура са гледали новороденото? У нас е доста горещо, на последен етаж сме и не смея да пусна климатика да охлажда за по-малко от 26 градуса. По принцип пише че трябва температурата да е от 20-22 градуса, но смятам че това е само за зимата.
Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 092
Това е и моята история ....отпреди две години .
Отгледах малката в Южния парк под дебелите сенки ..... в буквалния смисъл на думите .
Климатик за новородено  бебе ...не знам лично аз не предпочитам , освен  ако нямаш друга алтернатива . ... и пак ми се вижда рисковано освен ако не е в друга стая Tired

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 13:15 от Вили.

# 2
  • Мнения: 411
Аз пускам климатика в другата стая,не там където е бебчо и отварям леко вратата за да се охлади и другата.Правя го на 24,25 градуса.Вечер като си легнем пак проветрявам и ако е достатъчно хладно не пускам климатика,но ако не е пак го пускам на същите градуси и го настройвам след час да се изключи.
Така процедирам,иначе бебчо не може да спи добре. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 401
Климатика не пускам и до ден днешен, а сина ми вече е на 2 г.!

Дръж бебчето само по памперс, можеш да го поохлаждаш с мокър компрес. Излизайте рано сутрин и следобед след 17,30 и то само по сенките. Пази бебето от прегряване, мажи го със слънцезащитен крем, защото слънцето е доста силно!

# 4
  • Мнения: 87
Миналата година сина ми беше новороден, а лятото беше страхотно топло. Излизахме сутрин и вечер след 6ч. Обличах го само с боди потник и дори не го завивах. И само на сянка. Не съм го мазала изобщо, защото на слънце не сме се показвали.
Вкъщи беше 33 градуса цяло лято, направо ни умори. Няма спасение, свиква се. Леко рахлаждах като го мокрех с водичка и така. Климатик нямахме, но ако имахме със сигурност щях да ползвам, само бебето в другата стая.

# 5
  • Мнения: 1 477
Климатик и ние не пускаме в стаята на бебето.Държа го или по боди или по памперс.По-честичко водичка давам.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 668
Миналата година дъщеря ми беше на 4 м., когато се преместихме в апартамент с климатици. Бяха страхотни жеги и пусках климатика, сега също пускам през деня, вечер го спирам и отварям прозорците. Проблеми - никакви. Можеш да пускаш климатика в съседната стая и да оставяш отворени вратите. Аз оставям климатика на 25 градуса, достатъчно хладно става.

# 7
  • Мнения: 2 100
Бебчето мисля, че е малко за климатик в същата стая. Но ако е в другата няма проблем. Няма смисъл да мориш детето. Ако на теб ти е топло, на него също му е топло Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
Пускам климатик в стаята, охлаждам я първо, после го спирам и слагам бебка вътре - отворена врата и пуснат климатик в съседната стая. Жегата много ги мори бебетата, но пък преди години не са имали климатици, та ако се притесняваш не го ползвай.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Моето бебе не е малко,но и аз имам този проблем.
В къщи е доста топло,климатика е в стаята при дъщеря ми,
уж все внимавам,като го пускам,но снощи го пуснах за малко
и днес вече сме със сополи. Tired

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
Новороден беше, като юни 2006 ни завари със същата жега... Нечовешко беше по цял ден се кърмехме и от двама ни течеше вода направо... Sick
Не си е работа в тези панели лятото, парник е...
Спасявахме се на сянка във вилата, там се бяхме командировали лятото... Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 39 755
В детската е горещо. Балконската врата стои отворена постоянно. Мъж ми каза, че Алекс е успял да заспи снощи едва след като е направил течение в стаята, за да се поохлади малко.
Нямаме климатици, но смятам това да е ми е инвестицията през септ. месец.

# 12
  • Мнения: 5 940
И миналото лято, и сега го държа вътре и в двора по цял ден гол или полугол /с памперс от време на време/.

# 13
  • Мнения: 3 929
Ако не искаш да пускаш климатик(аз лично не одобрявам директно в стаята при бебето), дръж го леко облечено - по потниче и памперс. Аз сина ми съм го оставяла гол само по памперс - беше на 10 месеца. За новородено - не знам. Балконската врата и прозорците са постоянно отворени, щорите са спуснати в южната стая, но никога не оставям да става течение - много е опасно за детето.

# 14
  • Мнения: 1 367
В никакъв случай не трябва да се допуска течение,особено за малко бебе.И аз знам,че оптималната Т е 20-22 градуса,но сега като пускаме климатика на толкова ми се вижда студено в стаята.Вероятно от голямата разлика в двете ни стаи.Получава се температурен шок,който е много вреден,дори за големи хора.Та затова ако искаш да избегнеш пускането на климатик в стаята на бебето,спасението ти е минимум дрешки,повече водичка да пие,а разходките само по хладното и на сянка.

# 15
  • Мнения: 518
Ние имаме същия проблем. В стаята денонощно е 31 градуса. А бебето е навлечено все едно е зима и даже завито  с пелена. Горкото жал ми е за него, умира от жега. Днес за първи път я облякох с късо ръкавче, до сега се обличаше с боди с къс ръкав, отгоре блуза с дълъг и ританки  + чорапки и даже завита. #Crazy #CrazyАма свеки и дума не дава да се каже за по-леко облекло. Тя обича да се налага, а ние живеем с тях и аз май нямам думата на майка изобщо. #2gunfire Питате ли ни добре ли е?
Колкото до климатика - той е в другата стая, пускам го, но в стаята на бебето не може да стане по-малко от 30 градуса.

# 16
  • Мнения: 2 100
Ние имаме същия проблем. В стаята денонощно е 31 градуса. А бебето е навлечено все едно е зима и даже завито  с пелена. Горкото жал ми е за него, умира от жега. Днес за първи път я облякох с късо ръкавче, до сега се обличаше с боди с къс ръкав, отгоре блуза с дълъг и ританки  + чорапки и даже завита. #Crazy #CrazyАма свеки и дума не дава да се каже за по-леко облекло. Тя обича да се налага, а ние живеем с тях и аз май нямам думата на майка изобщо. #2gunfire Питате ли ни добре ли е?
Колкото до климатика - той е в другата стая, пускам го, но в стаята на бебето не може да стане по-малко от 30 градуса.

Ей, ядосах се като прочетох какво си писала! Как така свеки бе? Че каква е тя?! Едно време като е била майка да е правила каквото мисли за добре! Сега е баба, а ти си майката! Опъваш й се и толкова! Абсурд е в тези жеги такова обекло  Naughty

# 17
  • Мнения: 4 451
Мария ми беше лятно бебе. Климатик нямахме (то и сега си нямаме Simple Smile), но пък си имаме чудесен двор с дръвчета, които правят сянка. Изгледала съм си я там на двора. Като новороденка спеше повечко, прекарваше времето в количката или в моите ръце, облечена само с едно боди-потник. А педиатърката често ме караше да я оставям да спи в количката само по памперс.
il84, винаги съм обличала децата си според това колко топло или студено ми е на мен. Не бива да позволяваш някой да ти се налага.

# 18
  • Мнения: 292
Ние имаме същия проблем. В стаята денонощно е 31 градуса. А бебето е навлечено все едно е зима и даже завито  с пелена. Горкото жал ми е за него, умира от жега. Днес за първи път я облякох с късо ръкавче, до сега се обличаше с боди с къс ръкав, отгоре блуза с дълъг и ританки  + чорапки и даже завита. #Crazy #CrazyАма свеки и дума не дава да се каже за по-леко облекло. Тя обича да се налага, а ние живеем с тях и аз май нямам думата на майка изобщо. #2gunfire Питате ли ни добре ли е?
Колкото до климатика - той е в другата стая, пускам го, но в стаята на бебето не може да стане по-малко от 30 градуса.

Свекитоти знаели че така може да претопли детето и може да му излязат пъпчици и също така от претопляне се затруднява сърдечната дейност ...  Confused (възможно е ) И аз имах подобен проблем с обличането но поне температурите бяха 18º-20º.
А по темата ..... ние сме с портативен климатик и малко ме е страх да го пускам, затова преди лягане охлаждаме и после .....  smile3507, а през деня сме само по памперс и боди- потник.

# 19
  • Мнения: 991
Ние имаме същия проблем. В стаята денонощно е 31 градуса. А бебето е навлечено все едно е зима и даже завито  с пелена. Горкото жал ми е за него, умира от жега. Днес за първи път я облякох с късо ръкавче, до сега се обличаше с боди с къс ръкав, отгоре блуза с дълъг и ританки  + чорапки и даже завита. #Crazy #CrazyАма свеки и дума не дава да се каже за по-леко облекло. Тя обича да се налага, а ние живеем с тях и аз май нямам думата на майка изобщо. #2gunfire Питате ли ни добре ли е?
Колкото до климатика - той е в другата стая, пускам го, но в стаята на бебето не може да стане по-малко от 30 градуса.
Моля ви се, ще уморите детето от жега!!! Претоплянето води до увеличен риск от синдром на внезапна детска смърт. Не се оставяй да ти е налагат - става дума за детето ти! Ако трябва идете със свекърва ти заедно при педиатъра на малката и говорете специално на тая тема. Дано миряса!

# 20
  • Мнения: 87
il84, наистина едно бебе по-лесно можеш да го претоплиш, отколкото да го простудиш. И е доста опасно. Обличай си бебето както ти се обличаш, незнам колко е голямо, но определено жегата им действа много по-зле отколкото на нас.

За течение - в никакъв случай, дори и ние не стоим не течение.

# 21
  • София
  • Мнения: 137
Температурата не трябва да е драстично по-ниска от външната, затова не се препоръчва климатик. Но ако не е настроен на много ниски градуси и духа от съседна стая Peace

# 22
  • Попово
  • Мнения: 687
много водичка и го държах голичък по памперс... а при голяма жега и без такъв  Naughty

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По памперс или боди без ръкавче

# 24
  • Мнения: 266
В нашият апартамент е невъзможно топло  Sick Спалните на изток, хола и кухнята на запад, отврат просто, поради тази причина още от новороден нашият син си го гледаме на климатици денонощно (и зима и лято, нон- стоп) Нагласям ги при охлаждане на около 25 градуса и в никакъв случай да не духат директно срещу детето или леглото му, а в пода отвесно.
За нас това е спасението, за щастие, да не казвам голяма дума, но до сега не е настивал  Peace

# 25
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Днес не сме излизали заради жегата, чак след 19 часа излязохме. А през деня беше само по потник и по памперс.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 506
Климатик пускам, пусках и миналото лято, когато беше малко бебе дъщеря ми. Но - в стаята съседна на тази в която е малката, сега си позволявам за 5 минути да го пусна, ако тя е в другия край на стаята - да се поизсуши поне малко мокрия варненски въздух Tired. За щастие не сме имали проблем с това засега.

# 27
  • Мнения: 336
Ние имаме същия проблем. В стаята денонощно е 31 градуса. А бебето е навлечено все едно е зима и даже завито  с пелена. Горкото жал ми е за него, умира от жега. Днес за първи път я облякох с късо ръкавче, до сега се обличаше с боди с къс ръкав, отгоре блуза с дълъг и ританки  + чорапки и даже завита. #Crazy #CrazyАма свеки и дума не дава да се каже за по-леко облекло. Тя обича да се налага, а ние живеем с тях и аз май нямам думата на майка изобщо. #2gunfire Питате ли ни добре ли е?
Колкото до климатика - той е в другата стая, пускам го, но в стаята на бебето не може да стане по-малко от 30 градуса.

Милата. Абсолютно ти съчуствам. Аз държа бебо навън само по боди с къс ръкав. Събувам му чорапките, ако е обут. А дядото на мъжа ми вчера ми измърмори, че детето било малко и сигурно му е студено. Само дето вече мен и с поглед ме разбират  Twisted Evil та не повтарям по два пъти.
За климатика мисля, че никак не е препоръчителен за бебе.
Аз моето момченце гледам да го оставям по честичко без памперс за да не му се запарява дупето. Е случва се да опика и оака всичко около себе си ама здраве да е.
За съжаление колкото и да се старая да не го претопля вратлето  му се е подсекло от жегите.

# 28
  • София
  • Мнения: 137
Ние имаме същия проблем. В стаята денонощно е 31 градуса. А бебето е навлечено все едно е зима и даже завито  с пелена. Горкото жал ми е за него, умира от жега. Днес за първи път я облякох с късо ръкавче, до сега се обличаше с боди с къс ръкав, отгоре блуза с дълъг и ританки  + чорапки и даже завита. #Crazy #CrazyАма свеки и дума не дава да се каже за по-леко облекло. Тя обича да се налага, а ние живеем с тях и аз май нямам думата на майка изобщо. #2gunfire Питате ли ни добре ли е?
Колкото до климатика - той е в другата стая, пускам го, но в стаята на бебето не може да стане по-малко от 30 градуса.
Бабата май трябва да я освидетелстват или най-малкото Дружеството за Защита на Детето да се намеси, че не е читаво това...мани, мани #Crazy!! Сигурно има обриви от претопляне и се е подсякло от изпотяване милото. То ние и чисто голи сме така в тази вулканична температура и не мога да приема, че има толкова луди хора!!!

Общи условия

Активация на акаунт