висока температура

  • 1 107
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
синът ми вдигна темпера 38.6 преди 2 дни . смъкнахме я с 2-3 приема на панадол и вчера целият ден беше с нормална температура , но днес от сутринта пак е с 38.5 . според нашият лекар е летен вирус , но чета в другата тема , че има такъв с разтройство и повръщане . при нас не е така , само малко воднисти сополки и високата температура !
има ли и други с такива симптоми , колко време продължи и как лекувахте ?
започва леко да ме обхваща паника , да не би да е нещо друго!

# 1
  • Мнения: 518
никой не отговаря , предполатам няма други с такъв проблем . което разбира се , пак ме навежда на мисълта ,че може-би не е вирус .
снощи след  150мг. ефералган свещичка и къпане във вана с т. дори по-ниска от 37градуса , не само ,че не задържа 38.5 , но повиши на 39.2 плюс приплакване "пари , пари "преди пишкане . е тук вече здраво се ошашках и беж в "пирогов" със съмнение за бъбречна инфекция .
изследваха урина (между другото резултата излезе за около 5 минути Shocked),гледаха с  ехограф -нямаше  нищо изискващо спешна намеса . остава утре да му вземем стерилна урина и да направим по-обстойно изследване.
посреднощ купихме нурофен и за около 2 часа температурата се нормализира . днес също е в норма , то и онзи ден беше , но дано този път да няма вече рецидиви .

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Задължително пуснете стерилна урина щом му пари като пишка!

# 3
  • Мнения: 2 005
А, гърлото как е ? Защото има много болни дечица от вирусна ангина  newsm78
Стискам палци всичко да е наред  Praynig

# 4
  • Мнения: 518
нати , ивалина 73 , благодаря за отговорите Heart Eyes .
не е тук мястото , но няма как да не се оплача от татко му на Васето . незнам за кой път вече забравя да купи контейнерчета за урина  #Cussing out. явно някаква амнезия го е тръшнала покрай многото мачове и купони напоследък.
 аз тъкмо днес  бях решила , че всичко се е разминало и съм се притеснила напразно , но следобед пак вдигна малко над 37 , които бързо свалихме . сега пак ще мяря температура , макар че превантивно дадох вече панадол . а утре купувам контейнери и никакво отлагане вече на изследванията.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Има и такъв вирус,с висока температура без други симптоми.За два-три дни отшумява.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Предполагам, че пак някой гаден вирус. Ще отмине, но така или направете и стерилна урина.
Пожелавам ви бързо оздравяване!

# 7
  • Мнения: 518
бяхме на преглед при ЛЛ - оказа се гнойна ангина . преди седмица , когато за пръв път вдигна температура , гърлото беше само леко зачервено , очевидно възпалението се е задълбочило .
ще давам 2пъти дневно аугментин(антибиотик) . в момента пак е с мн. висока температура , затова дадох и нурофен . направихме баня в хладка вода . ще чакам да смъкне температурата .

# 8
  • Мнения: 487
Дано бързо се оправи детенцето  Praynig
И моят син от снощи е с 38,2 без други симптоми. На обяд ще го водя при педиатърката.

Общи условия

Активация на акаунт