62 Луни около Юпитер - нова американска тема

  • 26 723
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • USA
  • Мнения: 559
Стела, много са ти хубави девойките!  Laughing И всичките какви сте синеочки! Направо чудни!  Heart Eyes Каква ви е новата камера?

# 16
  • Мнения: 98
ооо, мерси  Heart Eyes, камерата не е нищо особено -сони сайбършот dsc -h50, но ми се искаше нещо като за мъкнене без много пазене, защото и голямата щерка обича да снима.

# 17
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Да се разпиша най-накрая и аз! Пропуснах 1 - 2 теми, ама нямах много време за форумстване.

Стела, супер са снимките и сладурките също.  А си имате и басейн вече - о-хооо, идваме ви на гости да знаеш. Само да стане топло, че вече се отчаях, че лято и истинска горещина няма да видя и усетя тук! За соевите продукти не мога да се изкажа, ще проверя при нас дали продаваме подобно нещо. Но си мисля, че трябва да има.

# 18
  • Мнения: 1 783
точно за това говоря Тандури, повръща ми се като ги видя тези реклами. А из целия град са разлепили едни билбордове с другата мадама, аз не ги познавам, кои са изобщо, с динения бански държаща една диня с изрязана дупка пред себе си  Sick

Хиър, тя казва, Момчета, а защо не тройка....

Стела, ашколсун за момичетата ти, много сладки.

# 19
  • Мнения: 405
Биз, по повод тревния проблем, това лято забелязвам все повече и повече народ дето са си засадили зарзават - доматки, краставички, зеле  Wink и то в предния, а не в задния си двор - и си викам ще им дойде и на тези ума, толкова вода залудо дето пръскат, ама да видим.

Juturna - това с рекламите в БГ е забранено да си назоваваш конкуренцията и да се сравняваш (или поне преди беше), та за тва мисля, че не се среща. Иначе ако им падне, според мен всички ще се възползват

MVK за плантини ли става дума? Ние ги правим по няколко различни начина, но първо трябва да кажеш какви точно си взела - меки или твърди, черни или жълти?

# 20
  • Мнения: 940
Мрс Г...за Десислава и аз съм на твоето мнение,ако не друго то поне може да пее...така пее народни песни ...да ти падне шапката...направо разплаква...тъжното е че това не е достатъчно в БГ  Tired

Рекламите са тотално  Sick Sick Sick ,то бива просташки реплики ама чак пък толкова

МВК...и на мен ми е интересно какъв вкус имат тези банани

стела
...красиви деца - голямата ти дъщеря има страхотно излъчване

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 08:58 от victoria

# 21
  • Мнения: 1 147
Много романтични заглавията на темите напоследък ...  Simple Smile

Фея, едва ли чак ще се радвам, че се прибирам. Настроенията валидни за хората извън България не са много приложими за мен.
Тино, останаха някои неща, бе, мила  Laughing


Моето дете установи, че е много готино да се върти - от гръб по корем и после обратно. Чуден начин за придвижване, при това, напълно в нейн контрол. Оттогава, вечно е зор да е на пода, даже и нощем тренира... събуди се към 4 сутринта, и започва да се върти. Трудното е, че леглото е малко и по някое време остава по корем и на ръце, после рев..

# 22
  • Мнения: 1 783
Зора, ама съвсем не се заяждам, но не те ли дразни беззаконието в страната? На мен това най-ми бърка в здравето - никой, абсолютно никой не спазва закона, просто, защото хората виждат, че като го спазват и нищо не печелят, обществото не го оценява, и тези, които са на върха съвсем не го спазват. И малко по-малко и свестните хора си казват майната му и аз така ще карам. Като се започне от ужасното шофиране и паркиране по улиците, мине се през невероятното застрояване с кой знае какво подкупени разрешителни, абсолютният непукизъм на хората с пари за общественото и се стигне до невероятно корумпираните управници и полиция, без изключение и много силната организирана престъпност. Мога още да ти говоря за детски градини (по 30-40 деца, записване с връзки, непостроени обещани градини, защото недвижимият имот е скъп и някой иска нещо друго да построи там), училища в които не знам как и какво се учи, и на не последно място отношението към жените, както е демонстрирано в рекламите, които пуснах. Примери, колкото щеш. няма да се впускам в подробности. Но беззаконието и абсолютното неследене за спазване на закона, направо ме отчайват, плаче ми се като слушам и гледам бг новини, защото искам да са наред нещата тук, ама не са и затова се върнах към българския си навик да не гледам новини... Иначе всичко друго го преживявам, простотията и дупките не ме дразнят вече.
Наистина не се заяждам, но явно или си голяма оптимистка или просто не ти прави впечатление... И в двата случая, блазе ти...

# 23
  • Мнения: 139
Много неща ме дразнят в родината ни, но си ми е добре в момента тука, а  ако отидем и на море ще съм на седмото небе сигурно.
А тази Деси Слава никога не съм я харесвала, просто страшна реклама и правят Sunglasses
И да има глас, ама то нали глас се иска от нея, щом е певица, някаква си Wink
Другите две няма да ги коментирам изобщо, особено Емилия  Close

Нашето семейство нямаме навик да гледаме телевизия, дори кабелна нямаме.
Хубав ден от мен  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 147
Естествено, че ме дразни. Дразни ме, че морала се счита за балъщина, а ценностите за отживелица.
Дразни ме, че никой не спазва правилата на играта, а командващи парада са  агресивната простотия и безочливото безхаберие.

Просто смятам, че зависи от хората (нас, включително) нещо да се промени.
Докато баба на село вярва в принца на белия кон и гласува всеки път за поредния продавач на надежда - от Царя до Бърборко Борисов през Волен Сидеров и подобни, нещата ще си останат каквито са.
Докато всеки вярва, че от него нищо не зависи, но винаги държавата е виновна, също.

Темата е дълга, и не знам доколко е адекватно да я обсъждаме писмено.
А, иначе, оптимистка съм, да. Втори въпрос, че живота ми е бил такъв, че ми е позволил да остана такава. Разбирам онези, които не са в моята ситуация, обаче.

# 25
  • Мнения: 1 783
Просто смятам, че зависи от хората (нас, включително) нещо да се промени.

Така, ама аз сигурно съм по-черногледа и нещо не го виждам това желание у никого. А и явно, като съм видяла, че може още повече ме ядосват такива неща. Тюх, не успяхме да се видим, че да го обсъдим устно  Laughing.

# 26
  • Мнения: 1 393
Биз,  и аз не го виждам. И какво значи зависи от хората? На хората нито им пука, нито имат самосъзнанието...Т.е. на приказки звучи добре, но какво от това.


А... извинете, госпожи американски Луни, пребиващи в България- някой снимки от втората среща няма ли да пусне?  Whistling

# 27
  • Мнения: 1 147
MrsG, ти по-добре питай дали от третата няма да пуснат, че тя беше нощна и сигурно - далеч по-интересна Laughing

# 28
  • Мнения: 1 147
На хората нито им пука, нито имат самосъзнанието..

Добре, че тия от ЕС размахват камшика, та има някакъв шанс..


Ами, от хората, Мисис.. Тия с излъганите надежди, ниските очаквания, липсата на волята и разбирането, че проблемите винаги са нечии други, а вината никога собствена.

И в Щатите нещата са постигани от хората, не от нещо друго. Защо там работи, а тук не?

# 29
  • Мнения: 8 163
McMama, да paper towel слагам. Причината е, че така се събира конденза, който иначе може да капне върху млякото и му оставя едни странни бели петна. Гърлото на 4-литровия буркан на практика лепва за големия капак на машината. Предполагам, че хартията позволява на бактерията да получава кислород. Нали в инструкциите на Йолайфа пише, че не трябва да се слагат капачките на бурканчетата по време на заквасване? Не знам дали хартиените кърпи спомагат и за премахването на особения аромат от каймака, но резултатът винаги е чудесен.

Другото, което все забравям да кажа е, че ако не сложиш киселото да се охлади е някак по-редичко. След час-два в хладилник (колкото повече, толкова по-добре) става муцинка!

Аз пък изпуснах да видя Стелините деца  Sad

За превръщането на ливадите в градини: ми не ме кефи. Винаги съм си мечтала за двор с трева, декоративни дървета и храсти. Не се виждам повече с бел и мотика. Нито всяка есен с кошничка, на стълба при вишнята. Толкова време съм работила в градината на баба ми... А и зимнина няма да седна да правя. Що се отнася до поливането, разчитам на майката природа - не искам да хабя така питейна вода. Това да не е Уембли, че да се шашкам за нюанса на тревата?!

А за България такава, каквато е сега ме боли да говоря. Мъчно ми е, че сънародниците ми са се оставили в този омагьосан кръг и че са ослепели... Опитвала съм се да променя нещата. Например многобройните случаи, когато тихо съм казвала в трамвая какво е мнението ми за бабите, стърчащи до седналите си 6 годишни внучета: бабето, на което го казах се разкрещя, емна ме и ... Пък на другия ден ще опустосва хлапаците, дето не отстъпват място. Не вдява тоя народ! И ако се опиташ да помогнеш, да поемеш инициатива, те премазват, усмихвайки се злобно. Търпях, търпях, ама после се роди Аля. Това смъкна летвата на търпимостта ми към българщината... И както се заричах, че няма да мога да напусна Родината си, така си събрах багажа и дойдохме тук. Не съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт