Дала съм на дъщеря ми пюре с глутен на 5,5м!!!!

  • 3 416
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 449

1-2 пъти даден глутен не означава успешно въведен глутен.
За разлика от механизма на типичните хранителни алергии в най-ранна детска възраст, проблемите и реакциите към глутена са доста по-различни…

Двукратен прием на минимално количество глутен не е показател, че не може да има проблеми след време, най-често между 9 и 24 м.

Ако детето има предразположение към цьолиакия, глутенът трябва да се предлага редовно т.е. всеки ден и в подходящо количество. Само така симптомите ще се проявят и ще бъдат разпознати правилно от специалист. Ако се дава от време на време и в непостоянно количество, детето реално ще бъде засегнато, но симптомите ще останат скрити.

Точно поради тази причина, специфичното при глутена е, че трябва да се предлага редовно от съответната възраст нататък (която е 6 или 8 м. в зависимост от педиатричната школа), вместо да се отлага и ограничава приема му.

-------
Ако няма фамилна обремененост и се въведе на подходящата възраст и по правилния начин, няма сериозни основания за притеснения относно глутена.

# 16
  • Мнения: 114
Е и аз да се включа.Дадох овесена вода когато синът ми беше на месец(по препоръка на педиатъра).Все още не бях чела. EmbarassedКаква е реакцията ако има непоносимост?Сега е на 5 месеца и имам чувството ,че нещо не му е наред коремчето!В понеделник сме на лекар! Rolling Eyes

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом нищо не се е случило до сега брой глутена за включен.

Общи условия

Активация на акаунт