ЗА и ПРОТИВ домашните пюрета

  • 7 268
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 763
До скоро бях против. Не знам какво купувам от пазара, а готовите са проверени. Но от няколко дни започнах да захранвам с месо и готовите месни  не ги иска. Започнах да му правя, яде ги и засега няма проблем. Е, мен ме мързи да готвя, но това е положението. Сега съм за домашните пюрета, но няма лошо да се ядат и готови от време на време.

# 16
  • Мнения: 2 131
За мен лично няма никакво съмнение, че най-доброто е домашно приготвената храна. Това, разбира се, не прави манджите от детската кхня или готовите пюрета вредни, а просто по-малко добър вариант  Grinning. Оттук-нататък е въпрос на личен избор на всяка майка - дали й се занимава да готви или не.

# 17
  • Мнения: 22 277
Зависи от зеленчуците и плодовете. Ако си ги бера от градината, ще правя домашни пюрета.
В момента зеленчуковите и месните ги купувам. Правя единствено плодови с малко АМ и каша за сгъстяване в зависимост от плода, който съм сложила. До сега не сме имали проблем.
Честно казано страх ме е да правя от тези на пазара, не че знам какво има и в купените пюрета, то може да си пише био зеленчуци, а да са далеч от био-то.

# 18
  • Мнения: 5 940
Захранвах късната есен и тогава имахме много домашни зеленчуци, правех почти всеки ден домашни пюрета. Зимата съм купувала.

# 19
  • Мнения: 27 524
Но всяко правило е  с изключения - давам и готови, но по рядко - когато намеря някой интересен плод (Манго на Семпер) давам.... Защо не.

Има си прясно и преъзвъходно манго без да е консервирано  Simple Smile

Правя най различни плодови пюрета и  знам със сигурност че са полезни, а в готовите не знам изобщо какво ценно е останало след толкова консерванти и термичната обработка.

Плодови пюрета може да се дават още от 4, а най-добре от 6 навършени месеца - в това число праскови, кайсии, и каквито и да било плодове, без ягоди и малини и горски, които са за над 8 месеца. Но в пресен вид тези плодове, както и повечето плодове изобщо преди навършени 6 месеца, не е редно да се предлагат  Peace

# 20
  • Мнения: 1 572
Peace . На първо място, дори и да няма гаранция за зеленчуците, че не са пълни с нитрати (такива може и да са в готовите пюрета), поне спестявам консервантите  Peace . Определено излиза по ефтино с домашните пюрета, а смятам, че и вкусовите им качества са за предпочитане пред готовите. Правя най различни плодови пюрета и  знам със сигурност че са полезни, а в готовите не знам изобщо какво ценно е останало след толкова консерванти и термичната обработка.

# 21
  • Мнения: 1 572
Peace . На първо място, дори и да няма гаранция за зеленчуците, че не са пълни с нитрати (такива може и да са в готовите пюрета), поне спестявам консервантите  Peace . Определено излиза по ефтино с домашните пюрета, а смятам, че и вкусовите им качества са за предпочитане пред готовите. Правя най различни плодови пюрета и  знам със сигурност че са полезни, а в готовите не знам изобщо какво ценно е останало след толкова консерванти и термичната обработка.
в пюретата няма консерванти а и термичната обработка не си я спестяваш , надявам се не даваш сурови моркови или картофи , нали уж в готовите пюрета са подбрани зеленчуците / не говоря за българските / , не знам моето дете домашните не ги яде  Sad 

# 22
  • Мнения: 1 367
Когато зеленчуците се обелят и нарежат на едри парчета и се накиснат за около 20 мин в голямо количество студена вода, нитратите падат  Simple Smile
Това не го знаех,благодаря за инфото!  bouquet
По темата-твърдо съм ЗА домашните пюрета,тъй като мога да следя какво слагам и как го приготвям.Но има и доста аргументи в полза на купените,поне аз така мисля.Можеш без никакво затруднение да осигуриш разнообразие,не губиш време да готвиш,предполага се,че съставът им е балансиран за нуждите на съответната възраст...Така или иначе в момента съм принудена да давам готови пюрета,понеже моето момче категорично отказа да яде домашните.Опитах да го излъжа,като сложа домашно пюре в бурканче от купено-не стана.След първата лъжичка отказва.От детска кухня не иска.

# 23
  • Мнения: 27 524
Така или иначе в момента съм принудена да давам готови пюрета,понеже моето момче категорично отказа да яде домашните.Опитах да го излъжа,като сложа домашно пюре в бурканче от купено-не стана.След първата лъжичка отказва.

Така беше доскоро и моят син  Rolling Eyes Сега не иска вече пюрета и готово, но признава само пържени картофи и пици и сандвичи   Crazy Но досега беше основно на готови храни. Колко домашни манджички предвидени за него е изял съпругът ми  hahaha

# 24
  • Мнения: 2 149
Независимо какво е моето мнение по въпроса Йоана предпочита аз да й готвя,Никак не й се услаждат купените пюрета и каши.Всичко минава през мойте ръце,има ми явно доверие Laughing

# 25
  • Мнения: X
Ако нямам зеленчуци "собствено производство", поне до 9м. предпочитам готовите. Ако имам - домашните, едно, че знам какво слагам, друго, че детето трябва да свиква с моя начин на готвене. В крайна сметка, каквото детето предпочита.  Grinning

# 26
  • Мнения: 1 586
Не съм нито ЗА ,нито ПРОТИВ.Захраних с домашно зеленчуково пюре,не сме имали проблеми,плодови давах купени. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 3 249
Категорично ЗА съм домашното - давах всичко домашно: зеленчукови, плодови пюрета и зърнени закуски, след като въведох глутена (а преди това давах готови каши). Дъщеря ми така и не прояде готови пюрета. Ако ще е бурканче, то трябва да е Хип и Нестле или в краен случай Семпер и Гербер. Това е личното ми мнение.

# 28
  • Мнения: 4 753
Захранвам с купени, но мисля след време да му ги правя...  Peace

# 29
  • Мнения: 191
И за домашните, и за купешките пюрета съм. Давам и от двете. Понякога дъщеря ми предпочита купешко, понякога домашно. На настроения е. До скоро например не бях купувала никога плодови пюрета, все аз й ги правех, но от около месец спря да ги яде и прояде купешки. Пък и има пюрета като рибните например, които предпочитам да й ги купувам.

Общи условия

Активация на акаунт