Въпрос за картофите (към готвещите майки).

  • 1 125
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Искам да ви попитам дали ползвате при приготвянето на бебешките пюрета пресни картофи. Чувала съм, че се правят със стари картофи, но защо? Какво им е на пресните? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Това е последната тема за пресните картофи, може да я погледнеш: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=292372.0

# 2
  • Мнения: 84
Мерси много. Обаче като прегледах отговорите се хванах за главата.... Големи са разногласията - 10 човека - 10 мнения.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 215
Това е положението.  Laughing

# 4
  • Мнения: X
Мерси много. Обаче като прегледах отговорите се хванах за главата.... Големи са разногласията - 10 човека - 10 мнения.

Че то във всяка една тема е така.  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 131
Майка ми беше казала, че не е хубаво пресни да давам на Алекс - но това беше когато прекалено рано излязоха пресните картофи и, според нея, са наблъскани с нитрати. Сега му давам, ама те и пресните картофи вече не са чак толкова пресни.  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 27 524
Ползвам, разбира се, нищо им няма на пресните  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 062
Ами то вече старите картофи не са никак хубави, така, че много по-добре е пресни. Освен това няма да срещнеш тема в която да намериш еднозначни отговори, така че четеш и намираш твоята истина според доводите. Което на теб ти се струва най-логично.

# 8
  • Мнения: 31 090
Давам пресни картофи и аз ям от тях. Старите са черно-сини на места развалени и покълнали. Те вече и пресните остаряха.  JoyМия хубаво, беля и готвя.

# 9
  • Мнения: 84
Благодаря на вси4ки за изчерпателните отговори - и аз ще готвя с пресните, защото наистина сега им е времето....

# 10
  • София
  • Мнения: 4 587
Ползвам, разбира се, нищо им няма на пресните  Simple Smile

 Peace

# 11
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Ползвам, разбира се, нищо им няма на пресните  Simple Smile
Peace

# 12
  • Мнения: 76
разбира се ч давам(даже предимно) пресни картофи но!!има о защото картофите за от нашия двор за тези на пазара се съмнявам че е жъзможно да са пълни с нитрати наистина.

# 13
  • Мнения: 27 524
разбира се ч давам(даже предимно) пресни картофи но!!има о защото картофите за от нашия двор за тези на пазара се съмнявам че е жъзможно да са пълни с нитрати наистина.

Основно нитрати трупат червените и наземни зеленчуци  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 4 784
Предимно с пресни картофи готвя напоследък.

Общи условия

Активация на акаунт