Бихте ли си купили апартамент в София?

  • 24 557
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 271
Да, бих си купила, но не в кв.Витоша - там мнооого трудно става озаконяването на жилищата - Акт 16, имам предвид (мой познат работи във ВиК и ми разказва колко е трудно точно в този квартал, имат проблеми с канализацията), а и точно до зоопарка...мухи,смрад през лятото...точно там Не Naughty.
Бих купила в Борово, Бели брези, Стрелбище, в нашия си квартал - ама тук цените саааа.... Tired
Ето на, например до нас строят една кооперация - на първа плоча са, а вече са разпродадени жилищата на цена от 2 300 евро на кв/м ooooh! ooooh! ooooh!

Добре го обмисли Thinking

# 16
  • Мнения: 2 401

Ето на, например до нас строят една кооперация - на първа плоча са, а вече са разпродадени жилищата на цена от 2 300 евро на кв/м ooooh! ooooh! ooooh!


Разпродали, ама друг път  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Вече не. Искам къща на чисто място, искам тревичка, чист въздух Tired Ама къде, къдееее Cry

# 18
  • Мнения: 7 947
Аааа, така ми стана ясно!
Вярно е, че панелните жилища имат по-малко "живот" от тухлата или ЕПК-то, и съответно цената и стойността им е по-ниска. Също е вярно, че огромно значение има квартала, в който човек живее! Щом сегашното жилище си е твое, но мислиш да се устроиш още по-добре - аз съм за Peace Продай го, внеси си парите като първоначална вноска, а останалото изтегли на кредит - при което ще се получи напълно поносима месечна вноска. Аз така бих постъпила и не защото ще оставя на детето си нещо по-добро от панелката, а защото когато хората са млади - могат да поемат подобни действия, след години е много по-трудно. За кв.Витоша, който спомена - аз лично не го харесвам, защото няма изградена инфраструктура и е препълнено със строежи, също е доста далеч от центъра. Бих избрала апартамент в южните райони, Иван Вазов, Гео Милев, Борово, като изключвам Лозенец и Изток - тъй като цените са убийствени, а самите квартали не са чак кой знае колко над другите - с нормални цени като изброените от мен. но разбира се си е лично мнение! В центъра - за нищо на света не бих живяла, защото ценя спокойствието!
Ние живеем в къща и от около половин година разучавам и се интересувам от пазара на имоти, защото имаме идея да се местим. Има нещо друго обаче - новите жилища са без отделна кухня, на което аз много държа, защото си е цяла стая в повече, което би позволило преустройство един ден, ако се наложи, затова ние се оглеждаме за тухлен стандартен- старо стоителство.

# 19
  • Мнения: 13 512

Ето на, например до нас строят една кооперация - на първа плоча са, а вече са разпродадени жилищата на цена от 2 300 евро на кв/м ooooh! ooooh! ooooh!


Разпродали, ама друг път  Wink
защо да е друг път? Мислиш,че няма такива ли?

# 20
  • Мнения: 7 947
Хахаха, те се продават на идеен проект, какво говорим за първа плоча....

# 21
  • Мнения: 4 300
Бих и купих.
Според мен това е решение, което всеки трябва да вземе за себе си и е индивидуално, т.е. съветите на други хора не са особено меродавни.
Трябва да се обмислят:
1. бъдещите творчески планове- деца, работа, пътувания. Трябва да си наясно какво ще ти е необходимо в следващите 5 години да кажем
2. щом си в условия на ограничен бюджет ( а почти всички сме) трябва да си приоритизираш желанията- ново/старо строителство, големина, изложение, тераси, местоположение и т.н. Аз например дори да ме блъснат 1.5 млн евро в челото пак не бих купила къщата до Жози, защото ще ми е леко неприятно целия ми текущ доход да заминава в поддръжка на ненужно голяма и скъпа къща.
Близост до работа, до парк, до детски градини евентуално, инфраструктура, подземен гараж, градски транспорт.
3. стабилна перспектива ли имаш за доходите си - ако си ти на аватара Mr. Green си млада и най вероянто е така

Както виждаш аргумента за децата и наследството го няма , според мен това е архаичен начин на мислене.

# 22
  • Мнения: 2 401

Ето на, например до нас строят една кооперация - на първа плоча са, а вече са разпродадени жилищата на цена от 2 300 евро на кв/м ooooh! ooooh! ooooh!


Разпродали, ама друг път  Wink
защо да е друг път? Мислиш,че няма такива ли?

Знам, че има, но не и в Гоце Делчев. 

# 23
  • Мнения: 7 947
1. бъдещите творчески планове- деца, работа, пътувания. Трябва да си наясно какво ще ти е необходимо в следващите 5 години
Ти жилищен заем за 5 години ли връщаш Shocked  Тук става въпрос за следващите поне 10-15 години според мен, през цялото това време всеки месец даваш, което е доста сериозно! Творческите планове минават на заден план, извинявай, но ако ще взимаш кредит, ще изплащаш жилище и ще и живееш през това време, творчеството и пътуванията са най-малката и най-ненужната грижа!

# 24
  • Мнения: 14 489

Както виждаш аргумента за децата и наследството го няма , според мен това е архаичен начин на мислене.

защо да е архаичен - където и да живеят тези деца няма да им е зле да имат 2-3 апартамента от които да вземат наем. а софия е столица и винаги наемите (на хубавите жилища, разбира се) ще са високи.

# 25
  • Мнения: 7 947
Едно от основните неща според мен за изграждането на характера, манталитета, ценностите и както и да го наречеш са жилището, мястото, средата където се живее!

# 26
  • Мнения: 4 300
Ох.
Конкретно аз не го връщам за 5 години. Но и не живея с мисълта че цял живот ще живея в  едно жилище.
Откакто сме заедно с мъжа ми живеем  в двустаен. Когато планирахме детето купихме 4стаен. Живот и здраве би трябвало да ни е удобен още известно време. След 10-15 години детето/децата ще са поотраснали, съпругът ми евентуално няма да работи толкова много и ще се пренесем в къща. Това са естествените фази на развитие в живота, човек има различни нужди и гледа да си ги удовлетворява.
Да не говорим, че едва ли има човек, който да планира следващите 25 г до стотинка. Получават се извънредни доходи, кредити се погасяват предсрочно, продава се имотът и се купува друг. Нормални неща.

Алегра, ако се обосновавам на тема "Какво е най добре да оставим на децата си" ще трябва да ми платите Laughing Всеки има право на финансови решения.

# 27
  • Мнения: 4 300
Едно от основните неща според мен за изграждането на характера, манталитета, ценностите и както и да го наречеш са жилището, мястото, средата където се живее!
Не се сдържах Laughing Joy

# 28
  • Мнения: 592
От провинцията съм, ама не съм момиче и не ми се дава думата  Confused Crossing Arms жалко, щях да те светна по въпроса...

# 29
  • Мнения: 7 947
Може да не се живее с мисълта, че се робува на едно жилище, но човек трябва да си даде ясна сметка за това, което му предстои при вземане на подобен кредит! А това за предсрочното изплащане и допълнителните доходи на мен лично не ми дава никаква ама никаква сигурност и не влияе на решението за жилищен кредит! Онова, което ще ми позволи подобна стъпка е наличието на сигурен доход, правилно разпределен! Още повече, че не си падам по местенето през няколко години и мисля и правя планове за бъдещето, обичам всичко да планирам и осигуря Wink

Общи условия

Активация на акаунт