Я сега кажете - влязъл прилеп у дома,

  • 26 467
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
какво означава това?
Моя колежка  току-що сподели,че снощи у  тях през вратата на терасата влязло малко прилепче,леко разтревожена е,защото се страхува това да е  лошо предзнаменувание.
Реших да пусна тема, за да бъда полезна и да я успокоя,дано някой знае

# 1
  • Мнения: 649
Носят късмет-няма страшно!

# 2
  • гр.София
  • Мнения: 380
И аз съм чувала, че носят късмет. Даже имам приятелка, която си "отглеждаше" прилепи на тавана и всичко й е наред.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
"Батман се завръща" ?

# 4
  • Мнения: 1 517
А огромен плъх? Даже два. И в още 3 съседски къщи.

# 5
  • Мнения: 191
Добре, че не съм суеверна... Иначе виж какво се случва с хората...

# 6
  • Мнения: 1 517
Добре, че не съм суеверна... Иначе виж какво се случва с хората...

В същия период в офиса ми се разхождаха мишки.................

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Влязъл е прилеп - значи е гонил ония досадни насекоми... гадни комари и дребни мушички...
Би трябвало да му е благодарна.
Прилепите са полезни животни и до един са защитени със закон.

# 8
  • Мнения: 14 654
Ако след прилепа влязат последователно синигер и червеношийка, няма проблем. В рамките на един ден става въпрос.

# 9
  • Мнения: 606
У нас онзи ден влезна муха? Какво означава това?

# 10
  • Мнения: 25 600
Колежката регистрирана ли е тук? Ако е, предупреди я, че ако се държи зле с прилепчето, това е на бан.   Thinking
Да внимава много къде какво пише!  Naughty

# 11
  • Мнения: 649
У нас онзи ден влезна муха? Какво означава това?
Сега ще се появи и Мухоебец!!!!

# 12
  • Мнения: 261
Благодаря ви,знаех си,че мога да получа точна информация от Вас. Отивам да зарадвам колежката.

# 13
  • Мнения: 1 763
Ще те разочаровам- и у нас веднъж беше влязъл прилеп и ми се случи голяма неприятност. Котката ми го хвана и докато не го разкъса на парченца и не го разнесе из целия апартамент, не разреши да и го вземем. После цяла вечер чистих кръв и парчета прилеп. Малко като филм на ужасите стана, но си е самата истина.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
В нас има много мравки  и това адски много ме притеснява. Какво значи ?

# 15
  • Мнения: 25 600
В нас има много мравки  и това адски много ме притеснява. Какво значи ?

Че обичате да ядете в леглото. Мама не ти ли беше забранила, а?  Naughty Mr. Green

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Никога не ям в леглото  Rolling Eyes друго значи

# 17
  • Мнения: 335
Бях веднъж в една панелка нагости.
В банята налетях на гълъб в прединфарктно състояние.
Беше паднал от покрива в шахтата, обща за всички, подредени един над друг апартаменти.
Действието се развива на 4-и етаж, при положение, че има още няколко етажа над него.

Домакините казаха, че не било за първи път. В тези шахти, освен гълъби, хвърчали надолу и доста боклуци от горните съседи. В този смисъл гълъбът беше късметлия, че се беше добрал до там невредим.

Хипнотизирах го, хванах го и го оставих на прозореца в кухнята, за да си ходи откъдето е дошъл.
И в този смисъл гълъбът беше късметлия.


# 18
  • Мнения: 25 600
Никога не ям в леглото  Rolling Eyes друго значи

Значи ядеш на компютъра.  Mr. Green
Пу, не те е срам!  Joy

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Никога не ям в леглото  Rolling Eyes друго значи
На суша е.
А прилепът е на късмет. Не четете ли класиците? Йордан Йовков?  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 742
Баба каза- годеж в къщата, в която е влязъл.

# 21
  • Мнения: 2 448
И у нас е влизал прилеп на старото място където живеех тогава и нито годеж стана, нито късмет.

Ако трябва да гадая по събитията след това, по скоро лошо предзнаменование.

Но в интерес на истината освен, че ми изкара акъла тогава, не мисля, че има някакво мистично влияние.

# 22
  • Мнения: 6 417
Прилепът мъжки ли е или женски?   smile3506

# 23
  • Мнения: 1 212
В нас има много мравки  и това адски много ме притеснява. Какво значи ?

Най-вероятно живееш в къща и скоро не си пръскала с Bio Kill  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 6 797
Веднъж ми се случи, бях бременна с щерката, аз лично се израдвах много, малко, сладко прилепче. Нищо лошо не се случи след това, родих си прекрасно детенце, след това второ...за мен лично е "на добро"... Laughing

# 25
  • Мнения: 505
Това значи, че приятелката ти вероятно живее близо до свърталище на прилепи. Преди години живеехме в Зона Б18, срещу канала, където живееха прилепи. Два пъти влизаше прилеп у нас, и за мое нещастие, бях ужасена. и двата пъти бях бременна...Брррр .....Е, нищо лошо не ни се е случило, освен ужасът, който изпитах...  А и мъжът ми поработи малко повече - гонеше прилепа зад пердетата известно време ...  Joy Сега като се сетя, е смешно .

# 26
  • Мнения: 2 792
 Едно лято цели седем прилепа бяха влезли в нас, през широко отворените прозорци,  нищо особено не се случи от тогава, все тривиални неща.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 105
И у нас редовно влизат. Последния път намерих един умрял в коридора, а преди една-две вечери разбрах и причината - котката. Нагледно видяхме как си хвана един, защото седяхме на балкона. Успяхме да й го измъкнеме от лапите и да го пуснеме. Беше леко ошашавен ама се надявам да оцелее. Интересно беше!

# 28
  • Мнения: 1 533
Бъзикате се вие, но на мен един прилеп ми изкара акъла преди доста години. Късно през нощта, балконската врата отворена, тънко перде пази от нощен добитък. седя си аз на компютъра и изведнъж пердето се издува, сякаш някой влиза отвън. Което е малко невъзможно като за 7-ми етаж. На пода тупна стар, тристагодишен прилеп, освести се и взе да лети из стаята като военен хеликоптер. Огласих квартала с писъци, в тъмния отсрещен блок светнаха поне десет прозореца, а аз се изнесох в единствената друга стая на панелката - кухнята, където спах седнала на един стол.

На другия ден викам един приятел да огледа района. Не можахме да го открием и реших че е отлетял още през нощта. по някое време тръгнах да си обувам кецовете и го намирам свит в едната обувка, спи като пор. Излязох навън и го оставих в едни храсти, но ми изкара акъла това животно. Не знам дали е на късмет, но година след това се омъжих повторно. Рано е да се каже дали е на късмет.

# 29
  • Мнения: 184
Втори ден упорито се опитвам да си спомня в коя книга двама влюбени установиха, че в един и същи ден са влезли прилепи в домовете им (още преди да се познават).

# 30
  • Мнения: 505
ама че романтична темичка стана  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 1 418
И у нас беше влязъл.Брат ми го помисли за врабче.
Майка ми го хвана и го пусна.Незнам дали е на
късмет.Поне за нищо интересно не се сещам.

# 32
  • Мнения: 467
Нямам представа, но са мили животинки, напук на лошата слава. Преди да сменим дограмата си "отглеждахме" едно такова. Живееше от външната страна на прозореца между касата и стената ( в стара кооперация сме) Вечер си излиташе по някое време и аз си му се радвах. Мирно съжителство, дет се викаSimple Smile)

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 01:21 от Winny

# 33
  • Мнения: 385
За мен лично е на смях! Съпругът ми изпитва панически страх от прилепи, а един ни беше нагостил в ателието, в което живеехме преди да станем семейство! Скри се буквално под полата ми и не излезна от там, докато не останахме сами, амъжът ми е над 100 кг! Голям смях, още го подигравам!

# 34
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Щом е на късмет ние трябва да сме големи късметлии, щото редовно ни посещават на 16-тия етаж.  Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 1 891
Ау колко сте безстрашни,как спокойно си разказвате за прилепите,а мен тръпки ме побиват,чак почнах да се оглеждам...Една съседка,както си седяла кротко на терасата и едно прилепче така й беше разкъсало клепача,че я шиха и кроиха доста време.Явно агресивно е било  Mr. Green . Между другото в болницата я изследваха за бяс.Иначе по темата не знам на какво е прилепът.  Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 1 223
Прилепите са сред основните преносители на БЯС, така че не изпадайте в умиление и  не правете опити да ги хващате! В повечето случаи не се разболяват и няма как да се познае, дали са заразени. Ваксинирайте си котките...
Ако влезе прилеп през прозореца, гасете лампи, ТВ - отворете широко прозорците и отидете в друга стая. След като излезе, почистете основно помешението с белина, защото и екскрементите им са заразни!!!

# 37
  • Мнения: 2 161
Който не чете български класици,така е.Режеш главата на прилепа със златна монета,зашиваш я във възглавницата си и това ти носи щастие.

# 38
  • Мнения: 606
Прилепът мъжки ли е или женски?   smile3506
Как ще познае? Едва ли му висят макаричките.

# 39
  • Мнения: 342
какво означава това?
Моя колежка  току-що сподели,че снощи у  тях през вратата на терасата влязло малко прилепче,леко разтревожена е,защото се страхува
Ако се беше случило един месец по рано щях да си помисля,че става въпрос и за моята приятелка,а тя каквато е паника изпаднала в шок.Ами...случва се сега,особено ако живееш на по висок етаж и координатните  са му развалени. Mr. Green
Ще те разочаровам- и у нас веднъж беше влязъл прилеп и ми се случи голяма неприятност. Котката ми го хвана и докато не го разкъса на парченца и не го разнесе из целия апартамент, не разреши да и го вземем. После цяла вечер чистих кръв и парчета прилеп. Малко като филм на ужасите стана, но си е самата истина.
Егати ужаса. Shocked
В нас има много мравки  и това адски много ме притеснява. Какво значи ?
Значи,че тр. да викнеш онези с бутилките да попръскат. Laughing

# 40
  • Мнения: 14 654
Прилепите са сред основните преносители на БЯС, така че не изпадайте в умиление и  не правете опити да ги хващате!
Не знаех, в нас е влизал 2 пъти прилеп. Единия път баща ми донесе , втория път се шмугна през прозореца. И двата пъти никой не е чистил след тях, струва ми се прекалено.

# 41
  • Мнения: 4 585

Егати докъде може да стигне една тема.
Прилепът е бозейник, и макаричките му се виждат.
Дали висят, зависи. От възрастта.
Може да пренасят бяс, ако става въпрос за кръвосмучещи и кръвопиещи
прилепи, каквито у нас все още няма. Нашите се хранят с насекоми.

# 42
  • Мнения: 335
Драстично направо!

Има много други смешки за прилепите.
Аз знам само, че не са "летящи мишки".
Както се казва - роднини са повече на таралежа и къртицата (които са баш-насекомоядите), отколкото на гризачите.
Цял собствен разред заради тях са измислили - ръкокрили.

Понеже темата има и сексуален уклон - прилепите-многоженци добре си преживяват в хареми (изключваме самотниците, естествено, каквито също има).

От всички странни суеверия за тях, много по-интересно ми беше като разбрах, че женските можели да си живеят бременни години наред (с оплодена, но "изчакваща" яйцеклетка) и да подновят бременността, когато им е по-комфортно.
Има го и при други животни това, но от съвсем други разреди.

Колко ли жени-кариеристки им завиждат  Laughing

# 43
  • Мнения: 4 585

В Обединеното кралство са под закрила на закона. Те и у нас са защитен вид,
но в кралството е защитен и сънят им, има глоби за обезпокояване на спящ прилеп.
Така, че ако ще ходите в кралството, стъпвайте тихо. Шшшшт, прилеп спи!
Има поверие, че ако някоя кака не ви връзва, ако опечете част от крилце на прилеп
и й го пробутате стрито в напитка или храна, ще ви върже. Ако сте наблизо, естествено.
Може би някои от вас са яли. По-добре бъдете дащни.

# 44
  • Мнения: 335
...ако някоя кака не ви връзва, ако опечете част от крилце на прилеп
и й го пробутате стрито в напитка или храна, ще ви върже...

Ако знаеш каква е истинската "магия" за връзване според поверието, един мъж да върже на една кака, никога не би отказал на кака.
Хич не й трябва прилеп - "специалната съставка" дето трябва да ти я забърка в някоя манджа си я носи всеки месец по 3-4 дена, може и седмица (при всяка кака - индивидуално)

Има изключително гадни поверия.
Направо настръхвам като си помисля какво може да изяде един нищо-неподозиращ, невинен  мъж от някаква пренавита кака.

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 11:54 от Холограма

# 45
  • София
  • Мнения: 1 223
Прилепите са сред основните преносители на БЯС, така че не изпадайте в умиление и  не правете опити да ги хващате!
Не знаех, в нас е влизал 2 пъти прилеп. Единия път баща ми донесе , втория път се шмугна през прозореца. И двата пъти никой не е чистил след тях, струва ми се прекалено.
На мой познат /метъл с коса до кръста/ му се случи преди десетина години да му се оплете прилеп в косата в една пещера. Имаше драскотини по тила, лицето и врата. Профилактично му биха серия инжекции в корема, разправяше че са изключително болезнени  Rolling Eyes
Предполагам, че рискът е минимален, но го има все пак...
За обща култура: http://www.zoomania.org/content/view/1822/52/

# 46
  • Мнения: 14 654
На мой познат /метъл с коса до кръста/ му се случи преди десетина години да му се оплете прилеп в косата в една пещера.
Joy

# 47
  • Мнения: 2 386
Брр, заради тази тема днес гледах доста изпитателно една приближаваща се към мен улична котка в недобро настроение..  Laughing

# 48
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
На мой познат /метъл с коса до кръста/ му се случи преди десетина години да му се оплете прилеп в косата в една пещера.

В пещера е редно да се влиза с каска, и е нормално там да очаква да има прилепи.

# 49
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Проблем според мен ще има, ако го видиш с главата на горе, значи е припаднал Joy Joy Joy

# 50
  • Sf
  • Мнения: 808
Зависи... Ако "прилепът" е Вал Килмър или Джордж Клууни  Wink

# 51
  • У дома !
  • Мнения: 700
и в нас влезе като бях малка,баща ми го хвана и затвори в буркан-уж да го храня и да му се радвам.Беше му тесничко и бързо умря Sad
Чувала съм две теории-че носи нещастие,а другата-нещастна любов....
Родителите ми се разведоха-лошо за баща ми,защото той го хвана,а аз за момента съм най-щастлива от всякога,но ме е страх защото едва ли не го убих Cry

# 52
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
И в къщи вчера имаше в коридора един кацнал на якето ми. Sick
В познати предната седмица влезли два броя.
Това е сериозно.Не знам дали означава нещо,а и не ме интересува особено,но щеше да изплаши децата,ако му бяха налетели първи. Twisted Evil

# 53
  • Мнения: X
Бях веднъж в една панелка нагости.
В банята налетях на гълъб в прединфарктно състояние.
Беше паднал от покрива в шахтата, обща за всички, подредени един над друг апартаменти.
Действието се развива на 4-и етаж, при положение, че има още няколко етажа над него.

Домакините казаха, че не било за първи път. В тези шахти, освен гълъби, хвърчали надолу и доста боклуци от горните съседи. В този смисъл гълъбът беше късметлия, че се беше добрал до там невредим.
Хипнотизирах го, хванах го и го оставих на прозореца в кухнята, за да си ходи откъдето е дошъл.
И в този смисъл гълъбът беше късметлия.
Преди да сложим метална скара на покрива върху комина и в нашия влизаха много гълъби. Чувахме ги как паникьосани хвърчат из шахтата ... ужасно е. Баща ми отваряше капака и ги примамваше да излезнат и после ги пускахме на свобода. В детството си помня десетки такива случаи.
Редно е хората да слагат някакви мрежи върху комините, за да не се мъчат животинките, а шахтите да се пълнят с гниещи останки.

# 54
  • Мнения: 24
Това е много хубаво вече два пъти в къщи е влизал прилеп.Беше много странно ние живеем в блок терасата ни е остъклена.Влезъл през прозореца минал през отворената врата в  кухнята и застанал пред мойта стая в коридора и аз се събудих в 5 часа сутринта от странните звуци който издаваше.Точно този ден бях на важен приемен изпит в университета.Казаха ми че това е голям късмет и ще ми помогне в приема.Незнам суеверие или не,но аз бях приета.Нека твойта приятелка да се радва ще и се случи нещо хубаво.

# 55
  • Мнения: 10
Прилепите са много симпатични животинки. Аз не знаех, преди да прочета в тази тема, какво поверие има за тях, но се радвам, че са разглеждани под  положителен ъгъл във фолклора. Можеше да са олицетворение на вампири или ... знам ли и аз, но така е добре ... Прилеп е на хубаво  Grinning

# 56
  • Мнения: 2
Здравейте на всички.Аз си имам гнездо на прилеп под ламарина на прозореца и всяка вечер пискат и чукат по ламарината незнам какво да правя малко съвети ако не ви затруднявам
Благодаря ви предварително

# 57
  • Мнения: 194
Преди няколко  седмици в домът на родителите ми също влезна прилеп.

Сестра ми ще се жени bowuu Crazy

# 58
  • Мнения: 2 631
какво означава това?
Моя колежка  току-що сподели,че снощи у  тях през вратата на терасата влязло малко прилепче,леко разтревожена е,защото се страхува това да е  лошо предзнаменувание.
Реших да пусна тема, за да бъда полезна и да я успокоя,дано някой знае

Лошо предзнаменование е, защото като ти умрат в къщата, много лошо и дълго миришат....  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 59
  • Мнения: 712
Абе, хора, вие къде живеете?!
Винаги съм си мислела, че прилепите са създания, които се въдят по пещерите... Или аз съм в грешка  Thinking

# 60
  • Sf
  • Мнения: 808
врабче в комина
през лятото
стигна до кюнците на печката
извадихме го цялото в сажди
сърчицето му препуска, ще се пръсне
пуснахме го навън Simple Smile

# 61
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
В къщи също беше влязъл прилеп миналата година.Имаме рутър и сигналът го е привлякъл -аз с това си го обяснявам.
Само че като незнаех поверието и го изхвърлих навън.Затова се наричал прилеп,защото прилепя парите.На хубаво било да си носиш изсушено крилце от прилеп в портфейла,за да е винаги пълен с пари.Това ми го каза майка ми. Peace

# 62
  • Мнения: 2 631
Абе, хора, вие къде живеете?!
Винаги съм си мислела, че прилепите са създания, които се въдят по пещерите... Или аз съм в грешка  Thinking

Ти си в грешка!  Mr. Green
Живея в панелен блок, прозорците на повечето ни стаи се падат на чупката на блока... Отзад има игрище... Ела да видиш какво става като почне да се смрачава лятото.... Почват да летят в големи кръгове докато стане тъмно..... Поне 20-30 са!!!  Crazy
След това става много тъмно и не мога да видя какво се случва  Joy

# 63
  • Мнения: 712
Ужас!!! Симпатични животинки са, ама все си мисля, че не им е мястото в градовете Sad
Такова животно не ми е влизало в къщата, до момента сме се отчитали само с врабци и лястовици. Гледам да ги хвана преди котката и да ги пусна. Щото последния път когато той (котаракът, имам предвид) ни изпревари, се наложи да разглобяваме цяла стена със секции, щото дзверът се шмугна отзад. заедно с плячката - сакън, да не му я вземем. И щото беше дебел, а мястото - тясно, заседна и ни напред, ни назад  Confused С една дума, за нас врабците не са на късмет, само допълнителна работа ни отварят.

# 64
  • Мнения: 1 492
Уф, снощи гледах по дискавъри за прилепите - вампири. Три прилепа си хапваха от спящ човек и той не ги усеща, защото изпускат упойващо вещество, докато си се хранят спокойно. Бррр.
Хич не са ми симпатични.

# 65
  • Мнения: 4 585
Много интересно, какво привлича даден потребител да ръгне в средата на Клюкарника и да пише в тема, в която последно е писано преди година.
Няма нищо нередно, странно е. Както например съм виждар див заек
да бяга право към ловеца, а той стои втрещен.
Иначе за прилепчетата знам. Защитени са от закона и не носете крилце от прилеп в портофейла си, ами работете.
Няма начин едно прилепче да различи скали и пещери от панелка. Има противоземетръсни ниши между входовете, има нисък таван с отвори.
Надвечер прозорците на панелките светват, нощни пеперуди се насочват към стъклата, комари към мрежите против комари, настъпва удобно време за хранене на прилепите. Такова струпване на насекоми сред природата няма. Защо да го пропуснат? Е, дават жертви. Котараци ги ловят, случва се да влетят в стая с отворен прозорец или врата. Ние сме завзели ареала на животните, не те - нашия.

# 66
  • София
  • Мнения: 7 190
Не успях да изчета всичко.
Писаха ли вече, че прилепите са защитени животинки, и има организации, които се занимават с това да помагат на прилепи?
Позната на моя колежка така отглеждаше едно събудено прилепче (спяли през някаква чст от годината и ако се събудят - умират) у дома си.
Много симпатично същество.
И стига с тези предзнаменования.

# 67
  • Мнения: 4 585
"В Обединеното кралство всички прилепи са защитени със Законите за дивата природа и природата и при най-малкото обезпокояване на прилепа или на мястото, където той спи, може да последва солидна глоба."
Това да го знаете, ако ще емигрирате нататък.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 190
http://www.encyclopedia.bg/enc1/demo/pril/200063.html

И тук е защитен!
Ама няма глоби за жалост.

# 69
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Преди години на нашия таван се беше настанил един
прилеп и все ме стряскаше. Опасявах се да не се удари
в мен. После се сетих, че няма начин да стане. Симпатяга.

Няма нищо нередно, странно е. Както например съм виждар див заек
да бяга право към ловеца, а той стои втрещен.

Това е бил заек плашилище  Joy

Ние сме завзели ареала на животните, не те - нашия.

Вълчо,  smile3501

# 70
  • Мнения: 44
Аз съм на 8 последен етаж и имам хубав изглед. Гледката ми включва и тук споменаваните прилепчета. На свечеряване започват да се появяват и да си ловят насекомки всякакви. Да ви кажа, много им се радвам докато ги гледам как си хвърчат.
Вълкът е прав с написаното за тях.

А иначе у нас засега само гълъби са влизали. Последно мъжа ми така си е разговарял с един гълъб, влезнал у дома и кротнал се в антрето. Изсрал се и после по обратния път се върнал и отлетял. Ха ха... смяла съм се като ми е разправял как го е чакал да отлети.

# 71
  • София
  • Мнения: 7 873
В селото където се е родила майка ми убиването на прилепи и смокове е забранена по родова традиция (не само в нейния род ами в цялото село).
Даже и котките явно са научили това и не позират много с техните ловни способности, ама си спомням веднъж, че вуйчо ми прогони една котка щото я беше уловил да яде прилеп (не че тя се впечатли много де).

# 72
  • Мнения: 4 585
Тотемите на племето.
В нашето село са селските лястовици. На децата се казва, че ако пипат в гнездото, езикът им ще стане пъстър. А ако убият лястовица, ще умре майка им.

# 73
  • Мнения: 776
За мен лично влизането на прилеп носи щастие-
Когато майка ми е била бременна с мен в 8-9-ти месец, през нощта в стаята е влязъл прилеп. Баща ми е събудил майка ми , да я предупреди, че ще се опита лекичко да подплаши прилепа към отворения прозорец, за да може животинчето да отлети по живо по здраво. Майка ми , обаче, която по принцип е ужасно страхлива, започнала да пищи с пълен глас. Излишно е да казвам, че животинчето е отлетяло, по-ужасено и от майка ми  Joy

Родила съм се с миниатюрно изображение на прилеп на лакътя, което ми стои и до ден днешен. Тъмнокафяво е , но е с идеална форма на прилеп, та за мен това е късмет.

Предупреждавам, че ако се опитате да прогоните прилеп, в уплахата си издават страшно пронизителни писъци, но това не означава, че ще ви направят нещо, означава че се страхуват, проявете милост и не ги убивайте, те са полезни! Peace

# 74
  • Мнения: 18
И у нас е влизъл - миналата година по това време. Отврат, много се изплаших, като го видях да лети като някакъв Карлсон около лампата. Разпищях се като безумна Joy Joy

# 75
  • Варна
  • Мнения: 777
Преди години,наши семейни приятели били на гости в техни съседи на 3 етаж в панелен блок.През отвореният прозорец влетял прилеп и се ударил право в нашия познат.Мъдрата арменка от горния етаж казала,че в когото се е ударил прилепът,той ще умре.И човекът умря на следващата година... Cry

# 76
  • Мнения: 4 585
Ти вярваш ли, че прилеп може да се блъсне? То да не е жигули.
Аз съм се опитвал с метла да го ударя и не успях.
Все едно делфин да се блъсне в подводна скала. По вероятно е да е починал от думите на мъдрата арменка.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 777
Да,вярвам.Все едно брат ми да ми го разкаже и да ме излъже.Прилепът влетял в стаята,хората са седяли около масата на разпивка(арменката не е била там) и гадината се хакнала в нашия приятел.Може би е бил ошашавен,а и изведнъж на светло,в неголяма стая,пълна с хора-не знам...Домакинята на вечеринката споделила на следващия ден с арменката и тя казала това нещо.И що да не се блъсне,да прескача като Стефка Костадинова ли?Няма значение,отиде си човекът.А на мен ми се повръща от прилепи,по принцип са ми отвратителни. Sick

# 78
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Цитат
- Хомосексуализмът също не е присъщ само за човека – прилепите са рекордьори в тази област.
Нов рекорд гонят май Thinking
Може пък и да е на хубаво да ти влезе у дома...

# 79
  • Мнения: 1 152
От две вечери идва един и ми оаква терасата! Ако оставя включена лампата пак ли ще идва? Съвсем сериозна съм и уплашена!

# 80
  • Мнения: 17
От две вечери идва един и ми оаква терасата! Ако оставя включена лампата пак ли ще идва? Съвсем сериозна съм и уплашена!

Не се плаши! Може да Ви е смешно, но китайците вярват, че прилепите носят късмет  Simple Smile Символът им за щастие и прилеп е един и същ! 

# 81
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
От две вечери идва един и ми оаква терасата! Ако оставя включена лампата пак ли ще идва? Съвсем сериозна съм и уплашена!
Ще идва още повече на лампа...  Laughing
Съвсем сериозно - прилепите се хранят с насекоми, а ако оставиш лампата, де що има мухички и пеперуди ще се въртят около нея.

Не знам защо приемате с такъв ужас някой, който унищожава досадните мухи, комари и всякакви подобни насекоми...  newsm78

# 82
  • Мнения: 21
 Преди няколко години се натъкнах на няколко прилепа на тавана ни. Бяха влезли през отворения прозорец . Като включих тока започнаха да се въртят около лампата. Много неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт