Пералня в банята

  • 14 631
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 891
Ние ще я слагаме в тоалетната,дали е проблем,няма да има душ,но до нея ще има тоалетна чиния ,мивката и бойлера са в другия край.

Не виждам причини да имаш. Все пак, това е доста "сухо" мокро помещение  Laughing

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
И аз бях пред тази дилема, последно пералнята ще стои в кухнята, ще е вградена и супер тиха. Ще я пускам главно вечер(аз и сега така правя, так ми е по-удобно, а и се пести ток  Laughing ), така че и по-шумна да е едва ли ще се чува през 2 врати и коридор. Така хем няма да скапя уред за 1000лв и нагоре заради каприз(мой не казвам, че при теб е така), хем ще имам място за вана в банята  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 5 178
Ние отделихме 2 квадрата от хола и така оформихме нещо като вграден гардероб в коридора. Пералнята и сушилнята ще са там, а останалото ще е на рафтове за багаж.
У нас пералнята и сушилнята движат почти денонощно и варианта в хола изобщо не е допустим
В банята не е добре, защото новите модели са с електроника, а тя е много чувствителна към влагата

# 18
  • София
  • Мнения: 2 802
Благодаря ви за отговорите!
При нас няма начин пералнята да е в коридора, защото нямаме такъв  Grinning (бутнахме стената към хола, че имаше място колкото да влезе човек), в кухнята пък ще заема място, което ми е недостатъчно и без туй. Единствено в банята мястото под бойлера е неизползваемо и щем не щем ще я вкараме там, какво да се прави...  ooooh! Апартаментчето е доста малко, около 50 кв. и нямаме голям избор за съжаление. Иначе пералнята ми е на повече от 5 год. и е Индезит и досега проблеми не съм имала, но ако е така ще я сменим, просто трябва да се правят компромиси и жертви, няма как.  Hug

# 19
  • Мнения: 5 178
след като сте решили твърдо, направете и нещо като шкаф от гипскартон .
Скоро имаше предаване по Нова за подобен шкаф в банята

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Задължително я затворете в шкаф, проветрявайте често банята, ако имате прозорец най-добре, ако не по-мощен вентилатор+отворена врата след баня, да излиза влагата. Успех  Wink

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
И нашата пералня ще е в банята, но ще правим шкаф и ще я повдигнем на по-високо ниво.
Ще има и душ-кабина

# 22
  • Мнения: 2 891
Щом е така, тогава си купувай само перални с механични програматори. И без това ми се струва, че по-малко се развалят, пък за цената да не говорим  Mr. Green

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Щом е така, тогава си купувай само перални с механични програматори. И без това ми се струва, че по-малко се развалят, пък за цената да не говорим  Mr. Green
То това е основен принцип - колкото по-малко електроника, толкова по-добре  Mr. Green Обаче аз пък се кефя да ми светкат лампи и дисплеи и да е шаренко   Mr. Green

# 24
  • Мнения: 5 178
Щом е така, тогава си купувай само перални с механични програматори. И без това ми се струва, че по-малко се развалят, пък за цената да не говорим  Mr. Green
Проблема е, че електрониката навлиза масово в пералните и след 2-3 години верояно всичко ще е електроника

# 25
  • София
  • Мнения: 2 802
след като сте решили твърдо, направете и нещо като шкаф от гипскартон .
Това също го мислихме, но ще видим колко място ще има и така. Ще заложим на добър вентилатор, ще проветряваме.

Щом е така, тогава си купувай само перални с механични програматори. И без това ми се струва, че по-малко се развалят, пък за цената да не говорим  Mr. Green

Права си  Peace сегашната ми е такава, дано издържи някоя друга и годинка  Praynig

# 26
  • Варна
  • Мнения: 912
Влагата ще и разкаже играта. Вероятно и на ел. свръзките в бойлера. Това е истината. Не веднага, но с времето.
не знам . . .
в гарсониерата на баба ми, откак е гарсониера, бойлерът е точно до душа - дори се мокри като се ползва душа и проблем с връзките не е имало и така вече повече от 30 години
и ние ще слагаме нашата пералня в банята поради липса на място, разчитам на това, че ще има душ-кабина и силен вентилатор

# 27
  • Мнения: 5 178
Бойлерите са оразмерени за монтаж във влажни помещения, пералните НЕ
по тази логика не трябва да слагаме и лампи в банята, но си има специални класове и в банята си имаме влагозащитени осв. тела

# 28
  • София
  • Мнения: 6 950
Нашата си е в банята от 3 години и не е давала ядове. Не е с механичен програматор, а с електронен. Банята ни е с прозорче, така че с проветряването няма проблеми. Точно над нея пък има хоризонтален бойлер, но нито той, нито пералнята се мокрят с вода понеже на душа има преграда.
Дано и вие като нас да нямате никакви проблеми  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 2 802
Душ кабина и ние ще имаме, иначе не бих и помислила да вкарвам пералнята в банята  Peace

Общи условия

Активация на акаунт