Дайте предложения за стабилна проходилка!!!

  • 3 261
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
От кои марки сте доволни и кои са най предпочитани,че ще купуваме а искам повечко информация !Благодаря предварително! Simple Smile

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не сте ли ходили на ортопед?
Спестете си този разход.
Проходилката създава у детето лъжливо чувство за опора, после то ходи на пръсти и много изнася напред центъра на тежестта, криви глезени и тн.
Освен това "стабилна проходилка" няма, децата са изобретателни и все намират начин да направят някоя еквилибристика - травмите от обърнати проходилки са другата неприятна страна.

Най-добре е да си лази и да си проходи, когато е готово. Ако се изправя само, то ще знае колко му тежи дупето и ще пада, като протяга ръце напред да се пази, или ще сяда на пода - упражнение, което с проходилка няма как да научи.

# 2
  • Мнения: 30 969
Аз съм много доволна от проходилката- люлка на Бебе конфорт. Много устойчиваи удобна. Ползвахме я 6 месеца.Препоръчвам я с две ръце.
http://www.martis93.com/component/page,shop.product_details/flyp … uemart/Itemid,42/

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 16:03 от densi

# 3
  • София
  • Мнения: 5 693
Моята е съвсем обикновенна,а дори не знам и марката и но е с 8 колела и доста стабилна! Peace

# 4
  • Мнения: 35 892
бих предложила да НЕ си купувате проходилка - във форума е писано много по темата защо не

# 5
  • Мнения: 2 131
Сега погледнах - на нашата пише "Tommy "J"". Страхотна е, но е купувана от Гърция и не знам дали в България има такива. Основата е изключително стабилна, с осем колелца. Има механизъм, чрез който проходилката става и люлка.
Относно ползата и вредата... Моят син е слаган в проходилка и проходи на девет месеца и половина. Въпреки това смятам, че е напълно възможно проходилката да доведе до забавяне на прохождането. Иначе - за майката е удобство, че може да посвърши нещичко, а и за детето е интересно занимание.

# 6
  • Мнения: 983
Нашата беше Бертони, издържа около 5 месеца интензивно използване, точно докато малкия проходи, но след това вече беше за хвърляне  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 4 005
Аз имам останала от баткото- Chicco-UFО. Абсолютно стабилна е, няма как да падне или да се обърне с нея, но пък е доста широка и по-трудно се научава да взима завоите. А иначе - и аз преди смятах,че няма да си сложа детето в проходилка, но много помага да не пипка където не трябва( широчка е и не му стигат ръчичките) и да си посвърши някоя работа човек. Не е имал никакви проблеми със стъпването и т.н., но пък аз го сложих към 11 месеца някъде. Бебокът съм го слагала 2 пъти за по 5 -10 мин- рано му е, нищо ,че наближава година.

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Взехме на бебо уолкър (леле, таз думичка как изглежда на кирилица написана  Crazy) на Фишър - Прайз. По - малко е от паяците като размер и помага за ходенето по "правилния" - или естествен - механизъм - детето си го бута. Общо взето, не знам какво означава да е стабилен - когато си иска просто сяда на земята и продължава на 4 лапки.

# 9
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ние ползвамхе такава: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_137&products_id=3284

bubanka темата не е за или против проходилките . Eli80 пита от коя марка сме доволни Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз взех на ПЕГ-ПЕРЕГО, за сега не я е обърнала, но чиполино и едно чико ( не помня кое точно, просто бяхме на гости на друго бебе) ги обърна.
Ето я нашата
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/4463
няма как да се обърне с тези изнесени колела.

# 11
  • Мнения: 1 674
и двете ми деца проходиха без проходилка-на 10 и на 11 мес.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 272
Е обаче друг ортопед каза "д-р ... да вземе да изпълни съветите дето ги дава и на другия ден да оперира вместо да "бръщолеви", да види дали са изпълними съветите"...

По темата за мен проходилката е най-малко заслужаващото си за инвестиция от бебешките уреди(изключвам шезлонга и бънджито, които никога не съм ползвала), ползвахме едно Бертони от приятелка и двата пъти за по 1,5-2м.
И двете си деца сложих в проходилка на 10-10,5 месеца, едното проходи на 1 г.7 д, другото на 1 г.1м.5д.
Гледай да е с повече колела има и с 6 и с 8.

# 13
  • Мнения: 148
Само не си взимай Чиполино!Нашата беше такава,подариха ни я роднини,имахме ужасен инцидент с нея-дупките на гащите са много големи и детето ми един ден,като се извърна настрани и му пропадна почти цялото тяло в едната дупка,стърчаха само главата и единия крак,няма да ви казвам ,че побелях от ужас и паника,беше заклещено,та къде изкъртих,къде рязах гащите за да го освободя,слава богу че не счупи нещо.Повече не седна в паяка.

# 14
  • Мнения: 58
Благодаря на всички отзовали се!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт