Диетични и диабетични сладкиши и торти във Варна

  • 5 714
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Диабетиците и хората на диета дълго време са пренебрегвани,относно предлаганите за тях сладкиши в магазините.Това,което има на пазара,далеч не е достатъчно,а и в повечето случаи не е вкусно.Все пак друго си е да си поръчаш и ти торта за рожден ден или просто да знаеш,че има място откъдето можеш да си вземеш прясно изпечено кексче,тортичка или нещо друго,съобразено с твоя хранителен режим.Решила съм да запълня тази празнина в предлагането на диетични и диабетични сладкиши,понеже от години се занимавам със сладкарство и имам възможност да го направя.
Мили дами,много бих искала да споделите мнението си за идеята ми.  chef

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 22:26 от NIKOL2

# 1
  • Мнения: 444
Здравей!
Според мен имаш прекрасна идея и ще си много пробивна с това на нашия пазар, тъй като сега все повече хора започнаха да ползват по-олекотени откъм мазнини храни, както и диетични, абе общо взето по-здравословни. Не само че са нашумели покрай диети и реклами на пълнозърнести закуски например, а просто хората в България започнаха да обръщат внимание и на тези храни, които пък според много други хора нямали вкус. Давам пример с кисело мляко 0,1%, което не било никакво мляко, овесените трици, които не били вкусни или пък ястието без мазнина не струва- майната им на такива изказвания, според мен това пък е много по-здравословно.
Така че, ако наистина направиш такова заведение, първо че ще си една от първите, то всъчщност аз за друго такова незнам и ще е супер интересна идеята, защото това наистина се търси. Просто определи своите таргет групи и се насочи с различни продукти към тях, които да им предлагаш.

Успех!
И ако има развитие, моля те сподели.

# 2
  • Мнения: 8
Аз имам сладкарски магазин,може да го знаеш-на ул."Ген.Киселов" до градинката на медицинския, казва се "НИКОЛ".Днес направих страхотни диетични желирани кремчета с обезмаслено кисело мляко и кайсии и много се харесаха в магазина ми.Другата седмица съм запланувала да правя кексчета с ябълки и мъфини със сметана-разбира се диетични и за диабетици.

# 3
  • Мнения: 444
Магазина не го знам, тъй като не съм от Варна, но това което си направила е страхотно, все пак обаче не забравяй че храните за диабетици не винаги са тези които са и за отслбващите Simple Smile Ти ще си решиш до колко ще разшириш производството на здравословни и диетични храни. Успех!

# 4
  • Мнения: 8
Да правиш храни за хора със специален режим на хранене е много отговорна задача,затова няколко месеца се занимавах с изучаване на храните за диабетици.Всеки може да прочете на табелката на продукта съдържанието и да прецени дали е подходящ за неговото хранене.Аз самата вече трети месец съм на режима на Дюкан,свалих всички излишни килограми и изпробвах върху себе си много десерти,които не нарушиха диетата.Искам и другите да си хапват от любимите сладки неща без угризения.  chef

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 403
Здравей Никол, поздравления за идеята ти.
Тъй като има голяма разлика между "диетични" и диабетични" сладкиши, ето тук можеш да видиш десерти, пригодени за всички видове "протеинови" диети. При Дюкан не се консумират плодове през етапа на отслабване и затова си правим "желирано обезмаслено кис. мляко със степче". За всяка диета си има особености и ще ти бъде трудно да ги обобщиш, но се надявам да се справиш.
А магазинчето ти някъде до сладкарница "Крамер" ли се намира? Тия дни ще взема да го потърся Laughing
Аха, сега виждам, че и си от нашите  Wink и сигурно го знаеш сайта, който ти давам.

# 6
  • Мнения: 8
Благодаря за рецептите,ще ги прегледам.Моята цел  обаче е диабетичното хранене и по-точно сладкишите,тъй като това умея.Диетите са нещо временно,докато за един диабетик ограниченията са за цял живот.

Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 15:25 от NIKOL2

# 7
  • Мнения: 8
Как мога да кача снимки от компютъра си,за да покажа как изглеждат сладкишите!!!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 683
Прочети тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4825.0

После пробвай как ти се получава в тази тема. Успех.  Peace

# 9
  • Мнения: 8
Благодаря!След малко ще пробвам.

# 10
  • Мнения: 8
http://images26.snimka.bg/006224016.jpg кайсиево кремче със желатин
http://images26.snimka.bg/006224011.jpg торта с ванилов крем и сметана
http://images26.snimka.bg/006224005.jpg кексчета с какао и течен шоколад

Всички са приготвени от обезмаслени продукти,пълнозърнесто брашно и подсладител

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 403
Чудесно изглеждат, особено тортата. Наистина ще се наложи в най скоро време да дойда  Crazy

# 12
  • Мнения: 43
Ааууууууу!

Аз съм с две ръце ЗА идеята. С радост ще си купувам диетични продукти. А имам много приятели диабетици, които като чуят за такова нещо, ще умрат от радост.

И ние сме хора бе, и ние искаме сладкиши! Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 403
Може ли да дадеш точен адрес, че днес по обяд обикалях да намеря улицата и като я намерих - от градинката зад Медицинския до Чаталджа минах и не намерих магазина. Не ми се слизаше пак наобратно до Цар Освободител, че вече закъснявах  Sick Може и на лични да ми пишеш, да не стане проблем, че си правиш реклама тук  newsm78

# 14
  • Мнения: 8
И аз искам адреса,че си падам много по сладкото- поне да е диетично. И браво за идеята

Общи условия

Активация на акаунт