Кандидат- студенти 2008год.

  • 19 346
  • 240
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 001
Подадохте ли си документите за ВУЗ-овете?

# 1
  • Мнения: 270
Чакам си дипломата в понеделник Simple Smile Във вторник заминавам да подавам

# 2
  • Мнения: 6 001
Чакам си дипломата в понеделник Simple Smile Във вторник заминавам да подавам
Нали министъра каза на 27. На вас защо чак на 30 ще ви ги дават?

# 3
  • Мнения: 270
Защото  не мислят, че някои ще подават документи за изпити явно...

# 4
  • Мнения: 475
Здравейте отдавна не съм писала  Hug И на нас на 30 ти ще ни дават дипломите  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 001
Здравей  Hug и добре дошла в новата тема.

# 6
  • Мнения: 1 354
Здрасти и от мен
Момичета аз утре ще си взимам дипломата и ще ходя да си подавам документите.Реших обаче,че на изпити няма да ходя,тъй като надали ще изкарам по-висок успех от 5,70,което имам на матурата.Чудя се къде мога да потвърдя тази си информация за двата университета,които ме вълнуват,за да не стане накрая фал с не се явил  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 270
DKNY`, ми виж в сайтовете на университетите. Или ако там няма тази информация потърси някакви връзки с ВУЗ-овете (телефон, имейл) и се свържи с тях да ги попиташ.

# 8
  • Мнения: 270
Да се оплача. Днес отивам да подавам документи за изпит в Ловеч. Бях в 7:30 там (а те работят от 8:30), и преди мен имаше поне 20 човека. Уж до 12:30 приемаха документи само за Варна (ВИНС), но се оказва, че те нямат документи. Чакахме до 9:30 да докарат документи и като разпечатаха плика се оказа, че не са пратили документи за Варна. И решавам да ходя на Плевен там да се записвам. Там се оказва, че очакват документи, но пък чакали 200 човека. И отпада и Плевен. И сега заради тази "невероятна" организация през нощта ще пътувам за Варна, за да мога да се запиша, тъй като в тази държава няма оправия!
Един приятел, с който чакахме заедно, излезе в 13:00 готов с документи и всичко (а сме там от 7:30), друга приятелка е там от 11:30 и в 19:00 е свършила. Как може такова безобразие се чудя. На всичкото отгоре на обяд бяха свършили и документите за В.Търново и за Благоевград, а да са минали най-много 15 човека. Чудя се това бюро за какво е сложено там, като само усложнява нещата.
На всичкото отгоре хората се бутаха, пререждаха и беше пълна олелия!
Та от мен това за сега покрай записванки.Дано поне вие се оправите, а да не сте като мен.Късмет!

# 9
  • Мнения: 6 001
Да се оплача. Днес отивам да подавам документи за изпит в Ловеч. Бях в 7:30 там (а те работят от 8:30), и преди мен имаше поне 20 човека. Уж до 12:30 приемаха документи само за Варна (ВИНС), но се оказва, че те нямат документи. Чакахме до 9:30 да докарат документи и като разпечатаха плика се оказа, че не са пратили документи за Варна. И решавам да ходя на Плевен там да се записвам. Там се оказва, че очакват документи, но пък чакали 200 човека. И отпада и Плевен. И сега заради тази "невероятна" организация през нощта ще пътувам за Варна, за да мога да се запиша, тъй като в тази държава няма оправия!
Един приятел, с който чакахме заедно, излезе в 13:00 готов с документи и всичко (а сме там от 7:30), друга приятелка е там от 11:30 и в 19:00 е свършила. Как може такова безобразие се чудя. На всичкото отгоре на обяд бяха свършили и документите за В.Търново и за Благоевград, а да са минали най-много 15 човека. Чудя се това бюро за какво е сложено там, като само усложнява нещата.
На всичкото отгоре хората се бутаха, пререждаха и беше пълна олелия!
Та от мен това за сега покрай записванки.Дано поне вие се оправите, а да не сте като мен.Късмет!
Олеле ного голяма обърквация. Аз добре, че отидох в петък, защото знаех, че тая седмица ще е лудница. Леле мале добре, че съм отишла от рано. Преди мен имаше 6-7 човека, а общото време прекарано в бюрото беше 4 часа  #Crazy малко нали? Павче дано във Варна да не е така, но едва ли..

# 10
  • Мнения: 270
Ми дори и да е така нямам избор. Затова ще пътувам през нощта, за да съм там в 7ч и да чакам да отворят.

(Май само ние двете си пишем в тази тема Sad ]

# 11
  • Мнения: 475
оо и в Пловдив има проблем с тези документи за Варна свършиха и тука просто не знам,утре ще ходя в София да се записвам за УНСС и мисля да проверя там дали ще мога да се запиша за Варна ако не не знам просто, днес се записах в ПУ само час и половина беше чакането, имаше една припаднала и това е,утре сутринта към София пътувам, целувки и успех на всички и търпение  Hug

# 12
  • Мнения: 270
Подадох си документи във Варна и стана точно за 15 мин. ...

# 13
  • Мнения: 475
а знаете ли дали друг вместо мен може да подаде ако си изпратя всички документи,значи няма опашки викаш, а дали работят събота и неделя?????

# 14
  • Мнения: 270
а знаете ли дали друг вместо мен може да подаде ако си изпратя всички документи,значи няма опашки викаш, а дали работят събота и неделя?????

Би трябвало да може. Ако си се подписала навсякъде, където трябва. Само трябва да си пратиш по дадения човек оригинал на диплома и лична карта. А би трябвало и събота и неделя да работят, тъй като последния срок е понеделник. Ама за това пиши имейл на университета и ги питай. Веднага ще ти отговорят[в смисъл утре де Simple Smile ]

# 15
  • Мнения: 6 001
А би трябвало и събота и неделя да работят, тъй като последния срок е понеделник.
Би трябвало, да. Една съученичка си прати документите по пощата т(на приятеля си, за да я запише в УНСС. Би трябваво и да работят!!

# 16
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 790
Здравейте, момичета. Макар че отдавна завърших, сега кандидатствам.Ходих в Русенския университет във вторник, не мога да ви опиша каква лудница беше там. Излязоха хората почивка от 12 до 13 часа, независимо, че в дъното на един коридор чакахме повече от 100 човека сигурно. Нямаше никакъв въздух, едно момиче дори припадна. Просто такова нещо не ми се беше случвало в живота ми. Никаква организация, абе направо лудница. Желая ви успех и да ви приемат!
А дали трябва лично да се подават документите, до колкото знам, само за педагогическите специалности искат лично присъствие. инъче не.

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 827
извинявам се, че се намесвам в темата ви Embarassed

спомних си подаването на документи във ВИНС-а във Варна през далечната 1998г. и като гледам нещата не са се променили Tired бяхме виснали с 5-6 съученички пред ВИНС-а още в 7:30, раздаваха някакви номерца и си спомням, че моят номер беше 500 и някой си Shocked и се почна едно чакане, обиколихме всички кафенета около университета, междувременно аз ходих на урок по френски, мъка, мъка. победоносно, с подадени документи напуснахме сградата на ВИНС-а към 18ч. bowuu и се сещам, че така се бях отвратила и цялата тази хамалогия, че нито на изпити ми се ходеше след това, нито поскачах от радост, когато ме приеха Tired

пожелавам ви успешна КСК  bouquet

# 18
  • Мнения: 6 001


пожелавам ви успешна КСК  bouquet
Благодарим.... Hug

# 19
  • Мнения: 270
прасунчо, нищо общо с това, което ти казваш. В момента е много добре организирано, хората са много бързи, всичко е просто ок.
Айс, може друг човек да подаде вместо теб. Сигурна съм!

# 20
  • Мнения: 1 354
Аз пък съм съгласна с прасунчо
Такава хамалогия беше и при нас,че това,което ти разказваш направо имам чувството,че бледнее.Ти си била 500 и някой номер,а при нас за един цял ден се пуснаха 5 или 6 групи по 15 човека.Е какво да говорим.В 6:30 сутринта бяхме с моите приятелки оптред да чакаме ред и бяхме от втората група.Другите от вечерта ли бяха там-не мога да знам.
Какво и да попиташ все ми се казваше-3лв. справочник.И накрая се оказа,че за всеки въпрос трябва да си купя справочник.Най-абсурдно беше,когато една от жените,които записваха излезе уж за входящи номера и се върна след 30-40мин с половин кафе и дояждаща някаква принцеса.Е,не е ли абсурдно.През цялото време ни се крещеше като на животни-млъкнете,млъкнете!!!А всеки си шептеше,за да не пречи.Ако попиташ за вода-НЕ,ГУБИШ РЕД!А относно жегата и вонята на пот не е за коментиране ooooh!
Ето,това преживях докато чаках ред да си дам доброволно сто-то лева,които дори не ми стигнаха за два университета!

# 21
  • Мнения: 6 001
DKNY` все едно говориш за моето записване. Толкова много време стоях, е не повече от Павчето, но все пак стоях доста- около 3-4 часа. Отначало вътре имаше 10-на човека, не знам точно, не съм ги броила. След това влязох и аз, бях с един приятел и така чакаме някой да ни каже от къде да си вземем документи, че да попълваме. Чакахме още около 20 минути. На това бюро работеха 3 жени и не можаха да се оправят със 20-на студента. Ако някой попита нещо, казваха: "Справочника е 7 лв.....Справочника е 11лв....и т.н.. Взех си документите ш почнах да попълвам. Ама те всички зяпат наляво и надясно. Няма на спокойствие да си попълниш документите. Трябваше да си взимам справочник за ТУ Варна, защото нямаше кой да ми обясни от къде да взема специалностите и номерата им, за да ги попълня в документите. Искат ми пари за шибан справочник, който и трябваше за 5минути, че няма и 5 минути. За 3 изпита дадох 200лв. това + молби и справочник, че и за бюрото. Както и да. Нямаше да м стигнат парите, хубаво, че имах в излишък- не бяха точно в излишък, бяха предназначени за друго, но карай. Ами ако не бях имала достатъчно...не знам кво щях да правя. Сега на 10 пак трябва да ходя, за да си взимам входящия номер за ТУ Варна.
Вече ми се отщя да ходя на изпити  Tired

# 22
  • Мнения: 270
DKNY`, ти за къде говориш, че това е станало? Аз казвам, че във ВИНС-а беше страшно добре организирано. В тези бюра беше лудница и са под всякаква критика. Чух, че и за УНСС се записваш точно за 15 минути. До колкото знам в университетите си е организирано, но в тези бюра не трябва и заплата да получават.

# 23
  • Мнения: 6 001
но в тези бюра не трябва и заплата да получават.
smile3521 smile3521 така, така   newsm62

# 24
  • София
  • Мнения: 15 990
Успех на изпитите на всички момичета. Да минат лесно и да ви приемат там, където си мечтаете.

# 25
  • Мнения: 6 001
Успех на изпитите на всички момичета. Да минат лесно и да ви приемат там, където си мечтаете.

Мерси. Аз мечтая за две места Търново и Варна....Много раздвоена съм

# 26
  • Мнения: 270
Варна, Варна Simple Smile при мен Simple Smile (ако вляза де)
Aisha, мерси Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 15 990
И двата града са хубави. Преди ....  год. си изкарах безгрижно следването в Търново. Сега май е още по-хубаво.
А като дойдете в София Ани ще ви направи по един маникюр или гел.  Вече почна работа и е много доволна.

# 28
  • Мнения: 6 001
И двата града са хубави. Преди ....  год. си изкарах безгрижно следването в Търново. Сега май е още по-хубаво.
А като дойдете в София Ани ще ви направи по един маникюр или гел.  Вече почна работа и е много доволна.
Е браво на нея.  Hug
Павче във Варна ме очаква апартамент за мен, а в Търново квартира...Клоня повече къв Варна да ти кажа  Peace

# 29
  • Мнения: 475
Ако не стане в Пловдив,Варна ще е и при мен айде към Варна хихиих Party Laughing

# 30
  • Мнения: 270

Павче във Варна ме очаква апартамент за мен, а в Търново квартира...Клоня повече къв Варна да ти кажа  Peace

Ооо, значи ще има къде да спя Simple Smile (Любов, нали ще ме вземеш? Simple Smile )
Айс, и ти към Варна..ще правим клуб на съфорумки Simple Smile

# 31
  • Мнения: 475
Направо една среща да си направим там да  се подкрепяме първи стъпки в самостоятелния живот хихих Hug Peace Laughing (много взех да мечтая)

# 32
  • Мнения: 270
Айс, ако питаш мен идеята е добра Simple Smile толкова време обменяхме идеи за бала, после пък споделяхме за матурите за изпити сега.. няма да е зле и да се видим най-накрая. Ти за Варна каква специалност най-много искаш?

# 33
  • Мнения: 475
Дам ,така е Grinning  Hug Икономика на търговията, а ти? newsm78  утре е първият ми изпит в ПУ

# 34
  • Мнения: 270
Успех утре. Аз искам туризъм Simple Smile

# 35
  • Мнения: 475
Мерси!Много желаещи за туризъм има май, защото питах доста хора ей така като чакам на опашката за записване и много хора искат ,успех ти пожелавам дано те приемат в тази специалност Hug Praynig

# 36
  • Мнения: 6 001
Дам ,така е Grinning  Hug Икономика на търговията, а ти? newsm78  утре е първият ми изпит в ПУ
Успех. Дано се справиш.
Аз спрях да чета. Мисля, че знам достатъчно  Laughing и не се притеснявам за изпитите. Странно. За пръв път съм толкова спокойна, можеби защото съм уверена в знанията си.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 6 863
Момичета, успех ви желая! Peace
Моя син ще кандидатства тук във Варна с оценките от матурите/по АЕ и БЕЛ във ВИНС-а/. В София в ИУ ще бъде на изпити ... там ходи и на предварителен по БЕЛ. И той май не знае къде иска обаче ако може да избира... обича си Варна а София му е интересна естествено. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 6 001
Момичета, успех ви желая! Peace
Моя син ще кандидатства тук във Варна с оценките от матурите/по АЕ и БЕЛ във ВИНС-а/. В София в ИУ ще бъде на изпити ... там ходи и на предварителен по БЕЛ. И той май не знае къде иска обаче ако може да избира... обича си Варна а София му е интересна естествено. Simple Smile

Мерси,  Hug
Успех и на сина ти  Peace

# 39
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Днес е изпита по география в УНСС.

Случайно някой да знае дали теста вече и качен някъде и къде ?

# 40
  • Мнения: 6 001
Днес е изпита по география в УНСС.

Случайно някой да знае дали теста вече и качен някъде и къде ?
Аз не зная, но какъв е този изпит- в момента не си ли на изпит. Не в този момент, а в момента в който си писала в темата.
Днес ми беше първият изпит по БЕЛ тест и мисля, че се справих. Чакам с нетърпение другите два, че да ми се маха това от главата.

# 41
  • Мнения: 1 354
Здрасти отново от мен.
Аз в неделя съм на изпит във Велико Търново.Адски много искам да ме приемат там с маркетинг и ми се струва,че точно това силно желание ще ме провали.Като се сетя за изпита и започвам цялата да се треса.Матурите и предварителните ми бяха толкова безразлични,че не им обръщах никакво внимание и изкарах високи оценки.Сега обаче съм адски притеснена и си мисля,че накрая ще стане така,че няма да изкарам изпита или пък ще го изкарам,но няма да се класирам за маркетинг.Записах 4 специалности.Имам кофти усещането,че ще се класирам за всичко друго не и за маркетинг.Какво да направя,че да спре да ми пука.В момента се чувствам все едно света ще се свърши,ако не запиша специалността,която искам.Много съм напрегната.Не мога да се концентрирам да уча.Започвам да полудявам.Чак нотки на страх усещам... Cry

# 42
  • Мнения: 6 001
DKNY`недей  така бе мила. Всичко ще бъде "ОК". Спокойно. Hug
Аз днес бях на втория си изпит. Този път в ТУ Варна и мисля, че се справих много добре. Варианта на изпита беше същият като този на матурата, без 40-та задача -коментара. Радвам се за това, защото имах голяма подготовка именно за този вариант, както и за този в Търново, но той ще е чак в неделя. Докато за Шумен бях решавала 4-5 теста. резултатите щели да излязат до една седмица, а първо класиране на 29.07, точно на рожденният ден на майка ми, ако ме приемат ще имам двоен повод за празнуване. Отначало малко се притесних като професора каза "След малко ще изтеглим темата"...Викам си" Ква тема...леле", сърцето ми щеше да изфръкне- не че не мога да пиша- аз съм по- добра даже по развиването на теми, ама не знаех, че ще е тема. То даже в нета и в справочника нямаше инфо за това какъв ще е варианта на теста. Аз ако щях да се явявам на тема щях да прочета поне "Тютюн" и "Железния светилник", защото само тях от всичката литература 9-12 клас не съм чела...то и заради тях се сплаших. След това имаше още един момент, когато се сплаших и то беше при попълването на отговорите от черновата върху бланката. Почнах си аз с кръгчета, а преди това в началото бях прочела, че трябва с "х"-чета, ама някои беше казал нещо за кръгчета и то ми е останало в главата- ей така понякога приказките на останалите много те бъркат...И пише то, че ако не е с "х"-че се анулирва работата....Малеее като ме обхвана една паника, хубво, че имаше двама дето не се явиха и ми дадоха едната табличка за отговори.
Абе определено тези два момента бяха кошмарни. Ама всичко мина и съм спокойна. Много ми се учи във Варна.  Party

# 43
  • София
  • Мнения: 15 990
DKNI, успех на изпитите. Щом искаш в Търново - не се притеснявай.
Съветвам те да се запишеш каквото те класират, а след това винаги можеш да се прехвърлиш в желаната специалност. Поне аз така направих преди много години,  сега също става. Важното е да се закачиш за университета, после ще сменяш специалности.
И на всички други желая успех.

# 44
  • Мнения: 1 354
DKNI, успех на изпитите. Щом искаш в Търново - не се притеснявай.
Съветвам те да се запишеш каквото те класират, а след това винаги можеш да се прехвърлиш в желаната специалност. Поне аз така направих преди много години,  сега също става. Важното е да се закачиш за университета, после ще сменяш специалности.
И на всички други желая успех.
Aisha как става това прехвърляне?И колко излиза?Тъй като гледам,че няма такова нещо,за което да не се вземат пари? Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 6 001
DKNY` справи ли се с вчерашният изпит?

# 46
  • София
  • Мнения: 15 990
Не знам колко ще струва. Все пак съм завършила преди .... год. Но знам, че след като те приемат в някоя специалност и започне учебната година се пише молба до ректора. По закон разрешават, ако има свободни места, но като се огледаш на място ще се разберете. Аз бях приета руска филология, реших да се прехвърля история и стана в края на ноември. Даже и 1 семестър не изкарах. Много мой колеги от София бяха приети във ВТУ, след първия семестър се прехвърлиха в СУ. ПИсаха сърцераздирателни молби, тежко сем. положение, болни родители и стана. Парите - ще се разбере кой и колко взема. Важното е да се закачиш някъде, после - на място решаваш. Имаше и нещо с приравнителен изпит след първи курс - като краен вариант.
Успех, момичета!

# 47
  • Мнения: 270
Днес ми беше първия и единствен изпит за кандидатстване във Варна по английски език. Мисля, че се справих. В сряда казаха, че ще излязат резултатите. Тогава ще ви кажа каква съм я свършила.
DKNY`, изобщо не трябва да си притеснена, защото това ще ти изиграе лоша шега. Аз до сега на нито един изпит не съм се притеснявала. Отивам сякаш нищо няма да стане и е много по-добре така. Един-единствен път до сега съм се притеснявала за изпит преди 2 год. и от тогава никакво притеснение, защото тогава много яко се прецаках заради това притеснение. Затова карай по-спокойно..няма да свърши света, ако не влезеш това, което искаш. Като влезеш ще е супер, но недей така да се шашкаш. Пък хората са казали "всяко зло за добро", така че relax, take it easy Simple Smile
Любов, чакаме от теб резултати Simple Smile

# 48
  • Мнения: 6 001

Любов, чакаме от теб резултати Simple Smile
И аз ще чакам. Другата сезмица ще се реши всичко.
Дано, дано, дано, дано, дано, дано да ме приемат
  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig PraynigPraynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig PraynigPraynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 49
  • Мнения: 270
Да ви се похваля. Имам 5.50 на изпита по английски във ВИНС и по география 5.93 от матурата и чакам класирането. Много съм щастлива. Бала ми става 27.28 от възможен 30. Мисля си, че няма как да не вляза на първо класиране това, което искам. Пожелавам същия успех на всички и на есен да си казваме колеги Simple Smile

# 50
  • Мнения: 475
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ  bouquet
pav4eto мислиш ли  newsm78,че и мен ще приемат моят бал е 21.3 от максимален 24 то долу горе като твоят бал( разликата между твоя си и максимума) (аз искам икономика на търговията)много съм притеснена в ПУ по Бълг. език имам 4, и на предварителния и сега  ,и се разочаровах много очаквах по -вече Cry и със сигорност няма да ме примат и остана надеждата във ВИНС-а да ме приемат само

# 51
  • Мнения: 6 001
Изпита в Търново бил продаден. Казали са го по новините.... Rolling Eyes
Още не са излезли резултатите от Търново. Tired
Павче дано, дано да сме "колеги" наесен.  Praynig

# 52
  • Мнения: 270
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ  bouquet
pav4eto мислиш ли  newsm78,че и мен ще приемат моят бал е 21.3 от максимален 24 то долу горе като твоят бал( разликата между твоя си и максимума) (аз искам икономика на търговията)много съм притеснена в ПУ по Бълг. език имам 4, и на предварителния и сега  ,и се разочаровах много очаквах по -вече Cry и със сигорност няма да ме примат и остана надеждата във ВИНС-а да ме приемат само

Айс, здравей. Отдавна не си писала. Ми може би ще те приемат. Аз поне така си мисля. Висок ти е бала няма как да не те приемат. Наистина ти пожелавам успех. Ти най-много във Варна ли искаш?

Малко офф: Аз най-вероятно ще си търся съквартирантка, ако се запишеш и нямаш апартамент там и мислиш да си на квартира пиши на лични Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 354
Здравейте момичета
Незнам как се справих с Търново.Теста беше сякаш сравнително лесен,но не ми се ще да казвам големи думи.Темата на есето ми беше много шибана обаче и си смуках едни простотии от пръстите.Писател по душа съм,а нищо не ми идваше на ума,докато бях в стаята,честно казано и след това,но...

И на мен един познат ми каза,че чул нещо такова,ама незнае дали изпита по бълг.език или по бълг.литература.Вие знаете ли?

Като излезнат резултатите ще пиша.
А иначе чакам и за Тракийския университет,но там чакам направо класирането,така че...

Айде чао за сега от мен.   bouquet

# 54
  • Мнения: 6 001
DKNY` в Търново ти къде беше на изпит. Аз в гимназия проф. Асен Златарев..или нещо такова  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 354
ееее,аз бях в ОУ "Патриарх Евтимий"
То нали са разпределени по входящи номера,та всички в цялата сграда бяха от  Хасково и региона Peace

# 56
  • Мнения: 6 001
ееее,аз бях в ОУ "Патриарх Евтимий"
То нали са разпределени по входящи номера,та всички в цялата сграда бяха от  Хасково и региона Peace

АааХа. Добре. Ти върху коя тема писа? Провери ли си грешките. Във форума на университета има верните отговори. Мойте грешки са 5-6. Да видим какво ще стане. Тия рузултати не излизат и не излизат  Tired
Аз писах върху тая тема: "Едно е да искаш, друго е да можеш, а пък трето и четвърто е да го направиш." Николай Хайтов
Малко си промених мнението за Търновският университет с продадените зпити по БЕЛ и история.. Tired

# 57
  • Мнения: 1 354
Мдааа и аз писах на тази тема,ако това моето можеше въобще да се нарече писане.
Нищо не ми посещаваше главата и буквално си смуках от пръстите някакви простотии.
Какви грешки да проверявам като въобще вече не си спомням какво писах.То стрес,то паника.
Пък и да проверя каквото такова.Оценката няма да си я измисля сама.
А ти каква оценка очакваш?
Какви специалности записа? Peace

# 58
  • Мнения: 6 001
А ти каква оценка очакваш?
Какви специалности записа? Peace

Ами не знам как ще ме оценят... Още и още няма резултати  Tired
А иначе записах:
Психология
Социални дейности
Публична админидтрация
Много малко места има.. Tired Close
Ти какво записа?

# 59
  • Мнения: 475
не ме приеха във Варна 1во класиране Cry

# 60
  • София
  • Мнения: 15 990
Няма страшно, важното е да си жива и здрава. Има и други класирания, други университети, следващи години. Няма смисъл от ядове и съжаление.Все пак тазгодишните абитурентки имате вече 1 успех - взехте си матурите, държавните изпити. Това не е малко. Може да стане на второ класиране или на друго място. Не страшно и ако е чак догодина. Нищо не губиш, почивай сега - 12 год. малко ли са.

# 61
  • Мнения: 6 001
не ме приеха във Варна 1во класиране Cry
и мене  Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Ти къде във Варна искаше?-аз в ТУ... А в Търново имам 2  Shocked не мога да го осъзная още  Cry Cry Cry ако бях от Търново щях да искам да си видя работата, защото съм сигурна коко грешки имам. Не мога да повярвам просто. Толкова много учих, а накрая. Или са ми подминали работата или са писали к`вото им падне. Това е просто ужасно- 43% двойки и една от тях - АЗ ужасссссссссс

# 62
  • София
  • Мнения: 15 990
Спокойно момичета, нищо лошо не е станало.
Пак повтарям важното е да сте живи и здрави, починете си добре.
Матурите малък изпит ли бяха? Всичко ще се нареди, има още  класирания и университети, като не - догодина с нови сили и ще стане.
Моето дете вече има 1 месец трудов стаж и всяка вечер рови в сайтове с декорации на нокти. Не я насилвам да кандидатства. Ако и когато пожелае, тогава.
Няма ли да има море за абитурентки?

# 63
  • Мнения: 6 001
Спокойно момичета, нищо лошо не е станало.
Пак повтарям важното е да сте живи и здрави, починете си добре.
Матурите малък изпит ли бяха? Всичко ще се нареди, има още  класирания и университети, като не - догодина с нови сили и ще стане.
Моето дете вече има 1 месец трудов стаж и всяка вечер рови в сайтове с декорации на нокти. Не я насилвам да кандидатства. Ако и когато пожелае, тогава.
Няма ли да има море за абитурентки?
Това ли работи? Много е интересно.....но за мен СВЕТА СЕ СРИНА  Cry не ме интересува вече нищо  Sad

# 64
  • София
  • Мнения: 15 990
Не може света да се срине от една оценка. Колкото и банално да звуча, още много пъти ще се срива и ще виждате, че винаги трябва и може да се продължи напред. Има много-по страшни неща, нали сте живи и здрави. До октомври пък може да се отвори някаква възможностза записване. После никой не пита на кое класиране си приет.
 Много деца кандидатстват и тук и за чужбина, после освобождават места. Сега университетите  правят няколко приема.
Осъзнай оценката и разбери, че живота продължава.
Какво мисли родителското тяло по въпроса?

# 65
  • Мнения: 6 001
Какво мисли родителското тяло по въпроса?


Ами какво да мисли...Пращат ме в свободнея във Варна, а аз там не искам  Cry Cry Cry

# 66
  • София
  • Мнения: 15 990
Варна е хубав град, ще си изкараш хубаво следването. Ще си имаш студентски живот, догодина пак може да пробваш където те влече.
Има време ще го решите. Важното е отчаяни и тъжни да няма.
Пак  повтарям - щом сте живи и здрави няма страшно.

# 67
  • Мнения: 270
Оценките от изпитите са ми 5.50 и 5.93 и не съм приета във Варна Икономическия на първо класиране..Просто тези хора 7 ли искат да изкарам...Нямам думи, адски съм разочарована, не от себе си, а от тях. Знам, че се справих повече от добре, а сега да не ме приемат..но ще чакам второ класиране. Каквото стане...

# 68
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 827
pav4eto,стига бе! не си приета на първо класиране с тези оценки Shocked как се прави балообразуването?
стискам палци на второ класиране да си приета!!!

# 69
  • Варна
  • Мнения: 6 863
Момичета, да не сте се объркали???
В понеделник на 4ти ще излязат резултатите за първото класиране. Верно, че в лични данни сега надписа е стряскащ и объркващ ама...Кандидат-студентът не е класиран. Това излиза на всички според мен... или е така или де що познавам кандидат студенти не са приети. Пък нали има обявени срокове.
Хайде ще постискаме още малко палци до понеделник. Praynig Grinning

# 70
  • София
  • Мнения: 15 990
Ако така излиза на всички - тези са за съд. Толкова разочаровани деца и родители, толкова изхабени нерви. Наистина - нека да се види черно на бяло и тогава ще го мислите.

# 71
  • Мнения: 1 277
Момичета, да не сте се объркали???
В понеделник на 4ти ще излязат резултатите за първото класиране. Верно, че в лични данни сега надписа е стряскащ и объркващ ама...Кандидат-студентът не е класиран. Това излиза на всички според мен... или е така или де що познавам кандидат студенти не са приети. Пък нали има обявени срокове.
Хайде ще постискаме още малко палци до понеделник. Praynig Grinning

Flash, резултатите от първо класиране във Винса вече са излезли.  Даже има и статистика за минималните и максимални балове.
Ще стискам палци на всички ви Praynig !

# 72
  • Варна
  • Мнения: 6 863
 Shocked Shocked Shocked

Аз съм изумена и объркана. И се извинявам за предния си пост. Тези хора правят каквото си знаят... срокове за какво са сложили като не си ги спазват, не знам.
ОК... значи наистина не са приети децата на първо класиране. ooooh!

Още веднъж успех по-нататък! Simple Smile

# 73
  • Мнения: 475
pav4eto и аз съм разочарована и то много балът ми е 21,3  моите приятелки са приети като балът им е 22,60  и нещо си ,ще чакаме второ класиране,няма как
хахах гледам статистиките ако бях мъж щяха да ме приемат

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 22:57 от ICE_89

# 74
  • Мнения: 270
Аз просто останах без думи. Второто класиране ми е шанса на мен.. надявам се да стане..ако не стане трябва да скоча от някъде, не защото не съм изкарала добри оценки, а точно обратното..Стискаме палци. Имам приети приятели там, дано и ние станем едни от тях Simple Smile

# 75
  • Мнения: 6 001
Аз просто останах без думи. Второто класиране ми е шанса на мен.. надявам се да стане..ако не стане трябва да скоча от някъде, не защото не съм изкарала добри оценки, а точно обратното
О, дано....Мале ужасссссс. Стискам палци на всички Praynig

# 76
  • Мнения: 1 354
Здравейте и от мен.
Не съм приета на първо класиране в Тракийския.
А във Велико Търново имам Добър 3,85. А тази оценка мисля,че за нищо няма да ми стигне.
Записала съм следните специалности: 1.Стопанско управление
                                                                2.Маркетинг
                                                                3.Социални дейности
                                                                4.Българска филология
И четирите специалности съм ги записала задочно.
Продължавам да се моля  Praynig

# 77
  • Мнения: 6 001
Здравейте и от мен.
Не съм приета на първо класиране в Тракийския.
А във Велико Търново имам Добър 3,85. А тази оценка мисля,че за нищо няма да ми стигне.
Записала съм следните специалности: 1.Стопанско управление
                                                                2.Маркетинг
                                                                3.Социални дейности
                                                                4.Българска филология
И четирите специалности съм ги записала задочно.
Продължавам да се моля  Praynig

и ти ли? лелеее ...и ти си отрязана в Търново, но не колкото мен с 2-ка  Cry

# 78
  • Варна
  • Мнения: 6 863
Излезе първо класиране в УНСС София. Моите и двете са приети  Simple Smile..и сина и приятелката му.
уф...отдъхнах си.
Късмет на всички желая от сърце!  bouquet

# 79
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 790
Айде и аз да си кажа. Приета съм в Русе по второ желание- Стопанско управление. Обаче няма да го запиша, първото ми желание е Право и ще рискувам. Няма да се записвам, за да мога да участвам във второ класиране. Между последното прието момиче и мен разликата е 13 стотни. Умирам си от яд... Но дано стане на второ класиране! Praynig

Желая и на вас искрено късмет, момичета. Дано ви приемат това, което желаете! newsm10

И честито на приетите!  Hands Clap

# 80
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 790
Ами в крайна сметка се оказа, че ви излъгах, защото и мен ме излъгаха... Сутринта в Русе излезе едно класиране, вечерта- друго. И ... аз съм приета право! Още не мога да повярвам!
Желая този късмет и на вас! Hug

# 81
  • Мнения: 6 001
Ами в крайна сметка се оказа, че ви излъгах, защото и мен ме излъгаха... Сутринта в Русе излезе едно класиране, вечерта- друго. И ... аз съм приета право! Още не мога да повярвам!
Желая този късмет и на вас! Hug
Радвам се, че си приета  Hug дано и нас ни се усмихне щастието  Cry
Павче, стискам палци и за двете  Praynig

# 82
  • Мнения: 270
Love, стискай, има защо Simple Smile на теб кога ти излиза второто класиране.. На мен на 15 август..до тогава..пфууу ще се поболея.. Sad

# 83
  • Мнения: 165
Момичета вземете и се  успокойте,ще вземете да си докарате някоя болест от толкова напрежение  Crazy ,карайте го по спокойно не е дошъл края на света  Naughty

# 84
  • Мнения: 270
То не е дошъл края на света, ама ако си както мен с оценки над 5.50 и да не те приемат първо класиране и на теб няма да ти е много готино... Проблема е, че имаме хубави оценки, а не сме влезли още.. Simple Smile

# 85
  • Мнения: 165
По принцип не съм чела къде кандидатствате ,но наистина е малко съмнително с такава оценка да не те приемат на 1 во класиране CrazyСпокойно има и второ класиране ще ви приемат.НАДЕЖДАТА умира последна.

# 86
  • Мнения: 6 001
Love, стискай, има защо Simple Smile на теб кога ти излиза второто класиране.. На мен на 15 август..до тогава..пфууу ще се поболея.. Sad
При мен второ е на 5-ти, а трето на 12-ти.  Peace

# 87
  • Мнения: 270
По принцип не съм чела къде кандидатствате ,но наистина е малко съмнително с такава оценка да не те приемат на 1 во класиране CrazyСпокойно има и второ класиране ще ви приемат.НАДЕЖДАТА умира последна.

Да и аз се бях нагласила да съм приета вече, ама хич не съм. Много съм разочарована..ама какво да се прави...

# 88
  • Мнения: 6 001
Много съм разочарована..ама какво да се прави...
И аз съм МНОГО разочарована

# 89
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 790
Някоя от вас май кандидатства в Търново. Класирането излезе. Хайде, похвалете се!

# 90
  • Мнения: 6 001
Някоя от вас май кандидатства в Търново. Класирането излезе. Хайде, похвалете се!
Да бе...Аз и DKNY` . Само, че аз имам 2-ка  Confused Дано да са я приели  Peace

# 91
  • Мнения: 1 354
мнеее и аз не съм приета на първо класиране в Търново и много ме е яд.
Никоя от познатите ми,които са кандидатствали там не са приети на първо.................луда държава  #Cussing out

# 92
  • Мнения: 6 001
Мноооого недоволни има тая година. Мнооого  Sad

# 93
  • Мнения: 270
Така си е.. Много е зле тази година кандидатстването... Всеки се оплаква...

# 94
  • Мнения: 23
Момичета не се притеснявайте. Причината за високите балове тази година във всички Вузове са матурите. На второ класиране баловете ще паднат доста.

# 95
  • Мнения: 6 001
Момичета не се притеснявайте. Причината за високите балове тази година във всички Вузове са матурите. На второ класиране баловете ще паднат доста.
Ей затва не одобрявах матурата за прием....Трябваше всички да се явят на изпит или всички да кандидатстват с матурата. Пф....То по- добре да бях се пробвала с матурата. Тогава щях да вляза още на първо класиране по тая логика  Tired

# 96
  • Мнения: 270
Не е гаранция колко щеше да влезеш с матурата Simple Smile Нали виждаш мен, че с матурата не успях да вляза...

# 97
  • Мнения: 1 354
Ами да,така е.
Аз в Стара Загора на предварителния имам 5 и реших,че ще се класирам там по-лесно с матурата,въпреки че не мисля,че 5 е ниска оценка,но като имам 5,70 ще си го ползвам.И хоп ей ме на с матура-второ класиране и аз все още не съм приета.Но вече не тая надежда за там-само 15 места са.
За Търново все още чакам и се моля,но....
Видях баловете за първо класиране-мноого малко не ми е стигнало,за да влезна с българска филология.А все още не показват баловете за второ класиране. ooooh!

А все пак да запитам-знаете ли университети,които приемат по дипломата.Аз чух за един Киевски,ама слаба информация и не ми се рискува.Вие чували ли сте за някакви?

# 98
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 790

Видях баловете за първо класиране-мноого малко не ми е стигнало,за да влезна с българска филология.А все още не показват баловете за второ класиране. ooooh!



Не  могат да покажат баловете. Те не са ЗА второ класиране, а ОТ второ класиране. Нали не мислиш, че някой си ги измисля тези балове?! Например ако в една специалност местата за прием са 20, то мин. е балът на последния 20 човек, който е приет. Така излиза първо класиране. И приемаме, че следващите с по-ниски балове остават резерви. Ако от тези 20 човека някой се откаже, на негово място влиза човекът, следващ по бал. Това вече на второ класиране. Дано да си разбрала...
Не се отчайвай, щом толкова малко не ти е достигнало! Peace
А тези Киевски, Московски и т.н.- за тях четох в някакви сайтове, че не са легитимни в България. И в "Господари на ефира" бяха давали преди време, че са фалшиви.

# 99
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Здравейте на всички! Чета ви от доста време, догодина имам кандидат-студентка.
Позволявам си да се включа по темата с Киевския университет. Имам приятелка, която учи там... От няколко месеца всички договорни отношения са прекратени и сега едва ли ще получат дипломи завършващите. Не рискувайте! Фалшиви са подобни университети!

Ще използвам случая, че се включих, за да ви попитам дали някой от вас е кандидатствал в Нов български университет? Дали имате някаква информация за минимални балове и класирания?

Успех на всички кандидат-студенти!

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 11:37 от maria.4

# 100
  • Мнения: 22 408
maria.4, сестра ми я приеха в НБУ, първо класиране, първо желание. Психология
Резултатите за първо класиране излязоха в началото на седмицата, но нямам представа какви са баловете.



# 101
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз съм приета на първо класиране  Grinning

# 102
  • Мнения: 270
И аз съм приета на първо класиране  Grinning

Къде? Какво?

# 103
  • Мнения: 6 001
Ти тука ли си? Аз гледам на скайпа пише, че си в Ловеч  Hug

# 104
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Честито на всички, които вече са приети!
Стискам палци за тези, които чакат второ класиране!

Мирама, благодаря! Ще следя форума в НБУ.

# 105
  • Мнения: 6 001
Стискам палци за тези, които чакат второ класиране!
Мерси  Hug

# 106
  • Мнения: 270
Ти тука ли си? Аз гледам на скайпа пише, че си в Ловеч  Hug

Прибрах се Simple Smile А и ти вече разбра Simple Smile

# 107
  • Мнения: 6 001


Прибрах се Simple Smile А и ти вече разбра Simple Smile
Павче тваето второ класиране наближава, нали?  Cry Sad Стискам палци

# 108
  • Мнения: 270
Павче тваето второ класиране наближава, нали?  Cry Sad Стискам палци

Абе чак до другия петък има време.. Ако ги пуснат по-рано в нета ще се хваля или ще ви се оплача..

# 109
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Стискаме палци  Grinning

# 110
  • Мнения: 270

Мерси Simple Smile Има защо Simple Smile

# 111
  • Мнения: 6 001
Има...има. Нужни са ни  Hug

# 112
  • Мнения: 1 354
Аз имам какво да се оплача-тази година,явно няма да бъда студентка.В Стара Загора минаха и трите класирания и аз не съм приета.За мен този университет вече е в челната тройка в класацията за най-корумпирани университети.
А в Търново остава още едно класиране,но щом в откъсания Тракийски не ме приеха,вече не тая надежда,че в Търново ще ме приемат.
Имате ли идея в кои университети тази година се приема по диплома? Rolling Eyes

# 113
  • Мнения: 1 354
А да има някоя от вас кандидатствала в свободния университет във Варна,за да ме светне малко повече по въпроса.
Дали има още прием и какви са семестриалните такси.

А изобщо има ли университет,който да приема само с матура или само с диплома.

Ще има ли незапълнени места?Как става номера с допълването? Thinking

# 114
  • Мнения: 2 708
Само за информация, защото беше споменато бегло за някои доста лъжливи университети, та да няма после "не знам, не чух, не видях".

Дано няма подлъгали се.

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=3055&sectio … 16&id=0000101

# 115
  • Мнения: 1 354
Хайде бе хора,толкова разчитам на вас в този момент.

Krische линка,който си дала е неактивен.

# 116
  • Мнения: 2 708
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=3055&sectio … 16&id=0000101

Много се извинявам, нещо е станало, дано сега се отваря.

# 117
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 790
DKNY`, със сигурност Русенския и Шуменския приемат. Свободния във Варна е с най- високи такси май в цяла България. Правото е 1200 лв на семестър, за това съм сигурна. Другите такси са 5 минимални заплати, ако не се лъжа. Провери в сайтовете на тези университети, там всичко си пише- и за приема, и за таксите. 

Тук ти копирам нещо от Русенския:
До участие в допълнителния конкурс ще бъдат допуснати и такива кандидати, които не са подавали документи за кандидатстване в Русенския университет до този момент. Подаването на документи за кандидатстване и приемането на резултати от конкурсни изпити, положени в друго висше училище (включително и в колеж), трябва да се извърши не по-късно от 16:00 часа на 15 август (петък).


Ето и от Шуменския:
http://ksk.shu-bg.net/i_free.aspx

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 15:57 от Камерън

# 118
  • Мнения: 270
DKNY`, една приятелка си премести оценки от ВИНС във Свободния във Варна. Там наистина са високи такси и до колкото съм чувала са много корумпирани, но пробвай, разучи, да не изпуснеш срока...

# 119
  • Мнения: 6 001
А да има някоя от вас кандидатствала в свободния университет във Варна,за да ме светне малко повече по въпроса.
Дали има още прием и какви са семестриалните такси.

А изобщо има ли университет,който да приема само с матура или само с диплома.

Ще има ли незапълнени места?Как става номера с допълването? Thinking

Миличка аз днес пуснах такса в Свободния във Варна- 63 лева е таксата в Инвест банк.
Срока е до 12- утре. Ако имаш желание да кандидатстваш там им се обади утре рано сутринта и питаи имаш или шанс с пусната такса в последния момент. Седни напиши едно есе. Есето се пуска до 5 дни след пращането на таксата. Избираш си специалностите и подаваш онлайн документите си. Изпита- в случая есето е 39лв- да участваш с есе и отделно 24 за документите онлайн.

И мен не ме приеха никъде, ама аз съм си виновна, защото съм "инат". Писах по една специалност, защото не ми се учи друго. Защо да уча нещо, което не искам. Моите съученици писали квото им падни и сега половината със специалности за учители.

Аз в свободния писах
1 място: Национална сигурност-задочно
2 място: Психология- задочно
3 масто: Публична администрация- задочно
Писах национална сигурност, защото мечтата ми беше това. После от няма и къде се прехвърлих на Психология. Задочно, защото таксата за един семестър е 750лв доколкото знам и не искам да съм в тежест на родителите си. Затова хем ще паботя, хем ще уча. Ако си бях в обикновен университет бих се записала редовно.
При мисълта, че няма да съм студентка откачих. Търсих други варианти, но няма- всичко останало е колежи от които излизаш с полувисше образование.
Късмет!
 Hug

# 120
  • Мнения: 270
Дори и да не те приемат това, което искаш после може да се прехвърлиш. Само изпити ще държиш и готово. В някои университети не става, но в повечето може. Аз каквото и да ме приемат (ако ме приемат) ще запиша, а после ще се преместя Simple Smile

# 121
  • Мнения: 6 001
Дори и да не те приемат това, което искаш после може да се прехвърлиш. Само изпити ще държиш и готово. В някои университети не става, но в повечето може. Аз каквото и да ме приемат (ако ме приемат) ще запиша, а после ще се преместя Simple Smile
Мога ли от Свободния да се прехвърля в ТУ????

# 122
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 790
Не ми се вярва от частен университет да можеш да се прехвърлиш в държавен!

# 123
  • Мнения: 6 001
Не ми се вярва от частен университет да можеш да се прехвърлиш в държавен!
Така ми казаха...Не знам. За това питам.

# 124
  • Мнения: 270
Пишеш молба до ректора и, ако той позволи може и да можеш...Пробвай Simple Smile Ако предложиш "дарение" ще стане със сигурност... За пари всичко става.. Simple Smile може и без пари да стане.. трябва да пробваш Simple Smile

# 125
  • Мнения: 1 354
L 0 V E и аз направих същата грешка.Писах по една две специалности и накрая всякакви глупаци влезнаха,а аз с 5,70 си останах.Днес отивам да се запиша в ЕКИУ.
А впрочем  L O V E не от всички колежи излизаш със средно специално.От ЕКИУ излизаш бакалавър и си си към Пловдивския университет.На дипломата дори ти пише Пловдивски университет.Дано да има още свободни места и направо там се записвам.Направо ми писна вече да се занимавам с такива бумаги.Ама много искам да съм студентка,не искам само средно.Утре и другия ден съм на работа,затова в петък ще ви пиша какво е станало.  Peace

# 126
  • Мнения: 6 001
L 0 V E и аз направих същата грешка.Писах по една две специалности и накрая всякакви глупаци влезнаха,а аз с 5,70 си останах.Днес отивам да се запиша в ЕКИУ.
А впрочем  L O V E не от всички колежи излизаш със средно специално.От ЕКИУ излизаш бакалавър и си си към Пловдивския университет.На дипломата дори ти пише Пловдивски университет.Дано да има още свободни места и направо там се записвам.Направо ми писна вече да се занимавам с такива бумаги.Ама много искам да съм студентка,не искам само средно.Утре и другия ден съм на работа,затова в петък ще ви пиша какво е станало.  Peace

Дано да стане. Аз не съм приета и на трето класира във Варна. Бала е мръднал с няколко стотни. Еххх много се ядосвам. А от Варненския свободен не са получили още парите....Те тия пари да не ги превозват мравки, че не са ги получили.  #Cussing out

# 127
  • Мнения: 270
За парите не можеш да ги внесеш и веднага на секундата да са там. Нормално е да е на следващия или по-следващия ден..

# 128
  • Мнения: 1 354
Ам дано да стане,ама не стана.
Само две специалности са останали и то само редовно.Само дето дадох 40лв за пътни.Много ми била хубава дипломата и незнам си кво и що ама нъцки.Едно местенце дори не можаха да ми намерят задочно.А уж по телефона имало места и ала бала.
Крайно съм разочарована.

А впрочем относно банките.Не е нормално до два-три дни да се отчетат.Нали затова са банки,за да става бързо,лесно и сигурно.Да не сме в каменната ера.Абсурдно е и имаш право да се ядосваш.
Аз започвам да се примирявам с мисълта,че няма да бъда студентка,макар че искренно се надявам да ме приемат във Велико Търново на трето класиране. Praynig

# 129
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 790

Мога ли от Свободния да се прехвърля в ТУ????
Току-що прочетох в един друг форум, че в СУ не приемат преместили се от частни университети, но в УНСС приемат. Така че трябва да се пита в съответния университет, може и другаде да приемат...


pav4eto, стискам палци! newsm10  Утре да се похвалиш!

# 130
  • Мнения: 475
аз не съм приета Sad
pav4eto ти казвай?

# 131
  • Мнения: 6 001
Много съжалявам ICE_89 много...Представям си какво ти е. Аз всеки ден прекарвах в рев  Cry сега имам надежда, че поне в Свободния ще стане. Ще си подам документи и за попълване на свободните места в ТУ...Имам си надежда и за там, но едва ли. Много лошо се получава тази година, толкова неприети имааа  Confused

# 132
ole hora da vi se opla4a kandidatstvah v su specialnost  med rehabilitaciq i ergoterapiq s matura 5.92 po bio i na 2-ro klasirane ne sam prieta
balat mi e 29.76 ot max 30 napravo nqmam dumi
moje li da mi kajete ne6to za svobodniq dali ve4e e priklu4ilo podavaneto na dokumenti?

# 133
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 827
отдавна чета темите ви - и за абит. бал, и тази. позволете на човек маааалко по-възрастен от вас да ви каже на някои от вас, че ако в кандидатстудентската ви кампания бяхте положили и наполовина от усилията, които хвърлихте в обикалянето на магазини и градове в търсене на рокли, обувки и т.н. джунджурии, сега нямаше да разчитате на 3-ти и 5-ти класирания. не сте виновни вие, родителите ви са за бой.
стискам ви палци, все пак. и дано от тук нататък се научите да определяте приоритетите си в живота.
успех!

# 134
da ama kato vidite nqkoq natokana madama vi okapvat o4ite
nz na kolko si izvinqvai ako sam te zasegnala
uspeh na vsi4ki

# 135
  • София
  • Мнения: 15 990
Прасунчо, и аз чета, имам същото дете. Не са виновни  нито те, нито ние - виновно е времето. Помисли, че това са децата на прехода 1989-90 г. - какво детство изкараха - нямаше храна, опашки за всичко. Да не говоря за 12 загубени год. в у-ще, даскалите влизаха в час само, ако нямат по-важна лична работа, изпитваха надве-на три, гледаха да отбият номера. А подигравката в 12 клас  точно с децата на прехода, 2 месеца учителска стачка, мързел и демотивираност след това и накрая матури, на които ги закопаха. Изискванията на матурите и на кандидатстуд. изпити - многократно завишени от минали години. Само и само сегашните министри да докажат, че  ""няма лабаво""/както казваше един друг човек/. Имам поглед и от миналата година от приятели на дъщеря ми - изискванията са завишени, знанията давани от същите учители - намалени.
На момичетата искам само да кажа - живота продължава, и догодина има изпити, ще се подготвят и ще успеят. Може би и ще премислят как да подредят специалностите и университетите. Който иска ще успее. В момента кандидатства и моя колежка, родена 1969 г. - просто сега е решила.

# 136
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 827
права си , Aisha !
но ми се стори, че някои от тях хвърлиха доста усилия в обикалянето по магазини в стремежа си да бъдат най-най за една вечер Tired
още от самото начало на 2007/2008 със стачката беше ясно какъв батак ще последва - матури, кск.
както и да е. не искам да влизам в излишни спорове. просто си изказах мнението като страничен наблюдател.

# 137
  • Мнения: 6 001

moje li da mi kajete ne6to za svobodniq dali ve4e e priklu4ilo podavaneto na dokumenti?

По горе писах, че на 12-ти август приключи. Много съжалявам.
Аз имам шанс още за ТУ ВАрна- попълване на незаетите места...много се радвам..Един лъч надежда в края на тунела. Дано вляза...ако ще и корабостроене  Laughing само да вляза в този университет.... Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Утре ще пътувам за Варна да подавам молбата си.

# 138
  • София
  • Мнения: 15 990
Дано стане, после ще се прехвърляш друга специалност.
А обикалянето преди бала - не е било загубено време. Всяка иска да бъде хубава и да се поглези щом може. Даже ви се радвах и бях тъжна, че Ани не се вълнува и не пазарува толкова.

# 139
  • Мнения: 6 001
Дано стане, после ще се прехвърляш друга специалност.
 
Ами да, ще се прехвърля...Жалко, че чак сега ми идва акъла да запиша всичко в молбата си.
Ще се прехвърлям, няма как. Важното е да вляза, защото много искам да уча в този университет.

# 140
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Здравейте на всички отново ! Стискам ви палци и дано имате късмет! Успех на всички! 

Прасунчо, не можем да искаме от 18-19 годишни деца да подредят абсолютно безпогрешно приоритетите си в живота.
Всеки допуска грешки, но нали по-важното е след това да се поучим от тях.

# 141
  • Мнения: 6 001
Здравейте на всички отново ! Стискам ви палци и дано имате късмет! Успех на всички! 



Благодаря мнооого  Heart Eyes Hug

отдавна чета темите ви - и за абит. бал, и тази. позволете на човек маааалко по-възрастен от вас да ви каже на някои от вас, че ако в кандидатстудентската ви кампания бяхте положили и наполовина от усилията, които хвърлихте в обикалянето на магазини и градове в търсене на рокли, обувки и т.н. джунджурии, сега нямаше да разчитате на 3-ти и 5-ти класирания. не сте виновни вие, родителите ви са за бой.
стискам ви палци, все пак. и дано от тук нататък се научите да определяте приоритетите си в живота.
успех!
Значи 1-во да отбележа, че пето класиране няма никъде! Щеше да е хубаво да има, но няма!
2-ро...Това, че сме обикаляли по магазините не значи, че не сме учили и сме си губили времето само с приготовлиния за "една вечер".
3-то....Не намирам вината в родителите на никого, защото всеки един родител е заинтересован от децата си! Едва ли има някои, които да не му пука какво ще стане с детето му. Какво трябваше да направят според теб? Да отидат и да ни купят местата в университетите ли?
4-то... Не мисля, че  тук пишештите момичета...момчета нямаме Mr. Green не могат да съумеят да подредят приоритетите си в живота.
Това, че някои от нас са писали по една, две или три специалности, не значи, че не са на ясно какво искат. Аз може да съм писала по една специалност в университетите, но съм на ясно какво искам да уча и да работя дай боже сле време. Защо да се записвам за нещо, което не желая? не виждам смисъл.

Айде здраве от мен.... Tired

# 142

moje li da mi kajete ne6to za svobodniq dali ve4e e priklu4ilo podavaneto na dokumenti?

По горе писах, че на 12-ти август приключи. Много съжалявам.
Аз имам шанс още за ТУ ВАрна- попълване на незаетите места...много се радвам..Един лъч надежда в края на тунела. Дано вляза...ако ще и корабостроене  Laughing само да вляза в този университет.... Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Утре ще пътувам за Варна да подавам молбата си.

mersii i az taka si misleh oba4e da pitam vse pak
az sno6ti vlizah v saita na svobodniq oba4e za taksite ni6to ne namerih
popjelavam ti uspeh za tu i dakaje6 kakvo e stanalo
a ti ot kade si vsa6tnost?

# 143
  • Мнения: 6 001

mersii i az taka si misleh oba4e da pitam vse pak
az sno6ti vlizah v saita na svobodniq oba4e za taksite ni6to ne namerih
popjelavam ti uspeh za tu i dakaje6 kakvo e stanalo
a ti ot kade si vsa6tnost?

За въпроси...скайп: ГаБиТо™ ..
Мерси за пожеланието.  bouquet

# 144
  • Мнения: 270
Айс, не съм приета Simple Smile Ще ходя да подавам документи за колежа към ВИНС-а и там да пробвам..пък ако и там не стане, здраве да е.
прасунчо, смяташ, че не сме добре подготвени. Кажи ми тогава как като изкарах 5.50 по английски и 5.93 от матурата по география, с диплома 5.60 и не влязох на второ класиране??? Като чак толкова сме обикаляли по магазините за дрехи... Мислиш си, че родителите ми не са ме карали да уча..лъжеш се..Просто заради някой тъпанар, на когото баща му е платил да влезе и ми е взел мястото..ето затова не съм вътре.. Защото цялата ни държава е такава..корумпирана...
Любов, стискам палци нали си знаеш Simple Smile

# 145


Мерси за пожеланието.  bouquet[/b]
[/quote]
zn li i az dosta plakah kato razbrah 4e ne sam prieta daje ve4er zaspivam s uspokoitelni ama 6te svikna Cry
vsqko zlo za dobro
no sam ubedena 4e vs 6te se naredi 6tom taka e stanalo taka e tr da stane
vs e kasmet i vi go pojelavam ot sarce za6toto znam kakvo e da ne si priet mn mn mn gadno
napravo tiq vuzove ni sysipvat psihikata

# 146
  • Мнения: 6 001

Любов, стискам палци нали си знаеш Simple Smile
Знам, знам... И аз на тебе  Praynig Утре съм във Варна, да видим ко ще стане.   Peace

# 147
  • Мнения: 270
Поне се окъпи в морето Simple Smile да има нещо, което да знаеш, че ще стане Simple Smile

# 148
накрая матури, на които ги закопаха. Изискванията на матурите и на кандидатстуд. изпити - многократно завишени от минали години.

С другото в поста съм съгласен, но това което съм цитирал - абсурдно е!
Матурата беше като за първа година нарочно лесна и всички преписваха!! А после хоп - в университета с 6 от матурата, на която си преписал.

# 149
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Omfg, не си прав, защото никой не знаеше предварително критерии, изисквания. Ако матурите са били лесни за тези, които ходят на частни уроци или са знаели ориентировъчно „що е то матура?”, то за другите си беше изпит в истинския смисъл на думата.
И да отбележа, че не навсякъде се е преписвало … не слагайте всички зрелостници под общ знаменател…
Хубав ден!

# 150
  • Мнения: 270
Матурите изобщо не бяха трудни..Ако си бил в час и си слушал без проблем си я взимаш..Вярно е, че аз съм ходила на уроци по география и ми беше лесна матурата..Но по БЕЛ дори в часовете не съм слушала и пак изкарах 5...не бяха трудни матурите..а и критериите за оценяване бяха занижени, защото сме първите опитни зайчета. За тези, които им е била трудна матурата за мен те не са влизали в час и им е било все едно с колко ще я вземат.

# 151
  • София
  • Мнения: 15 990
Само за информация - за матурата по философия имаше само два примерни теста.Даже и тук от форума момиче ме питаше какво учи Ан  Преди изпита и учителката не знаеше какво ще дадат. Ани го изкара с добър успех.
И аз държах матура - на 15,09 в 11 тогава клас се знаеха въпросите и за писменния и за устния изпит по математика. Разработих си ги, научих си ги изкарах.
Децата просто са съсипани от това безвремие и безхаберие. Важното е, че всичко свърши, дипломираха се. Висшето - ако не сега, догодина ще се подготвят по-добре и ще успеят.

# 152
  • Мнения: 6 001
Подадох си молбата в ТУ....Писах около 15-тина специалности.
Толкова места имаше, толкова писах. Реших този път да не се лъжа само с една
За молбата ми взеха 15лв.  Whistling тая държава гледа само как да ни ограбва.
Ако не ме приемат ще си умра от яд...че и пътя ми до там.
Поне се разходих и посетих новия- вече не нов....МОЛ във Варна.
От специалностите ми махнаха Корабоводене, защото трябвало да държа изпит по английски език.
Дано има хора, които се откажат след трето класиране, че да мога да вляза.

# 153
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 790
Ако все още не сте приети никъде, копирам това от Русенския университет:

До второто класиране на допълнителния конкурс за попълване на специалностите:

Редовна форма на обучение:

    * 035 - Математика и информатика
    * 031 - Информатика и информационни технологии
    * 043 - Физика и информатика (филиал Силистра)
    * 047 - Химични технологии (филиал Разград)
    * 048 - Биотехнологии (филиал Разград)
    * 049 - Технологии на храните (филиал Разград)
    * всички инженерни специалности

Задочна форма на обучение:

    * 031 - Информатика и информационни технологии

ще бъдат допуснати и такива кандидати, които декларират готовността си да използват оценката си от държавния зрелостен изпит по български език и литература или оценката си от конкурсен изпит по български език за формиране на състезателен бал. Декларирането на тази готовност в учебен сектор и внасянето на корекции в реда на желанията трябва да се извърши не по-късно от 16:00 часа на 22 август (петък).

# 154
  • Мнения: 89
Момичета,здравейте и от мен  Hug !
Не съм писала много време и сега ще ви разкажа ..аз в ПУ на първия изпит имах 5.00,а на втория 5.30 записах макроикономика и маркетинг единствено (разбира се,5 и 30 не ми стигна за първо класиране и изобщо не се записах за 2-ро).Oще април ми беше щукнало в главата да уча в БСУ и така и направих.Записах си се там,ще уча бизнес администрация (сега не ме нападайте),остана да си намеря квартира  Peace  (много се радвам,че не кандидатствах в сумати унита както мн мой познати и хвърлиха по 300-400 лв. само за записване)
Целувки!

# 155
  • София
  • Мнения: 15 990
Честито, Наничка. Пожелавам ти да си взимаш лесно изпитите и да изкараш хубави студентски години.

# 156
  • Мнения: 89
Aisha  Hug благодаря ти мила!

# 157
  • Мнения: 6 001
Момичета приеха ме навсякъде- и в Свободния във Варна и в ТУ Варна.... Laughing Laughing Laughing Grinning Simple Smile
Каква ирония на съдбата...В последният момент да ме приемат навсякъде....

# 158
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
хе-хе, браво на теб   bouquet

# 159
  • Мнения: 6 001
хе-хе, браво на теб   bouquet
Hug Hug Hug Heart Eyes
Не мога да си намеря място от радост....

# 160
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да, знам какво е  Laughing

# 161
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Честито и от мен, любов !   bouquet

Ти какво ще избереш - ТУ или ВСУ?

# 162
  • Мнения: 6 001
Честито и от мен, любов !   bouquet

Ти какво ще избереш - ТУ или ВСУ?
ТУ разбира се....
Не ми се става полицайка  вече Laughing

# 163
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Браво! Пожелавам ти лесно вземане на изпитите !
 

# 164
  • Мнения: 6 001
Браво! Пожелавам ти лесно вземане на изпитите !
 
Благодаря  Hug  bouquet

# 165
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 790
ЧЕСТИТО!  ura  УСПЕХ!

# 166
# 167
  • София
  • Мнения: 15 990
Браво, Любов! И на тебе пожелавам лесно изкарване на изпитите и весели студентски години.
Сега чакам и другите момичета да се похвалят, че са студентки.

# 168
  • Мнения: 270
Подадох документи за Колеж по Туризъм във Варна. На изпит съм във вторник по професионална пригодност и на 5 септември - устен по английски. Преместих си оценката от ВИНС-а по английски език(писмен). От дипломата ми взеха оценката по БЕЛ (5,25) и по английски език (6,00). Остава да ми стискате палци и дано ме приемат. newsm17 Praynig

# 169
  • Мнения: 89
pav4eto  , стискамеееее  Praynig

# 170
  • Мнения: 6 001
Aisha благодаря ти...  Hug Heart Eyes
pav4eto нали знаеш, че аз не съм спирала. За тебе винаги.  Peace Hug Heart Eyes hug
Какво стана с Айсчето?

# 171
  • Варна
  • Мнения: 6 863
Павчето, стискам палци всичко да е о.к. ! Praynig
Любов- честито!  bouquet Каква специалност?

# 172
  • Мнения: 6 001
Павчето, стискам палци всичко да е о.к. ! Praynig
Любов- честито!  bouquet Каква специалност?
Мерси. Спецалността я смених. Беше социален мениджмът. Сега е Корабни машини и механизми. След първата година ще се преместя в Компютърни системи и технологии. Като ще имам две образования- едното Британско и е Компютърен инженер. Ще уча ВИСША математика. Нищо че с математиката съм на ВИЕ, но с частни уроци ще се справя толкова 1 година. Ще я избутам някак си. Защото не мога от хуманитарен факултет да се преместя за компютри.

# 173
  • Варна
  • Мнения: 6 863
Добре си го измислила.Не се плаши от математиката, ходи на упражнения и лекции и ще я научиш, спокойно! Аз завърших преди 100 години ТУ тук/не, че после не си доучих във Винс-а де Laughing/ и се справих с математиката без проблеми, а не е като да съм била някоя отличничка. Дори една от малкото ми 6ци там е по ИГМ/2ри курс - избрани глави (гадости) от математиката/.
Успех на всички с намирането на квартири или с общежитията, надявам се квартала ни да ви хареса и града да ви хареса и да останете завинаги тук!
Също се надявам моето момче да не остане в София обаче а след 4-5 години да си се прибере насам.  Hug

# 174
  • Мнения: 6 001
Добре си го измислила.Не се плаши от математиката, ходи на упражнения и лекции и ще я научиш, спокойно! Аз завърших преди 100 години ТУ тук/не, че после не си доучих във Винс-а де Laughing/ и се справих с математиката без проблеми, а не е като да съм била някоя отличничка. Дори една от малкото ми 6ци там е по ИГМ/2ри курс - избрани глави (гадости) от математиката/.
Успех на всички с намирането на квартири или с общежитията, надявам се квартала ни да ви хареса и града да ви хареса и да останете завинаги тук!
Също се надявам моето момче да не остане в София обаче а след 4-5 години да си се прибере насам.  Hug
не е трудна казваш?

# 175
  • Мнения: 270
Оооо, Варна си ми харесва на мен.. стига да вляза ще си стоя там Simple Smile Simple Smile

# 176
  • Мнения: 6 001
Оооо, Варна си ми харесва на мен.. стига да вляза ще си стоя там Simple Smile Simple Smile
Павчо къде се губиш. Два дена не мога да те засека в скайп-. Вече ми домъчня за тебе.  Crossing Arms

# 177
  • Мнения: 270
Love, абе гаджето ме води по разни реки и за това ме няма два дена.. Току-що видях, че е излязло 3то класиране във ВИНС-а и съм приета. Икономика на индустрията е специалността, но аз няма да запиша. Решението ми е Колежа по туризъм и ще отида там на изпити и така.. Дано там стане..Не ми се занимава с прехвърлянки и четене като побъркана за хиляди изпити. При положение, че от колежа (ако вляза) излизам бакалавър.

# 178
  • Мнения: 270
Имам ново решение Simple Smile Ще запиша тази специалност, която съм приета и пак ще си кандидатствам в колежа. Ако ме приемат в колежа ще се запиша там, ако не ме приемат ще карам във ВИНС-а. Така е по-сигурно..Горя със 125 лв за семестър, но по-добре 125 лв от колкото една година да чакам, за да кандидатствам пак..

# 179
  • София
  • Мнения: 15 990
Правилно, новото решение ми харесва. За туризма - не ми се говори след много год. работа в системата. Не залагай на обучение, всичко това го правят и хора без образование и 2 говорими езика. Не е голяма философия да си администраторка в хотел или организатор в някоя фирма. Всичко се учи в процеса на работата. А за развитие на  собствена фирма са необходими само познанства в бранша/хотели, ресторанти, екскурзоводи/. Като поработиш малко и се огледаш - си готова. Изучи си икономиката и после пак си работи в туризма, ако ти харесва.
Е, това е само съвет не реклама.

# 180
  • Мнения: 1 277
При положение, че от колежа (ако вляза) излизам бакалавър.

Павче, бакалавър от колежа не е равносилно на бакалавър от университета. Аз бих се присъединила към съвета на Аиша. Все пак- ти си решаваш. А ако наистина искаш да учиш в Колежа- успех на изпитите!

# 181
# 182
  • Мнения: 270
Получавам бакалавърска степен, но се води професионален бакалавър, а след това се учи 1 година в университета и получаваш академичен бакалавър. А също така след колежа може да се запише направо магистър. Иначе туризъм съм учила 4 години. Завърших паралелка "Организация на хотелиерството". И като гледам предметите, които се учат се препокриват с някои, които съм учила в гимназията. Записвам в университета..пък ще видим какво ще стане.. Simple Smile

# 183
  • Мнения: 1 354
Здравейте и от мен  Grinning

честито на приетите   bouquet

И аз се присъединявам към вас.
Записах се в медицинския в Стара Загора със специалност Социални дейности.Гледах учебната програма и гледма,че ще уча изцяло и само медицина,затова след първия семестър или ще се преместя в друг вуз или ако ми хареса направо специалност медицина.Така и така ще я уча поне лекар да стана.  Laughing

Някой има ли идея защо уча такива неща като социални дейности не се занимава с медицина по принцип?  Rolling Eyes

# 184
  • Мнения: 6 001
Днес се записап в Ту Варна, специалност Корабни машини и механизми, като след първи курс ще се изместя, защото много не ми харесва.
Казаха ми, че след втори курс мога да запиша второ исше в същият университет, което ще ми излези по евтино. Естествено ако мога да се справям с всичкото това учене.
Много ме разкарваха неска. Ходих до транспортна болница, после до психичната...Взеха ми 60лв. за едно медицинско...Въпреки че си носих от тук. То трябвало да е от Транспортна болница... ooooh!
Вече официално съм първокурсничка. Държавният ми изпит ще е по Английски език, от това си мисля, че ще се набляга много на него.
Очните ми започват на 8 септември...
Радвам се, че вече съм студентка. Въпреки че продължава да ме плаши тая математика.  Sad

# 185
  • София
  • Мнения: 15 990
Честито, студентке! Математиката - ще се справиш. Все пак изпита е върху това, което учите.
а не дава Господ, но има и поправителна сесия, все ще го избуташ.
DKNY, фубаво ще запишеш медицина. Но помисли ли за упражненията и практиката - дари ще издържиш да гледаш кръв, операции, аутопсии в моргата? Имах съседка, учи 2 год. медицина и накрая кацна н Търново и започва  история от първи курс. Учеше момичето, но упражненията и бяха смърт. Сега работи в  националния исторически музей.

# 186
  • Мнения: 1 354
Абе аз захвана ли се с нещо няма начин да не го изкарам.Тука въпроса е дали ще ми хареса или не.Никога не съм мислила да се занимавам с медицина.Те за това хората са казали,че не знаеш какво ще ти поднесе живота.Гледах тази специалност в Софийския съвсем други неща се учат,затова се надявам да не е това,което прочетох в сайта на Тракийския.Е,другата седмица ще стане ясно с точност. Laughing
Ама както казах доволна съм,че съм в играта.От тук нататък вече е по-лесно мисля.Пак ще има трудности най-вероятно де.Не съм видяла нещо в този живот дето да става по мед и масло,но все пак си мисля,че ще е по-лесно.Ако не ме устройва като цяло нито медицината,нито социалните дейности ще се преместя в друга специалност,в друг университет дори ако искам.Мога да изгубя една година,но съм вътре.А не отвън и молейки се да имам 5 на изпита.Този кошмар не искам да го преживявам пак. Laughing

# 187
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 827
DKNY`, отдавна не те бях засичала. радвам се за теб! успех и късмет занапред! дано имаш най-безгрижните и щастливи студентски години!!!

# 188
  • Мнения: 1 354
прасунчо права си.Много време не съм влизала.Ама нали 20 дни имам очни и си ги изработвам в аванс,защото искам да си взема заплата и за двата месеца.А тук не ми е удобно да отварям и да пиша,въпреки,че компютъра си е само за мен.Като имам клиенти се вижда,защото е до мен всъщност,а не срещу мен самия монитор и само когато нямам хора(като сега)си позволявам да пиша.

Никоя студентка не се похвали започна ли работа,не започна ли?С какво ще се занимава през студентските години или само ще учи.... Whistling

# 189
  • Мнения: 165
И аз вече съм студентка-История  Simple Smile

# 190
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 790
Честито на всички приети! Heart Eyes
Ех, много преживяхте, момичета!
donatella_, ти къде си приета?

# 191
  • Мнения: 165
Нов български  Heart Eyes

# 192
  • Мнения: 270
Днес се записах във ВИНС-а, т.е. и аз съм вече студентка. Също така мина и изпита в Колежа по Туризъм и утре излизат резултатите. Изпита беше точно 5 мин и ме разпитаха за мен и за града ми и как не съм влязла с оценка 5.50 по английски във ВИНС-а Simple Smile Това от мен за днес. Другия петък е изпита по английски в колежа... Simple Smile

# 193
  • Мнения: 270
От изпита вчера имам 6.00 Simple Smile

# 194
  • Мнения: 165
 smile3501 браво на теб

# 195
  • Мнения: 270
Успях да омая изпитващите Simple Smile Да се надяваме да стане така и на изпита по английски Simple Smile

# 196
  • Мнения: 165
Пожелавам ти успех и стискам палци  Peace

# 197
  • Мнения: 270
Thank you very much Simple Smile

# 198
  • Мнения: 475
Ехо бях на море,сега се връщам и веднага да се похваля,приета съм в ПУ-то математика на трето класиране,утре ще се записвам,след първият семестър ще се прехвърля после друга специалност,целувки и успех на всички  bouquet Peace Heart Eyes

# 199
  • Мнения: 270
Айс, на трето класиране във Варна не си ли приета?

# 200
  • Мнения: 475
не знаех,че ще има такова класиране и сега проверих не съм приета, а ти? днес се записах вече в ПУ-то не е кой знае какво, но ми е по-добре,поне имам шанс да се прехвърлям после

# 201
  • София
  • Мнения: 15 990
Айси, честито и на тебе. Записвай се сега, а после ще се прехвърляш. Ако пък ти върви математиката - учи си я. Представи си колко ще си търсена за частни уроци после.
Успех на студентките.
Ние също се хвалим - работи усилено, маникюр, педикюр взима вече втора заплата и бакшиши всеки ден. Доволна е, аз също. Да избута 13 клас и после ще видим.

# 202
  • Мнения: 270
не знаех,че ще има такова класиране и сега проверих не съм приета, а ти? днес се записах вече в ПУ-то не е кой знае какво, но ми е по-добре,поне имам шанс да се прехвърлям после

Приета съм да..записах се даже, но кандидатствах в колежа по туризъм (казах по-рано в темата) и ако ме приемат там, ще се запиша.

# 203
  • Мнения: 475
Браво на теб!  bouquet на мен гледах 20 и няколко стотни не ми стигат за най-ниският бал ,то с матурата са много високи баловете Close

aisha  bouquet

# 204
  • Мнения: 165
 spam2  ICE_89 много ти се радвам на снимката  Heart Eyes много сладка  Hug

# 205
  • Мнения: 270
Айс, то с тази матура е много прецакана работата в икономическия...направо нямам думи..и сега гледах, че имат допълнителен прием. Някакво момче е влязло с бал 14.44 икономика на търговията. Явно толкова свободни места има, че е влязъл с такъв бал...

# 206
  • Мнения: 475
donatella мерси мила  bouquet
pav4eto свърши вече в ПУ ще уча,  и то математика ужас,нищо първия триместър ще издържа и после ще се прехвърля ако одобрят деканите,успех ти пожелавам и да пишеш какво е станало  Hug
aisha bouquet

# 207
  • Мнения: 270
Айс, благодаря ти Simple Smile Успех с математиката Simple Smile
В петък съм на изпит за колежа. Този път събеседване на английски Simple Smile стискайте палци Simple Smile

# 208
  • София
  • Мнения: 15 990
Сигурна съм, че ще издържиш изпита. Много успехи от нас.

# 209
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
днес се записах вече в ПУ-то не е кой знае какво, но ми е по-добре,поне имам шанс да се прехвърлям после

Честито и от мен! Желая ти много успехи!

# 210
Хора,дайте и на мен някакъв съвет  Flutter Приеха ме във ВУ'Земеделски Колеж' - Търново,но сега имам шанс да се класирам и в университета,където до 3-то класиране не ме приеха,но излязоха свободни места...да се записвам ли там като се има в на предвид че има само ч от моите специалности,и то най-гадната:история и география...?И после мога ли да се преместя друга специалност ? плийз хелп  Cry

# 211
  • Мнения: 2 229
Честито на всички студентки! Много успехи и приятно студентстване! Laughing

DKNY, как ще учиш медицина, като кара матура по психология или?! Shocked

# 212
  • Мнения: 6 001
Serendipity благодаря за милите думи...
Между другото аз карах матура по география, а ще уча висша математика, английски език, Компютърни алгебрични системи, Материалознание, Техническа химия, Физика..... И какви ли още не простотии..
Такъв ни е бил късмета.  yes

# 213
  • Мнения: 2 229
Serendipity благодаря за милите думи...
...


 Hug
Е, география - математика и физика - ок, обаче медицина си е меко казано специфично. Confused Химия, биология, зубрене на километрични теми...

# 214
  • Мнения: 1 354
Държах матура по философия,а не по психология.
И като казвах медицина имах предвид програмата,която бе качена в нета.Но сега вече като започнах да уча и виждам точно какво е-е,не е медицина.Адски интересна специалност е тази социални дейности  Crazy
Ама нямам време да пиша.Като ми свършат очните и започна работа ще пиша и ще разкажа.
Целувкииии  bouquet

# 215
  • София
  • Мнения: 15 990
Чакаме да разказваш после.  И от нас целувкиии за студентките.
Маникюристката се напечели и замина на море за 4-5 дни. Нека си почине и после с нова сила на гела и акрила. Колежката и е студентка, дано и тя да се заинтересува за догодина, като види че може да следва и да работи и да е търсена от клиенти.

# 216
  • Мнения: 1 354
Здравейте Simple Smile
Свършиха ми очните днес и сега си прибирам.Естествено веднага сядам да споделям.  Crazy
Специалността "Социални дейности" е адски интересна специалност.Учим за деца и възрастни с увреждания,за хора в неравностойно положение,за бедни,изоставени или по скоро как да им помогнем.Тази специалност е нова.Ние сме втори випуск,който има възможност да я изучава.Учим и адски много медицина,защото се изисква да имаме познания в тази област,за да знаем какви диагнози да поставяме.Във втори курс имаме и диагностика.Учим и "Професионална етика".Това е предмет,който мен ме грабна.
Определено си заслужава и виждам сериозно бъдеще на тази професия.Надявам се да се окажа права и след време успешно да се реализирам.

п.с. при нас идват преподаватели от всички университети в Бг(което било обичайна практика),но и един от преподавателите е самата Емилия Масларова.Много съм въодушевена. Crazy


Хейййййййй останалите защо не пишете?
Сега какво като студенти и вече сте много важни ли? Joy не,шегувам се.Ама айде стегнете се-пишете,разкажете за впечатленията си.  bouquet

# 217
  • Мнения: 6 001
Еййййй студентки как сте ???
Студентски живот, аххххххххх сладък живот...  Joy Joy Joy

# 218
  • София
  • Мнения: 15 990
Студентки, домъчня ми за вас. Все поглеждах има ли новини и впечатления.
Социални дейности си е хубава и интересна специалност. Дано се обучите и да сте полезни. Имам опит със соц. работници в София/майка ми беше инвалид преди да почине/ - направо ужасни важни и високомерни лелки бяха. Просто си личеше, че не са подготвени, работят само за да вземат заплати. Направо болните хора все едно им пречеха с присъствието си. Сега щом има обучение дано вече идват нови добри специалисти.

# 219
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 790
Охо, хората свършиха очните, а аз не съм започвала... Всъщност другата събота ще съм вече на очни. Успех на всички! Wink

# 220
  • Мнения: 6 001
Хмммм.... Моите очни свършват в петък, но си оставам във Варна.
Мислих че ще имам проблем с математиката, но уви. Като си влизам в часовете ми е лесно всичко.
Супер е да си студент.  Joy

# 221
  • Мнения: 270
Аз започвам на 1 окт. За сега чакам да стане време да заминавам и така Wink
Любов, препоръчаха ми горещо студентския живот Simple Smile Като гледам твоя коментар сигурно и ти го препоръчваш Simple Smile

# 222
  • Мнения: 6 001
Аз започвам на 1 окт. За сега чакам да стане време да заминавам и така Wink
Любов, препоръчаха ми горещо студентския живот Simple Smile Като гледам твоя коментар сигурно и ти го препоръчваш Simple Smile
ОооОооо Да. Супер е да си студент. Както са казали хората- студентски живот, сладък живот.
На даскало през деня, вечер по дискотеки. Всичко си е супер.
Първия ден ми беше тъпо щото сме 3 момичета и 27 момчета. Ама свикнах и сега се радвам че има толкова много момчета....Голям избор има.  Joy Joy Joy
Момчетата са готини, разбираме се. Играем карти, пием. Всичко е супер яко.
Станах агитаторка да бягаме от лекции, че да може да играем карти.
С момчетата е друго...Пускат се бъзици, тва онова. Докато с момичета се чудя кво щях да прая. хееххехех яко е......... hahaha Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Аз утре заминавам за Варна. Гледай да се обадиш като дойдеш....Да отидем на кафенце. Може да те запозная с някои колега, че са ми много.  hahaha Joy

# 223
  • Мнения: 270
Любов, а гаджето? Simple Smile
То по принцип момчетата са много по-свестни от момичетата. Аз предпочитам да съм едно момиче в цял клас с момчета.. До сега бяхме 24 момичета...и щяхме да си издерем очите Simple Smile
Ах ти лошо момиче  Naughty Караш ги да бягате  Naughty

# 224
  • Мнения: 1 354
Подкрепям с две ръце-студентски живот,сладък живот!
Януари и аз се местя в Стара Загора и оставам там.
С гаджето се разделихме.Време ми е да порасна. Whistling
Ще бъда на квартира сама,без други познати или не с мен.Има няколко интересни места за работа и започвам и бачкане,но ще продължа да бъда задочно,че е трудно иначе.В смисъл,от към финанси...трябва да се работи,няма начин....и ще е шоу.
Няма да мога да пиша,докато не си купя компютър,ама....хахаха като идвам в малкия град до мама и тати ще пиша  Joy малиии вече го раздавам гъзар.... Joy Joy Joy

Ехххх момичета помните ли как до вчера се тресяхме с кви рокли да сме,после матури,та матури,а сега вече сме студентки и говорим за барчета....онзи ден се замислих,че от бала отмина вече половин година,а всичко бе все едно вчера  Shocked Rolling Eyes

# 225
  • Мнения: 6 001

Ехххх момичета помните ли как до вчера се тресяхме с кви рокли да сме,после матури,та матури,а сега вече сме студентки и говорим за барчета....онзи ден се замислих,че от бала отмина вече половин година,а всичко бе все едно вчера  Shocked Rolling Eyes

Мда. Аз вчера разглеждах снимки от бала и ми стана едно такова тъжно.
Даже мислих да си песна и ДВД-то от бала, но ще го направя тази седмица.
Засега не ми остава много време за разни филми и тем подобни.
Предпочитам да изляза на кафе или дискотека. А и имам да уча много.
Имам изпити от другата седмица започват- всяка сезмица по един.
Висшата математика я оставих за ноември, защото не съм подготвена, а изпита трябваше да е този петък и другата събота... CrazyЩе се ходи на уроци- няма как.
Аз започнах и работа...и времето не ми стига хич..
Павче какво стана миличка. Намери ли си квартира? Знам че започна вече, ама не те виждам и в скайп.  Confused Айде пиши ми. Hug

# 226
  • Мнения: 24
Има ли някой да е кандидатствал начална педагогика тази или миналата година?

# 227
  • Мнения: 475
ехо ,как сте студенткии smile3533 smile3534 newsm03 smile3525

# 228
  • София
  • Мнения: 15 990
Предполагам, че са екстра. Сигурно реанимират от петък-вечер и се подготвят за съботното вилнеене по заведения. Студентски живот - сладък живот.
Ти как си като студентка?

# 229
  • Мнения: 475
Аз от по неизлизащите студентки , през деня на лекции вечер ,с плетиво,гоблени, макети разни такива неща си правя като хоби и минават дните ,сега плануваме курса да ходим на първото си студентско парти  и така,твоята щерка как е

# 230
  • София
  • Мнения: 15 990
Да, щом остана в Пловдив така ще е. Аз затова на времето избягах  да уча в Търново. Не, че тук са ме ограничавали, но все си е друго в къщи. Имах роднини там, но си бях сама на квартира. Това ми бяха първите най-хубави години.
Дъщерята - работи 2, почива 2 дни, салона е близо до нас.  Будя я към 9,00 и от 10,00 е на работа. Като мина покрай салона все се виждаме, купувам и сандвичи от МакДоналд/че аз за сега не работя/. Плащат и редовно, назначиха я на работа. Сега се замисля да ходи на уроци по рисуване и 2009  да кандидатства. Говори нещо за рекламен дизайн, и тя още не знае какво.  Може би в НБУ, тяхното у-ще има някакъв договор и влизат по-лесно.
Ако стане - добре, ще си плащам каквото трябва. Вече съм спокойна, има си професия, оказа се много търсена в София.
Четох в темата за маникюр  LOVE се интересуваше къде във Варна има курсове за маникюр. Чудеше се дали може да го съчетае с ученето. Писах и да действа, щом Ани можа да учи и завърши и 12 кл.

# 231
  • Мнения: 475
Дам щом и се отдава рисуването ,да развива това ,което може, татко  ми казва все че евреите казвали не е важно  да пратиш децата си да учат в скъпи училища , а да ги научиш да изкарват пари и е прав Simple Smile

# 232
  • София
  • Мнения: 15 990
И аз така мисля и затова държах да има професия. Като поработи и реши да следва - насреща сме. Дечица сте ни - все ви мислим.

# 233
# 234
  • Мнения: 6 001
Днес имам изпит по КАС.
Това е първият ми изпит като студентка....
Ех, дано да го взема. Стискайте ми палци. Hug

# 235
  • Мнения: 6 001
Айде да ви почерпя....

Взех изпита.

# 236
  • Мнения: 475
Бравоо  Party Мерсиии  eat

# 237
  • София
  • Мнения: 15 990
Честито, все така да продължаваш и да си взимаш лесно изпитите. Да ти е лесно до дипломирането.
Какво е това КАС?

# 238
  • Мнения: 270
Етооо ме и мен Simple Smile Не съм ви забравила..даже ми липсвахте Simple Smile Днес ни прекараха интернет.. и за това ме нямаше толкова време.Какво да ви кажа...студентския живот е невероятно сладък. Намерих си квартира до университета точно, с изгледа към морето, на центъра, след ремонт. Абе мн е яка..най-хубавата квартира просто Simple Smile а като знам какви бях видяла преди да намеря тази Simple Smile Имам си съквартирантка, страшно много се разбираме, станахме много добри приятелки. Голям купон си правим двете. А даскалото е готино..имам лекции само следобед...в петък нямам..ии ми се събират 4 дена лекции и 3 почивка. Групата ми е готина, има много готини пичове в целия университет...абе всичко е много яко..Града е супер просто...

Любов, аз ти писах смс...ето идвала си миналата седмица можеше да удариш една жица да се видим Simple Smile Като дойдеш пак задължително се обади Simple Smile
Това за сега от мен момичета... До скоро Simple Smile

# 239
  • Мнения: 6 001
Ами Павче аз петък имам пак изпит, но нямам никакво време за съжаление...
Иначе много се радвам за теб..Студентски живот,ах сладак живот... Joy

# 240
  • София
  • Мнения: 15 990
Момичета, да си похваля детето, беше на обучение - ноктопластика с гел при най-добрата специалистка в България. Ще се пробвам да ви пусна направеното с ръцете ми - дясната ръка с лебеда е работа на Ани, другата на момиче от форума
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8462064
Там следват и другите снимки. Та сега съм с френски маникюр с удължители и с гел!!!
Любов, лесно е и ти можеш да се научиш.

Общи условия

Активация на акаунт