Пробиване на уши

  • 10 448
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 242
Пожнеже аз пуснах темата да кажа и как протече процедурата - доста зле. Но да уточня, че моето дете е много страхливо спрямо болка.
Първоначално беше много щастлива, че ще продупчваме ушите. В лекарския кабинет обаче, се уплаши, обяви, че я е страх и вече не иска. Но тъй като добре я познавам, прецених, че ако се откажем, това ще се случва и за в бъдеще - да се отказваме в последния момент от неща, които я плашат. С лекарката я убеждавахме половин час докато се съгласи. След пробиването на първото ухо обаче се разплака - молеше да не пробиваме второто, искаше да махнем обицата, абе ужас... Правилно бях предположила, че може да си останем с една обица. Отново последваха дълги обяснения, но без голям ефект и т.к. работното време на лекарката междурвременно беше изтекло, са наложи да я "позатиснем", за да пробием второто. Детето доста се стресира и като се поопомни разбира се обяви мен за виновна, че аз съм я накарала, че не ги иска тези обици и нямало да ги погледни и т.н. След час обаче, когато вече нищо не усещаше започна да се радва, а вечерта направо сияеше - каза, че не можела да си представи, че вече има обеци Grinning
Май лекарката беше права, като ме предупреди, че възрастта между 3 и 5 г. не е много подходяща за поставяне на обеци.

# 31
  • Мнения: 2 567
Точно поради казаното от Лекси по горе пробихме на дъщеря ми ушите като беше на 10 месеца.
По мене знаех , че като по голямо детето повече се страхува и се стига в повечето случаи до ситуацията описана от Лекси.
Бети поради това, че беше мъничка въобще и не знаеше за какво става дума, а още по малко дали ще боли. Заведохме в козменичен салон където за секунди и сложиха на едното ушенце...разбира се проплака, но баща и само я гушна , обърна я на другата страна и още за секунди сложиха и на другото.
Няма никакви изкривявания на дупките , още по малко пък ги е пипала и дърпала. За нея те станаха като част от ушите и.

Доволна съм , че минахме през това в толкова ранен период, защото като знам сега какви са уговорки за неща, които причиняват макар и лека болка направо не ми се мисли.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Калина вече дава зор да й пробивам ушите и да й сложа обеци, така че вече май е време.  newsm78

Hot Chic  - щом детето ти вече иска само тази процедура, мисля си, че няма да имаш проблем.
Моята дъщеря прие добре пробиването, защотот сама го пожела. Даже 3 пъти й дупчиха, че едно й ушенце забра, аз махнах обецата и то зарастна. Чак след 6-8м. го пробихме пак. До тогава си ходеше с една обеца.

# 33
  • Мнения: 1 413
Да споделя и нашия опит: бях решила,че ще продупчим ушите на дъщеричката ни когато тя реши. Говорихме и един ден каза: искам вече да продупчим ушите. Беше на 5г. 2м. - само присви очи от шума на пистолета и не гъкна. Сега много често ги сменяме и тъй като аз съм голям почитател на обиците давам подходящи, крада от нейните, изобщо, това е една приятна тема за нас - по женски Wink

# 34
  • Мнения: 2 567
Напоследък и мен всички ми питат кога ще й пробивам ушите...не съм решила още. Мисля тя когато прояви желание-тогава да е  Grinning

# 35
  • Мнения: 2 567
Май лекарката беше права, като ме предупреди, че възрастта между 3 и 5 г. не е много подходяща за поставяне на обеци.
Абсолютно си е така. На мен ми ги пробиха на 4 годинки и цял живот ще си спомням как врещях, че не искам да ми пробиват второто ухо.  #Cussing out

# 36
  • Мнения: 50
И ние сме на варианта със стикерите имаме най-различни и когато поиска залепяме и проблема е решен   newsm10  Смятам че трябва да се обясни на детето ако е на възраст на която ще разбере, че няма да мине без болка и ако то само реши че е съгласно тогава, ако ли не когато порасне само ще го направи

# 37
незнам на колко годинки съм била,когато ми пробиха ушите,но помня 4е ме болеше и много се дърпах за 2-рата дупка...
сега съм ве4е голяма и реших,4е искам 2-ра дупка на ухото..отидох в един козмети4ен салон и при вида ан пистолета доста се стреснах..но процедурата стана за секунди.,..даже ме болеше...сега имам 2 дупки на лявото ухо и ако убедя майка ми скоро ще си направя 3-та последна...макар 4е съм 4увала,4е 3-тата боли,защото е по-нагоре при хрощяла...
не са много хубави бебета с обици,но поне не помят..а малките деца като ги хване страха....имам риятелки,които са на 14-15 и нямат дупки,защото родителите им ен са им направили и макар 4е много искат да носят обици ги е страх и немога да ги убедя да си направят...
сег аобвиняват родителите си..така 4е помислете!!!
по-добре рано..ако като порасне не иска да носи ще си ги махне и дупките ще и зарастнат..поне няма да ви обвиняват вас!

# 38
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ами...ако толкова много искат обеци би трябвало да са готови да изтърпят малко болка твоите приятелки вместо да обвиняват родителите си....
мисля си аз поне

# 39
  • Мнения: 5 183
Не е добре да се пробиват на малки деца, защото на ухото са точките на органите в тялото, пробивайки ухото - може да се засегне някой. Бррррррррррррр никога не бих рискувала.

 И аз съм 4увала за това! Но всеки си прави избора.

Последна редакция: сб, 10 сеп 2005, 06:52 от Maika

# 40
  • София
  • Мнения: 3 421
  И нашата е много страхлива и съжалявам, че не й ги пробих като по-малка, защото ако сега я заведа ще повторим ситуацията на Лекси.
 Тя постоянно се кичи с някакви клипси които намери в къщи и явно иска да има обици, но толкова я е страх от игли, че не си заслужава да я стресирам. Ще чакаме да порастне още.

# 41
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
На мен лично не ми допада идеята още от малки момиченцата да носят обици, особено бебета, но това е лично мое виждане. Дъщеря ми е на 3 г. и 3 м. и съм решила когато тя поиска тогава да й пробием ушите.

 newsm10И аз мисля така(дъщеря ми е на 9 месеца)

# 42
  • Мнения: 224
Пробих ушичките на Карото когато беше на 11 месеца. Да ме извинявате ама ми беше писнало да ме питат - На колко е момченцето? Или пък : Нали е момченце?, Ооооо, какво хубаво момченце!!!! Тя си нямаше въобще косичка тогава ( не че сега има много повече). И беше адски сладка с тия обечки - като принцеса. Сгреших само че не я заведох в поликлиниката, а на една козметичка.  На първото ушенце пистолета заяде - и аз се разревах чак - ама как ще остане с 1 дупка? Иначе не ги е дърпала - нито тогава нито сега:) Абе много си е джиджано момиченце с обечки.

# 43
  • Мнения: 1 403
Да и ние ги пробихме малки на 7-8 месеца в фриз.салон. Проблем нямаше-даже и не плака,само малко на второто. Нече я болеше, ами от самото щракване на пистолета се стряскат.

# 44
  • Мнения: 30
Ще ме намразите най-вероятно като прочетете написаното от мен. GrinningКато човек, на който това му е работата, съм пробила доста детски ушички. Трябва да знаете няколко неща. Може да се пробиват ушички на 6-7м. момиченца,лекарите твърдят, че няма проблем. Вече след 1г.до 2г. е доста трудно, защото детенцето има усет..и най-вероятно като се пробие 1-то уше, не дават второто, (причината може да е или от трясъка на пистолета или болка). Някой родители държат да се пробие и 2-то уше, но моят съвет -недейте...нека да минат седмица-две, да забрави детенцето. След 2.5г е по-лесно, детенцето може да се уговори и само да прояви желание. В практиката съм имала доста случай, когато баби, лели..и др. "приятни" роднини проявят желание да се пробият ушичките на децата, без знанието на майката, било изненада..
Още нещо, носете поне по 1 мес. медицинските обици, за ваше добро е. Обиците които вие сте избрали за вашето детенце, нека не бъдат халки и други подобни, които можат да се закачат по дрехи, коса и др. подобни. Ако са с винчета, то нека желязцето бъде по късичко, за да не им се разранят ушичките отзад. Винаги поне един път месечно почиствайте с спирт. И винаги имайте едно на ум, че в ушетата са намират много точки, изисквайте от козметиците или лекарите които извършват тази манипулация, да поставят обечките симетрично. Е, дано съм ви била полезна...успех с обиците.)))) 8

Общи условия

Активация на акаунт