Рискове от преносване и трикове за раждане

  • 31 850
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 946
Какви са рисковете за бебето от евентуално преносване...?
Знаете ли някой трик за раждане.. в смисъл като не иска бебето да излиза, с нещо да му се намекне, че е време?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
Чувала съм, че ананаса помага, но не съм пробвала. Масаж на зърната също предизвиква контракции, а секса върши чудеса (изпитано), но най-правилно е Съвет на лекар!!! Леко раждане!!!  Peace

# 2
  • Мнения: 518
Риска от преносване е позеленяване на водите, което е опасно за бебето, затова трябва всеки ден да му се следят тоновете и да те наблюдава лекар. Но знам и за случай, в който жената не беше преносила, но й бяха позеленели водите и се наложи спешно секцио. Лично при мен една голяма разходка накара бебето да излезе, или пък беше чисто съвпадение!? newsm78  Колкото до секса, чувала съм, че помага, но на мен ми беше леко невъзможно да го практикувам. Joy

# 3
  • Мнения: 953
О да чувала съм, но не го прави, има таблетки за това и се предписват от доктор.
До максимум 10 дена обикновено след като преносиш предизвикват раждане, а до тогава всеки ден записват тоновете на бебето и го следят на ехограф, може да ти предизвикат разкритие с ръка, туширане.
Иначе едно време са давали рициново масло и гледай какво става - разстройство и напъни, което водило до контракции.
Сексът също помага, но на мен лично изобщо не ми беше до това в 9м.

И аз като теб мислех че ще пренося, а родих 2 дена преди термина.

# 4
  • Мнения: 6 713
Това с ананаса не ми помогна, поне при мен не подейства Simple Smile
Общо взето знам, че трябва да се движиш много, за да се спомогне плода да слезне надолу. Незнам дали е случайно или не, но деня преди да родя обиколих квартала пеша, наистина голяма разходка си направих Laughing По принцип ми беше трудно ходенето последния месец, все се задъхвах, но накрая си викам - няма начин, трябва да се ходи пеша Crazy
И аз също мислех, че ще пренося, но си родих 2 дена преди термин.

Относно рисковете от преносването - знам, че плацентата вече не храни плода добре или нещо такова, но имай предвид, че ако вземеш да преносваш никой доктор няма да те остави така - ще ходиш всеки ден на тонове, и се чака около 10 дена и вече се предизвиква раждане.

Леко раждане! Peace

# 5
  • Попово
  • Мнения: 687
не мога да дам мнение защото до сега двете ми раждания са 21 дни преди термина  Mr. Green но се записвам да следя темата, все пак ми предстои 3то  Crazy живот  Praynigи здраве

# 6
  • София
  • Мнения: 3 751
Ходенето помага.Когато ми наближи термина ми се наложи да отида на родителска среща.Реших да отида пеш/преди това не слизах от колата/.След това цяла нощ имах контракции.Сутринта ми спряха.На по-следващия ден реших много да ходя.Целия ден си правих разходки и вечерта ми изтекоха водите.Това стана 10 дни преди термина.Беше ме страх от преносване,защото преносените бебета обикновено са по-голями.

# 7
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Чувала съм лютите и пикантни храни предизвикват контракции.
Също повече секс. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 312
Чувала съм лютите и пикантни храни предизвикват контракции.
Също повече секс. Mr. Green
    и много разходки  Hug

# 9
  • Мнения: 1 671
Много разходки, секс, другото не съм го пробвала!

# 10
  • Мнения: 384
На мен разходките изобщо не ми помогнаха. Тоновете бяха превъзходни, а бебо нямаше никакво намерение да излиза пет дни след термина. Изкарахме го "насила", след като ми изтекоха водите. Единствените признаци на преносено бебе бяха дългите нокти и лющещата се кожа, която се оправи много бързо след мазането с преварен зехтин.

# 11
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Секс и разходки  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 763
На мен нищо не ми помогна за предизвикване на раждането. Движих се много в дните, когато преносвах, чистих целия апартамент, местих мебели и легла... и нищо. Само секс не съм пробвала, защото коремът ми беше огромен и не можехме да намерим удобна позиция  Embarassed. Явно когато бебето си реши, тогава се ражда.
Рисковете са позеленели води, презряла плацента, но това може да се случи и без да преносваш. При мен белезите на преносването бяха лющеща се кожа и дълги нокти на бебето, нищо страшно и опасно.
Не те съветвам да пробваш да предизвикаш раждане с пикантни храни, аз бях хапнала доста обилно малко преди да тръгна за родилното и повръщах по време на няколко по-силни контракции. Представям си, ако бях яла и пикантни неща, щеше да е голям ужас.

# 13
  • Мнения: 1 516
Ананасът не ми помогна, топлите душове също. В деня , в който започнаха истинските контракции, се бях качила до паметника на Альоша ( огромно количество стъпала ) . Контракциите започнаха вечерта и родих на другия ден сутринта. Пикантните храни - на същото мнение съм като reme рзащото също като нея повръщах при най-силните контракции... Виктор се роди с лющеща се кожа на ръчичките и крачетата - нищо страшно.

Имай още малко търпение и ... леко раждане  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 44 020
Риск има при всяко раждане, независимо рано, късно или т.н...при преносване всеки ден се следят нещата, записи на тоновете и т.н... ако нещо има обезпокоително ще ти предизвикат раждането, не се тревожи.

Общи условия

Активация на акаунт