Помощ!Детето ми е отпуснато и не иска да суче

  • 1 138
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Детето ми е на 46дни.Имаше запушено носле,но се оправи.От вчера е доста отпуснатаи постоянно спи и днес и вчера неиска да суче през деня/обяснявам си го с жегата/ и съм принудена да и давам с капкомер/шишето го лигави и не пие/.опитвах всичко от темата събуждане на сънливо бебе но нищо не помага просто неиска да захапе.Сутрин около 9 и около 22ч вечерта суче активно по 20-30мин, а през нощта и деня рядко се задържа повече от 4-5мин.Вчера ака само 2 пъти ,обикновено са 5!кърмя я на поискване,опитах всичко и сънена и с компресия и да я събуждам!Страх ме е да не се обезводни-вода не близва изобщо.
Моля ви помогнете ми.

# 1
  • Мнения: 96
Успокой се и се обади на педиатъра. Температура има ли? Как е акото като консистенция? Пишка ли както обикновено?

# 2
  • Мнения: 1 685
Обади се на педиатъра .

# 3
Пиши има ли температура детето,може би е хванало летния вирус.
Моя също е болен.

# 4
  • Мнения: 41
Вчера имахме Т,ходихме до педито и я свалихме.и днес пак ходих ушенцето и е зачервено и взехме капки.положението не е цветущо но е по-добре,ама явно много я боли и плаче непрестанно
Благодаря за отговорите

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да предпочита да пие млякото с капкомера или със спринцовка от бебешки Панадол - когато ушичките са възпалени, сученето може да е много болезнено и детето да отказва гърдата. Давай й по малко и начесто, за да я поддържаш хидратирана - бързо да се оправя бебчето Hug

# 6
  • Мнения: 629
Явно в момента й е трудно да суче. Но всичко ще се оправи с времето. Не се притеснявай.  Hug
Предлагай по-често да суче (макар и за кратки интервали). Ако се налага за част от храненията изцеждай и давай с лъжичка, капкомер, шише (с каквото при вас става). Важното е първо да оздравеете, после ще си нормализирате и сукането. Гледай да не се обезводни. Едни от признаците за това са твърде сънливо бебе и вдлъбната фонтанела.

# 7
  • Мнения: 1 984
Вчера имахме Т,ходихме до педито и я свалихме.и днес пак ходих ушенцето и е зачервено и взехме капки.положението не е цветущо но е по-добре,ама явно много я боли и плаче непрестанно
Благодаря за отговорите

антибиотик? капки за нос?

# 8
  • Мнения: 585
следи внимателно и постоянно съсътоянието и , постоянно мери температурата и  , това че е отпусната и не иска да суче най-вероятно е от високата температура и хич не е добре , с какво ще и лекувате ушето , дадоха ли ви по-сериозни лекарства и пуснаха ли изследвания

# 9
  • Мнения: 41
Благодаря на всички! 
Капахме капчици/гаразон/, свалихме температурата и вче сме ок-усмихваме се и махаме с ръце и крака  1crib.
Не са ни пускали изследвания...
newsm20

# 10
  • Мнения: 585
е ние сега се връщаме от лекар изведнъж каката на 1.9мес стана от сън с висока температура 38.4 и рев ходихме на лекар имало летен грип , каза че е вирус и може 3-4 дни да ни държи температурата , едното уше леко червено и гърлото също , изписани антибиотични капки за уши и хос, нурофен и панадол да редувам ако след два дни не е по-добре и ухото не е минало ще минаваме на антибиотик /ако не ги заведа на хомеопат преди това / . Аз сега и додах Панадол и осцилококцинум 1 доза , а утре ще давам антибиотичните капки че сега рева много и беше мисията невъзможна . Успокояваме това че съседчето над нас на 7 години вчера е бул също така със 39.8 температура , а днес се е оправил все едно че нищо не е било . Дано ни мине бързо и на вас и на нас. Дъщеря ми рядко е вдигала температура / този е 3тият и път / но вихаги много е ревала когато е с температура , дори да е  по- ниска

Общи условия

Активация на акаунт