Удобно ли ще му е на бебчо в кошница за кола

  • 5 723
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 713
Първите 3 месеца возих дъщеря ми в кош за новородено, а от 3 месец я прехвърлих в кошницата.

И ние си я возим в коша за новородено, от време на време - в кошницата. Peace
Но пък и не мисля, че не й е удобно на моята бебка в кошницата, иначе нямаше да стои.  Thinking

# 31
  • Мнения: 2 478
Ами на моят син му беше много удобно в кошницата.
Понеже той е пролетно бебе,ние също бяхме пригодили кошницата към количката и я ползвахме за кош за новородено поне 4,5-5 месеца.
Дори ортопеда каза,че новите кошници за новородени са много удобни ,защото имитират вътреутробната поза на бебето.
Но все пак зависи и от кошницата.Ние си купихме по-скъпичка,но пък я ползвахме постоянно.Сега я дадохме на племенника ни.

# 32
  • Мнения: 3 034
Хайде стига де! За бебетата е много важно да спят пьрвите месеци в напьлно легнало положение заради грьбначето, а не сгьрчени непрекьснато в кошница за кола.   Sad

когато става въпрос за продължителен сън - да, иначе могат съвсем спокойно да пребивават в коша за кола до 3 часа (някои марки дават горна граница 2 часа за продуктите си).

Количката за новородено трябва да има напълно легнало положение.

не е вярно. има достатъчно марки колички, които нямат напълно легнало положение и са одобрени по всякакви стандарти за новородени. една част от тези колички ползват именно коща за кола за новородени бебета, други просто падат до едно положение, но не напълно. наклон от порядъка на 30 градуса не може да увреди гръбнака и ако се загледате седалката също има наклон, краката са повдигнати, тоест бебето не понася тежест на тазовите кости, а гръбнака е притиснат стабилно към облегалката от тежестта на повдигнатите крака  Peace

# 33
  • Мнения: 2 478


когато става въпрос за продължителен сън - да, иначе могат съвсем спокойно да пребивават в коша за кола до 3 часа (някои марки дават горна граница 2 часа за продуктите си).

Количката за новородено трябва да има напълно легнало положение.

не е вярно. има достатъчно марки колички, които нямат напълно легнало положение и са одобрени по всякакви стандарти за новородени. една част от тези колички ползват именно коща за кола за новородени бебета, други просто падат до едно положение, но не напълно. наклон от порядъка на 30 градуса не може да увреди гръбнака и ако се загледате седалката също има наклон, краката са повдигнати, тоест бебето не понася тежест на тазовите кости, а гръбнака е притиснат стабилно към облегалката от тежестта на повдигнатите крака  Peace

 Peace
Ето един абсолютно адекватен човек.

# 34
  • Мнения: 8 242
Нашата количка беше Джордани. Без кош, без кошница.. Кошницата си я ползвахме в колата..
Достатъчно легнало е положението на количката. Ако те притеснява - сложи едно одеалце отдолу, за да изглади леееекия наклон..
Изобщо не виждам проблем за това, тъй като дори се препоръчва повдигане на матрачето в някой случаи (напр. при силно изразен рефлукс) - е това е подобно.. С разликата, че е много по-малко повдигнато  Peace
А кошницата за кола до 2-3 часа можеш спокойно да си я ползваш също Simple Smile

# 35
  • Мнения: 953
Според мен не е много удачно, особено сега в жегите.
Платовете на кошниците обикновено са от негорима материя, промазани и запарват много, бебето може да се обрине от топлината.  Бебето " потъва" в тази кошница.
В инструкцията на кошниците за ползване, пише че бебето може да седи в кошница до 2 часа / за пътуване става въпрос/ и трябва да се правят чести почивки и да се вади детето от кошницата.
След като производителят е предвидил до 2 часа престой в кошницата, значи тя не е предназначена за разходки, бебето не се чувства комфортно, но му е подсигурена сигурност при пътуване с кола. Бебе от 0-3м не може да си каже дали му е удобно или не.

Най-удачният вариант е количка в която кожата може да "диша" със страници против комари /мрежи/ и максимална свобода на тялото.

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 13:12 от Candy girl

# 36
  • Мнения: 1 049
Ох, Боже, в Англия ползвали само такива кошници, хубаво, ама това ли трябва да ни е критерия... и слава Богу, че не всеки в Бьлгария робува на всичко чуждо.  Peace

За сравнение, в Германия кошниците за кола се ползват предимно в колата, или за удобство се прехвьрлят на количката за час-два (примерно докато майката напазари или се поразходи) и после отново се качи в колата. Повечето свестни фирми предупреждават в инструкциите си, че кошниците не са предназначени за непрекьсната употреба, а само за няколко часа дневно. baby_neutral

# 37
  • Мнения: 209
Избора си остава твой, но от опит с Джордани 3 пер 6 мога да кажа, че на бебо му е 100 пъти по-удобно в коша за новородено, отколкото в кошницата за кола. И до ден днешен не иска да стои в кошницата  Confused Една приятелка ми се оплакваше как нейното хич не обича да стои в кошницата и аз не допусках, че точно на моето бебе няма да му е удобно там, ама и нас ни сполетя същата участ. Пробвахме го няколко пъти и резултата е все един и същ - плаче, гърчи се и се отказахме... е то не е голяма беда, все още си го транспортираме с другия кош и си му е ОК. А като порасне още може пък и да заобича  Rolling Eyes
Та отговорът ми на въпроса ти - не се знае  Wink

# 38
  • Мнения: 2 660
А може ли някой да ми обясни защо количката е добре да е в напълно легнало положене, а същевременно да може да се ползват слингове, в които бебето също е скупчено в подобна поза? Някой чел ли е нещо по въпроса?

# 39
  • София
  • Мнения: 44 017
Има разлика във времето общо взето ...детето може да изкара почти цял ден в количката, но в слинг надали ще го носиш повече от час....два....както и кошницата е ок за по-кратко...но момичето предполага как ще са по цял ден навън в количката....т.е. ще го вади евентуално , за да го нахрани....

# 40
  • Мнения: 275
А може ли някой да ми обясни защо количката е добре да е в напълно легнало положение, а същевременно да може да се ползват слингове, в които бебето също е скупчено в подобна поза? Някой чел ли е нещо по въпроса?

Абсолютно коректен въпрос! Peace
Има достатъчно компетентни, които със сигурност ще ти отговорят. Само ще вметна, че в Африка много малко новородени бебета познават хоризонталното положение през деня. А какви спортисти порасват после...

# 41
  • Мнения: 3 478
Точно и аз направих асоциация със слинга. Моите си стояха в кошовете без да съм се притеснявала, да не казвам, че и многократно са спели в тях и при тежки случаи в къщи а не само навън Peace

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Нашата количка беше Джордани. Без кош, без кошница.. Кошницата си я ползвахме в колата..
Достатъчно легнало е положението на количката. Ако те притеснява - сложи едно одеалце отдолу, за да изглади леееекия наклон..
Изобщо не виждам проблем за това, тъй като дори се препоръчва повдигане на матрачето в някой случаи (напр. при силно изразен рефлукс) - е това е подобно.. С разликата, че е много по-малко повдигнато  Peace
А кошницата за кола до 2-3 часа можеш спокойно да си я ползваш също Simple Smile
Абсолютно вярно.Само дето ние още си ползваме количката. Mr. Green

# 43
  • Мнения: 1 427
То от толкова противоречиви мнения,резултата е че аз се оборудвах с всичко- кош за новородено,кош за кола,кенгуру.... LaughingСега обмислям и идеята за слинг newsm78

# 44
  • Мнения: 9 814
То от толкова противоречиви мнения,резултата е че аз се оборудвах с всичко- кош за новородено,кош за кола,кенгуру.... LaughingСега обмислям и идеята за слинг newsm78

Честито за придобивките.
Лично аз към слинга и кенгуруто съм предубедена.

Общи условия

Активация на акаунт