Нормите на хемоглобина при бебета на 6 месеца???

  • 535
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 958
Мили мами!
Говорих днес с една позната и останах меко казано изумена! На 6 месеца нейното бебе е било с хемоглобин 174 и педито е казало, че е малко! Даже изписала на бебето фелязосъдържащи капки! Аз щях да падна! Това ми се струва повече от добре за дете! Аз знам, че като падне под 110 трябва да се взимат мерки! Какъв опит имате вие и дали си заслужава да се тъпче детето излишно с желязо! Аз и казах, че според мен няма нужда да пие каквито и да било капки! Ако някой знае точните допустими граници на хемоглобина в тази възраст ще съм много благодарна! Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 503
174 е пове4е от добре!! Каква е тази лекарка, дето ще изпише желязосъдържащи капки при подобен хемоглобин!!!! Не знам, каква е горната граница, ама дори ми се струва  малко висок, но все пак аз не съм лекар.
Това, което съм 4ела по медицински сайтове и което съм 4увала от разли4ни лекари, е 4е ако хемоглобинът е под 110, може да се смята за нисък. Но някои лекари казват, 4е дори хемоглобин над 90 е нормален за бебе и не е повод за притеснения.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Над 100 не е повод за притеснение(в смисъл - малко нисък,но се приема за нормално заради физиологичния спад на хемоглобина на тази възраст) - но 174 според мен също е твърде висок,височък е даже според нормите за възрастни Shocked

# 3
  • Мнения: 431
 newsm09 174, бах маа му и хемоглобин!   Да не би да е 74, а майчето да си е сложила единицата?

# 4
  • Мнения: 844
newsm09 174, бах маа му и хемоглобин!   Да не би да е 74, а майчето да си е сложила единицата?
И аз така си мисля. Не съм чувала за такава стойност на хемоглобина.

# 5
  • Мнения: 6 243
ако мамата не е сложила единицата на стотните погрешка и лабораторията не е направила грешка, непременно й предай моя съвет да си смени лекарката.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 743
ако мамата не е сложила единицата на стотните погрешка и лабораторията не е направила грешка, непременно й предай моя съвет да си смени лекарката.
  202uu  202uu  202uu
Като медицински работник мога да кажа,че нормата за деца е от 110-140,за жени е 120-160,а за мъже 140-180.

Общи условия

Активация на акаунт