28.06.2008г.-бтв новините

  • 3 822
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 521
Не мисля, че в момента могат да потулят такова нещо като изтичане на радиация. И без друго ЕС искат да резнат главата на Козлодуй.
По времето на Чернобил не беше така.
и аз мисля така Peace

# 31
  • Мнения: 617
В момента всичко се казва по новините, така че няма протеснение

# 32
  • Мнения: 1 674
Да се надяваме,че не е вярно въпреки че в всеки слух има и по нещо вярно. В днешно време човек не може дя вярва на собствените си очи.
Хайде да не се поддаваме на параноята

# 33
  • Мнения: 411
Стигат ми другите паранои,че сега и тази ли?!!? ooooh!
хайде лека нощ!

# 34
  • Мнения: 335
Днес два пъти се разминахме с някаква спец. кола, от тези за аварийните ситуации, край София.
Почудихме се доста, понеже не гледаме телевизия и не знаехме за този слух.


# 35
  • Мнения: 641
Без коментар:

"Един малко познат инцидент в централата близо до град Козлодуй в северозападна България е описан като отказ на прътите за управление. На 1 март 2006 година прекъсване на електричеството спира една от охладителните помпи в руския реактор в Козлодуй. Помпата върти водата, за да не може температурата в реактора да достигне опасни нива. В резултат системата автоматично започнала да намалява мощността на централата чрез прътите за управление, които трябвало да спрат верижната реакция.

В доклада от България се казва, че някои от прътите били залепнали (б. р. - и не се спуснали, след като са били задействани). Повече от шест часа по-късно системата за сигурност спряла реактора. Проверките по-късно показали, че повече от една трета от прътите не работели, и най-вероятно били в това състояние откакто задвижващият им механизъм бил сменен - осем месеца по-рано.
Българският ядрен регулатор 13 дни не признаваше за проблем с прътите за управление, като първоначално заяви, че няма особени проблеми със сигурността. Пет месеца по-късно регулаторът съобщи, че операторът на централата – държавният “АЕЦ Козлодуй” ЕАД – е констатирал проблема с прътите."

# 36
  • Мнения: 2 401
По-интересното е кой би могъл да има полза от такъв слух?
А и мисля, че ако не е слух информацията ще изтече първо тук - в бгмама.  Wink

# 37
  • Мнения: 4 841
Принципно не вярвам на слухове, особено пък на подобни.

Интересно ми е обаче, да проследим хипотетична ситуация с повишен радиационен фон. Знаете ли какво означава всъщност? Знаете ли какво да правите, какви мерки да предприемете, към кого да се обърнете за съдействие? Знаете ли какво в никакъв случай да не правите? С две думи - имате ли култура на поведение в кризисни ситуации? Запознати ли сте с пакетите мерки, които трябва да се вземат при различни видове замърсявания?
Защото съвет от сорта "Не излизай на разходка" е малко ... несериозен.

В това виждам аз смисъла от подобни теми - да се коментират РЕАЛНИ ДЕЙСТВИЯ, да се дава РЕАЛНА ИНФОРМАЦИЯ.
Основния недостатък на така любимите ни "Стринка ми разбрала от един колега на зетя на `найстата братовчедка" е, че дезинформират, паникьосват, но не носят никаква полза на коментиращите.

# 38
  • Мнения: 1 353
От днес имало официален факс в община Варна за изтичане на радиация.Няма да се съобщи по медиите заради евросъюза.Днес е засечено отклонение от допустими 14 -17 (забравих как се казва измервателната ед.)По радиото също са съобщили и са призовали хората да слагат йод във водата.Иска ми се да не е вярно,но все пак допускам ,че може и да е.Някой ако знае нещо повече моля да пише Tired

# 39
  • Мнения: 9 865
Как така заради ЕС нямало да се съобщи, това е абсурдно.
Защо в община Варна? Бахти държавата, деца ще раждаме, не деца, ами кучета не заслужават да живеят тук. Може ли само слухове да се пускат за нещо толкова опасно и сериозно и никой да не излезе и да каже какво да правим?

# 40
  • Мнения: 1 353
То може и в другите общини да има инфо-просто аз разбрах за Нашата община защото сестра ми има позната в общината и тя и е казала-Кмета ги е събрал да ги уведоми.Грам идея нямам как е възможно това да се случва в 21 век.И все се надявам да е някоя глупост или шега.

# 41
  • Мнения: 6 206
http://www.cp.mes.bg/bulletin
Тук има описани далеч по-дребни инциденти
Изрично с големи букви пише, че радиационният фон е граници.

Към авторката на темата - твоята информация от вътрешни лица ли е, гледа много внимателно новините ли, какво по-точно?
Обясни, моля те.

Сега ще се обадя в Община Варна, дори някоя варненка, като жителка на общината да го направи, ето телефони http://www.varna.bg/phone/index.htm  - толкова е лесно, ако е официален факса, няма защо да го крият
И още един въпрос за по-лесно - по кое радио са съобщили за йода, да се обадим и там
Нека действаме реално, а не да всяваме излишна паника

# 42
  • Мнения: 1 353
http://www.cp.mes.bg/bulletin
Тук има описани далеч по-дребни инциденти
Изрично с големи букви пише, че радиационният фон е граници.

Към авторката на темата - твоята информация от вътрешни лица ли е, гледа много внимателно новините ли, какво по-точно?
Обясни, моля те.

Сега ще се обадя в Община Варна, дори някоя варненка, като жителка на общината да го направи, ето телефони http://www.varna.bg/phone/index.htm  - толкова е лесно, ако е официален факса, няма защо да го крият
И още един въпрос за по-лесно - по кое радио са съобщили за йода, да се обадим и там
Нека действаме реално, а не да всяваме излишна паника
За радиото не мога да кажа кое е-а за телефона опитах да звъня-но само заето.Пуснах запитващ имейл-дано отговорят.Ако някой се свърже моля да пише .А те новините са от преди 2 дена-уж тогава е нямало нищо.Ох взех да се стряскам Sad  .Нмаерих само това от днешна дата http://paper.standartnews.com/bg/article.php?article=205454

# 43
  • Мнения: 4 841
Добре де, след онзи известен на всички случай, защо не се замисляте малко преди да пускате СЛУХОВЕ и НЕПРОВЕРЕНА информация? Толкова ли не ви пука за сайта?

Никъде в дадените в темата линкове не виждам основания за паника, освен че някой някъде нещо чул...
А после се сърдим, че реномето на сайта е ... на махленски клюкарки и женки без работа... Ами сами си го правим!

# 44
  • Мнения: 1 353
Добре де, след онзи известен на всички случай, защо не се замисляте малко преди да пускате СЛУХОВЕ и НЕПРОВЕРЕНА информация? Толкова ли не ви пука за сайта?

Никъде в дадените в темата линкове не виждам основания за паника, освен че някой някъде нещо чул...
А после се сърдим, че реномето на сайта е ... на махленски клюкарки и женки без работа... Ами сами си го правим!
Не пускам слух!!!Ако има нещо такова по добре е да се действа адекватно отколкото да се обвиняваме кой пуснал слухове и линкове.Аз казвам само какво открих.Но не това ме тревожи .Притеснява ме този факс и това че няма да се съобщи по медиите.Ако имаш близки в общината разпитай и ако ти отговорят,че няма такова нещо тогава критикувай.С най добри чувства го пиша това -не се заяждам!!!

Общи условия

Активация на акаунт