Belly Dance във Варна - безплатно

  • 13 331
  • 169
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4
Мамочка, ако беше прочела темата отначалото до края, би разбрала, че ние си плащаме за знанията който получаваме.И не ми е ясно как човек, който не е  пресъствал на въпросните часове, би магъл да изказва мнение за това как се водят часовете.Относно движенията за който споменаваш е вярно, че има движения който са доста специфични и трудни, и точно поради това ние винаги започваме със загрявка..............................

# 166
Извинявайте, че се меся. Обаче, не можах да мълча. Много ми е странна тази идея за бесплатни преподаваня.  newsm78 Разбирам преподавателката. Тя е голям ентузиаст, който обича ориенталски танци и иска сподели това ,което знае. Но! Не разбирам момичета, които се ползват от тази аванта.

1. Всяко образование струва пари. Един семинар по ориенталски танци в чужбина е към 50 евро за 2 часа. + билет да стигнеш до там и т.н. Една седмица обучение в Египет е към 3000 долара.

2. Споделянето на знания, преподавание- е голям труд! Не по-малък от труда на учителките в училище, не по-малък от който да е било труд!

3. В ориенталски танци има движения, които ако се правят на недостатъчно загрято цяло, могат да причинят болка и дори травма. Ако ,не дай си Боже, това се случи с някоя от Вас, няма как и на кой да се оплачете.

4. Обидно на мен, като на хореограф с балетно образование, професионална танцьорка, преподавател и судия по ориенталски танци, че някой от някакво странно непрофесионално желание, учи хората в България, които и без това нямат особенна представа, че ориенталски танци е вид изкуство, което успешно се развива навсякъде, освен тука.
Мерси за вниманието.
С уважение,
Надежда Стойкова
Здравей скапа Надежда Стоикова,доколкото сам информирана ти самата преподаваш Ориенталси танци в Art Academy в София,което аз много уважавам.Да права си че Ориентаските танци са изкуство което изисква много внимание и отдаденост за да се усвои и изпълнява.Аз мога с чисто сърце да ти кажа че най малкото от всичко се отансям безотговорно към танца които толкова обичам.Това което знам не съм го учула от dvd-та и видео клипове от интернет,а сам посещавала семинари фестивали,просто защото сам живяла не в България,а там където казваш че Ориенталският танц е постигнал значителна популярност.Най мaлко мога да се нарека непрофесионалист,защото преди да замина от България 10 години сам се занимавала професионално с танци,а от 5 години преподавам,но не в България.Лично аз съм инструктор поAmerican Tribal Style Belly Dance.Истина е също че тук в България няма професионални преподаватели по Ориенталски танци,освен Евелина Папазова,която посещава страната и преподава.
Темата за безплатни уроци не съм я пуснала аз,а друго момиче.Аз в последствие се включих,така и така сам в България в този момент защо да не им покажа нещо.Имам желание завинагай да се върна в страната си и да да се занимавам с преподаване и да  спомогна с каквото мога за популяризацията на този танц във всичките му негови стилове,защото той е много по вече от безцелно друсане на ханша както много хора тук си мислят.А и моите уроци не са безплатни,е не взимам 100 евро както навън,но в рамките нa това което прието да се взема в България за този род дейност.Може би е време да се смени и името на темата. Simple SmileЗатова преди всичко се надявам да се запознаем,да се обединим,да обменяме опит и един ден да можем и ние да доведем това изкуство до нивото на което е то в другите страни.
          Желая ти всичко най добро. HugНадявам се един ден наистина да се срещнем.Поздрави от мен. Peace
                 Росица

# 167
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Понеже аз пуснах темата, някак се чувствам длъжен да кажа нещо.

Заглавието е такова, защото първоначалната идея беше друга, а в последствие се рпомени, но не мога да сменям името на тамата без намеса на модератор.

И Надежда Стойкова, преди да пишете е добре да прочетете всичко или поне 60% от мненията и да посетите поне като зрител едно занимание. И тогава да говорите е ли някой профисионалист или .......нещо което Вие сте решили!Доротея и Аджа да не би да са професионални хореографи? И защо гледате в паничката на другите?

# 168
  • Мнения: 43
Драга Надежда.

Понеже не друг, а АЗ инициирах темата, е мой дълг аз лично да ти отговоря. Аз заявих нещо и дебело го подчетах още в трети ред от първото си изказване в темата, но очевидно е добре пак да наблегна на него с цел да бъде забелязано.

Аз не съм професионалист що се отнася до танците. Аз съм любител, който с много усилия, желание и амбиция се научи на това-онова. И понеже 3 години танцувах сама, ми хрумна, защо не да се съберем няколко души и да се забавляваме заедно. Аз нямам квалификация на учител и е неморално да искам пари. Подчертавам, неморално. 

Цитат
. В ориенталски танци има движения, които ако се правят на недостатъчно загрято цяло, могат да причинят болка и дори травма. Ако ,не дай си Боже, това се случи с някоя от Вас, няма как и на кой да се оплачете.

Аз може да нямам професионален опит като танцьор, но съм обучен, дипломиран и опитен терапевт. По анатомия и физиология съм много по-добре подготвена от завършилите хореографи. Аз не съм човекът, който причинява травмите на спортистите, а който ги лекува като се контузят.

Роси от друга страна, която сега води часовете ни, е истински професионалист. Професионалист с 10 години опит под колана си и учители като Каролена Нерикио и Рейчъл Брайс. Коя българка може да се похвали с това? С Роси се познаваме едва от няколко месеца, но за това време тя успя да спечели моето уважение и възхищение. Аз много я ценя за това, че има желание да ни научи на достъпна за нас цена.

Ти си права, това е изкуство и в България за пръв път виждам изкуството на живо. Искаше ми се в България да имаше поне още една такава танцьорка на ориенталски танци.

Ние всички можем единствено да се учим от такива хора.




# 169
  • Мнения: 6 313
С оглед на промяната, а именно това, че заниманията вече не са безплатни, темата вече е в нарушение на правилата и искането за промяна на заглавието на "Ела при нас, Belly Dance играй и се наслаждавай( Варна)" или просто да се махне думичката БЕЗПЛАТНО е абсолютно недопустимо и превръща темата в строго рекламна.
Съжалявам, но подобни рекламни теми са забранени във форумите.
Заключвам темата!

Общи условия

Активация на акаунт