Бяла лястовица се появи в Стражица

  • 3 340
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 10 324
 Mr. Green
Не съм се страхувала, емоционална съм.

# 31
  • Мнения: 5 647
А що за изрод трябва да си, за да развалиш гнездо на лястовица. Не знам какво им пречи....

# 32
  • Мнения: 82
А що за изрод трябва да си, за да развалиш гнездо на лястовица. Не знам какво им пречи....

  Peace
Снощи ми стана толкова тъжно като гледах новините  Sad Как е възможно на някой да му хрумне подобна идея незнам  #2gunfire А лястовичето приличаше на малко пате, много беше сладко, дано да е успяло да се спаси  Praynig

# 33
  • Мнения: 521
Много гадно.Според мен тези неща са на посоки и може би е време да се замислим как живеем и какво правим с бъдещето на дацата ни
Дали всъщност не ги обричаме на липса на бъдеще

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И на мен ми стана криво, тъжно, гадно и бясно като чух вчера какво са направили с гнездото. Изроди - няма друга дума за такива. Дано е оцеляло лястовичето - толкова сладко беше!

# 35
  • Мнения: 90
Божеее,колко лоши хора има на тоя свят ...не е истина просто #Cussing out newsm61

# 36
  • Мнения: 662
Направо не повярвах като чух, че  е открадната или нещо по-лошо  #Cussing out. Как е възможно да има такива хора???? Умът ми не го побира.

# 37
  • Мнения: 502
   Ако намериш подкова,същото ли е ката да видиш бяла лястовица?
  В парка с децата намерихме подкова.Закачена е на един клон,високо е,само ако се покатериш,можеш да я свалиш.Някой преди нас я е намерил и я е закачил там.За да я намерим и ние.Още си е там,всеки път минаваме да я наглеждаме.Не сме казали на никого с децата,за да не я вземе някой.Сега се чудя,все пак ние я открихме,дали да не я свалим от дървото и да си я вземем с нас?Тя е ръждясала и мръсна,но си е истинска подкова.Ако я свалим от дървото лошо ли ще е?

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 13:15 от maraidara

# 38
  • Мнения: 4 585
Това с бялата лястовица не знам дали е поверие, Йовкова му работа.
На Моканина някой му бил казал, че болнавото му дете ще оздравее,
като види бяла лястовица.
А подкова е на късмет. Като деца, като намерехме паднала подкова,
плюехме от едната страна с думите "Пу за късмет", после от другата,
"Пу за щастие", мяташ я зад гърба си и не се обръщаш. След време друго дете я намира в пепелта, и така, подковите се разнасят из селото.
Изкупната цена на желязото бе две стотинки, та вторични суровини се събираха
кампанийно от чавдарчета и пионери.
Важно е зад вас да няма никой, естествено. Веднъж съм хвърлил половин конска
подкова право нагоре, та се върна на гравата ми. Голям късмет, цицина.

Общи условия

Активация на акаунт